bu hayatta kimseye güvenmeyin.
crunk
Mesaj tarihi: 16.05.2016 17:29:14
selam beyler şimdi size bugün yaşadığım bi olayı anlatıcam ama sonuna kadar dikkatli okuyun ki hayatta yaşıyacağınız bazı sıkıntılı olaylarda tecrübe edinmiş olun.. bundan 1 ay önce kaza yaptık ölümden döndük arkadaşımın birisi beni uzun süredir tanıdığını söylediği ustaya götürdü. herneyse usta bana dedi ki sen tek başına gelseydin senden işcilik parası 1000 tl alırdım baban girseydi işin içine 900 olurdu bu arkadaşla geldiğin için işcilik parası senden 800 tl alıcam dedi arabadaki toplam masraf ilk önce 1500 tl ydi daha sonra işin detayına indikten sonra masraf 3000 tl ye kadar çıktı masraf ettiğimiz araba zaten 5 bin liralık ford taunus 1989 model velhasıl kelam. ben adama parça parça 1000 1000 1000 masraf paralarını ödedim, ödedim ve ödedim. ve bugün şunu anlamış oldum arabam 1 aydır orada adamın işcilik parasını ödemediğim için uzun süredir arabayı orada yatırmış. ve ne zaman aradıysam hep bir bahane bulup başından sağdı beni bahane derken bi yalanlar uydurdu, ben bu ustayı tanımam etmem arkadaşımın babasıda ustayla konuştu bak paran kalmaz temiz çocukdur iyi çocukdur filan. bugün aradım dedim ki abi araba ne durumda ? oda dedi lastikleri getirin takalım rot ayarı yapalım dedi. (yeni lastik ve jant almıştık onları götürdüm) taksi çağırdım 10 lira ona verdim taksinin arkasına attık sanayiye götürdük ustaya adama dedim ki abi gel bakalım bi hesap kitap yapalım ne kadar borcumuz kalmış diye adamla borcu cıkardık. dedim ki abi bi 15 gün içinde bütün paranı benden almış olursun adam bana caz yaptı, ne gibi caz yaptı. yaptığı muhabbet bana yanlış bir esnaf olduğunu gösterdi para vermezsen arabayı veremem parayı getirdiğin zaman arabanı verebilirim gibi. bu adama aracılık yapan arkadaşım bu arada ağzını açıp tek kelime laf etmiyor bu olaya çok kızdım sen götürdün beni kardeşim bu ustanın yanına ben nerden bileyim bu ustayı sen üstlendiysen bu işi ustayla görüşcen konuşcan ki işimizi çözemiyorsan bana tavsiyede bulunmucan illada buraya gidelim demiycen. bir sürü ağız yaptım, ustaya dedim ki; " yani sen bana diyorsun ki benim işcilik paramı getirmeden bu arabayı burdan alamazsın "öyle mi diye sordum ? oda bana tafra yapma dedi. bu yaşananlardan şunu anladım ki, iki çift muhabbet ettin sohbet ettin güldün ettin diye kimse kimsenin dostu değilmiş. ( BU HAYATTA HERŞEY PARA OLMUŞ ) bu arada size bir tavsiye en yakın arkadaşınız dahi olsa onun aklına uyupda hiç bir iş yapmayın ne biliyorsanız onu yapın, yaptığınız her ne olursa olsun yanlışsa dahi yanlışı yapin ki tecrübe edinip doğruları görün. bu arada bunu buraya neden yazdığımıda bilmiyorum bi yerlere paylaşmak istedim bu olayı ve uzun süredir bu forumda olduğum için buraya paylaşma gereği duydum.

PiCASSO
Mesaj tarihi: 16.05.2016 17:41:32
Mesleklerin en cok ibneligi olan araba tamir isidir sahsen edindigim onca tecrube var bir sıkıntınız oldugunda en az 3 yere baktirin sonra birine verin isi direk bi yere giderseniz herturlu kazıklarlar.

c10
Mesaj tarihi: 16.05.2016 18:12:00
Geçmiş olsun aga, sağlık olsun diyelim. Olan yine iyi niyetliye oldu.

4ftiel
Mesaj tarihi: 16.05.2016 18:41:30
Garipsenecek bir durum yok adam sana 4s kuralını uygulamış. Bkz : https://www.uludagsozluk.com/k/4-s-kural%C4%B1/]4s kuralı :))

adven
Mesaj tarihi: 17.05.2016 19:51:11
sağdı değil savdı

Mattrock
Mesaj tarihi: 17.05.2016 21:59:23
neyse tecrübe etmiş oldun takma kafana

Rebelb0y
Mesaj tarihi: 18.05.2016 03:11:22
Bana tafra yapma dediği anda asılmadın mı bitane suratına? Kısacası senin olayın özeti elin sikiyle gerdege girilmez :)

Colder
Mesaj tarihi: 18.05.2016 19:18:28
aynen kardeş bu hayatta kimseye güvenmeyeceksin kız bana teklif etti kabul ettim 4 5 gün sonra şimdi kalsın dedim sonra kız da anlayışla karşıladı ağladı ama olsun bende 2 3 gün araştırıyım dedim ilk iş facesine girdim bişi yoktu 1 hfta sonra baktım ki başkasını bulmuş yavşak şimdi onunla kanka gibi konuşuyoz ama ben olmadığım zxamanda iri hayatında oldumu diye yok dedi hep yalan yani anlayacağınız ama ben bu işin peşini bırakmıyacağım öyle bi hamle yapacam ki dünyanın kaç buçak olduğunu görsün yani K.bakmayın buda benim gümdemim baktım arkadaşımız paylaşmış derdini bende yazayım dedim Anlayacağınız gibi bu hayatta kimseye güvenmeyeceksin özellikle sevdiğiniz kişiyi iyice bi araştırın benden sölemesi sonra sap gibi ortada kalmayın :) :D

Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır. Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir. Bu tür konuları spyhackerz [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır. Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to spyhackerz [at] gmail.com Her türlü telif hakkı içerdiğini düşündüğünüz konu url adresini mail adreslerimize gönderebilirsiniz ! ivedilikle işlem yapılacaktır. ( En erken 2 saat içinde En geç 3 gün içinde ) iletişim mailleri: spyhackerz@gmail.com

Hack forum