Öldükten sonra dirilmek(ilmen cevabı)
Hercai
Mesaj tarihi: 19.11.2014 18:16:04
slm beyler :)

baDsectQr
Mesaj tarihi: 19.11.2014 18:24:08
güzel cevaplamış :))

House
Mesaj tarihi: 19.11.2014 18:25:28
aleyküm selam ah şu ölüm kacınılmaz.

Neo
Mesaj tarihi: 19.11.2014 19:00:20
Sağlam tokat şinasi :D

ScrL
Mesaj tarihi: 19.11.2014 19:07:30
Şimdi öncelikle ben ateist değilim. Tevrat zebur 3incili ve kuranı okudum. Beni 2 dayım büyüttü 2side hafızdır. Arap kökenliyimdir ve arapçam iyidir. hem mealini hem 5ten fazla tasfirini okudum. Hayatım dinleri araştırmakla geçti. Benim saygısızca gelecek cümlemi yazabilrisiniz. bilmeyerek yazmışımdır. Saygım sonsuzdur. ; ne güzel konuşuyordu hırpo, yarısında allaha bağladı işi. Şinasi varolanlarla konuşuyormuş. Ölenler böyle oldu diyor. Elektron oldu, proton oldu diyor gördük bunları. bilim kanıtladı diyor. Gözümüzle gördük diyor. keçi yedi diyor. Bunları gördük diyor. Diğeri sen yokken diyor. Lan ben yokken, benim nerede olduğumu nereden biliyorsun :D Fakat Allah yaptı nedir? Şinasi kanıtlananları söylerken diğer hırpo varsayımlarla allah diiyor. Bunalrın böyle sanki kanıtlanmış gibi konuşmalarına bitiyorum. Ya ufacık zekası olan birisi sorgular ve derki kesinleşmiş bilgilere tüm insanlar inanır. Kesinleşmiş bilgi evrenseldir. Güneşin ateşle ısıttığını ve ateşş olmasa yaşamın olmayacağını tüm insanlaırn bilmesi gibi... Diyorki baban ıspanak yedi sperm oluştu. annen çukulata yedi birleştiler ve sen oldun. Sonra hemen diyorki gördün mü bak allah nasıl topladı. EEE hani annem, babam yemişti allah bunun neresinde. Annem babam yiyor onlar birleşiyor. Adamın konuşması tamamen alay ederekti zaten ama kendisi alay edilecek durumda haberi yok. Toplamış müritlerini misyonerlik yapıyor yine haberi yok :) Dikakt ederseniz din allah ayetler, hadisler herzaman korkuyla beslenir. Ve her dinde olduğu gibi islam dinide vaadlerde bulunur. Dirileceksin der. Çünkü dirilmesen, cennet vaadedilmese, cehenneml korkutulmasan dine inanmazsın. Dirileceksin der. Çünnkü bilirler insanlar korkarlar ölmekten. Her insan korkar. Allah şöyle yaptı, böyle yaptı demek günahtır arkadaşlar. Her canlı ölümü tadacak, ama öldükten sonra geleni veya öldükten sonra yaşamı kanıtlayacak, dirilmeyi kanıtlayacak sadece inançlar var. Ve bu inançlar korkuyla beslenir.

Ares
Mesaj tarihi: 19.11.2014 19:12:46


Hercai
Mesaj tarihi: 19.11.2014 19:45:14
Ateist değilsin de ne sin kardeş başka bir monoteist inancamı sahipsin?Çünkü çelişiriyoruz sürekli, seninle tartısmak hosuma gitmiyor egom tatmin olmuyor bunu bilmeni istiyorum. [quote=Scrl; hem mealini hem 5ten fazla tasfirini okudum.][/quote] Atatürk hafızdı diyen adamı hatırlattın bana. tasfir değil "tefsir" 5 tane tefsir okudun söylermisin hangilerini okudun? Videoda ironi var, ince noktayı anlamamıssın. 2 3 oldu bu dinlerin korkuyla beslendiğini söylemişssin.Bu zırvalık resmen, neden diye soracaksın? Allah subhanehu ve tealanın bizim korkularımıza ihtiyacı yokk ki din bunla beslensin din demek Allah kanunları demek.Korksak da korkmasakta Allah azze ve celleden birşey eksiltmez ve arttırmaz. Korkmaya mecbur olduğumuz kadar sevmeyede mecburuz korkmaya odaklandığın kadar sevmeye odaklansan belki çözeceksin durumu.

ScrL
Mesaj tarihi: 19.11.2014 20:27:08
senin egon benimle tatmin olmaması normal, sen inancınla kendini sığlıyorsun. baksana kocaman yazıda kelime hatası arıyorsun. Bu yazımdada büyük ünlü uyumu yok dersin belki :) ateist değişsen neistsin diyorsun. Ne yapacaksın başkasının inancını. Bir ara gel sana tasavvuf inancından bahsedeyim. Ama böyle yargılar geleceksen gelme, insan herzaman doğrusunu bildiğini zanneder, şerde allahtandır, hayırda. Allah için nerede ironi yapmış bir yazda öğreneyim. Korksak veya korkmasak birşey değişmez demişsin. NAH değişmez diyorum ve konumu bitiriyorum. Ütopyandan çıkınca geç olmaz inşallah. elmalılı, seyyid kutub, mevdudi kaç tane TASFİR istiyon :D , ne yapacan bilginimi yarıştıracan ergenist :)

House
Mesaj tarihi: 19.11.2014 20:43:01
arızaya bagladınız yine santral arayımmı

Ares
Mesaj tarihi: 19.11.2014 20:51:35
yine kavga cikicak sanirim :-* ..bosverin ya..kimin inanci neye kadir bizler bunu degistiremeyiz.

ScrL
Mesaj tarihi: 19.11.2014 20:57:32
henüz 15 yaşında bir sevdiğim var, sizi ondan bile kıskanıyorummm

Neo
Mesaj tarihi: 19.11.2014 21:08:26
ikinizin tartışmasını izlemek güzel oluyor ama abartmayın dozunda bırakın gençler :D 5 minutes sonra eklendi: @};-

Hercai
Mesaj tarihi: 19.11.2014 21:26:16
ScrL; Cahilliğilliği sakayla gizlemeye calısıyorsun ama yapamıyorsun, yemezler. [quote=ScrL; ateist değişsen neistsin diyorsun. Ne yapacaksın başkasının inancını. Bir ara gel sana tasavvuf inancından bahsedeyim. Ama böyle yargılar geleceksen gelme, insan herzaman doğrusunu bildiğini zanneder, şerde allahtandır, hayırda. ][/quote] Tasavvuf inanç değil menheçtir. O tefsirleri bitirdiğini zannetmiyorum.

ScrL
Mesaj tarihi: 19.11.2014 22:01:50
Kendini insanlardan üstün tutan birisi nasıl oluyorsa, karşındakini tanımadan bildiğini sanmıyorum, okuduğunu zannetmiyorum diyecek kadar egolu müslüman nasıl oluyorsa, 2 görmede yargılarıyla cahil diyebielcek küstahlıkta nasıl oluyorsa, Bende okadar cahilim. Şakalar yapıyorum, ısındırmaya çalışıyorum, anlaşmaya çalışıyorum. Ama senin o müthiş hoşgörülü inancınla karşılaşıyorum her seferinde. Tassvuftan bahsedeyim ozaman dostum. Kelimelere takılma, sohbet ediyuoruz hemen kızma. Ben sadece bilgim olduğunu göstermek için tasavvuftan bahsetmek istedim. Ayrıca tasavvuf başşlı başına ayrı bir inançtır. Bilmiyorsun arkadaşım. tasavvufu menheç olarak görenlerde var, hayatını tasavvuf üzerine kurmuş, tasavvuf inancıyla yaşayanlarda var. Hemde ne namaz kılarlar ne oruç tutarlar. Bilmiyorsun, ama bildiklerindende şaşmıyorsun. Eğer diyorsan öğrenmek istemiyorum yazma yazmam. ama şu yanlış kelimedir diyerek komik düşüyorsun. yapma.! Okadar önyargılı ve ogoistsinki yazdıklarımı işine gelir şekilde okuyup, sorduklarıma cevap vermeyip kelimelerde hata arıyorsun. Kardeş eleştiri kaldıramaycaksan konu paylaşmayacaksın!

Hercai
Mesaj tarihi: 19.11.2014 22:04:07
Eleştiriyi kaldırmamakla alakası yok bunun. neyse uzatmayalım mesajı alanlar oldu.

ScrL
Mesaj tarihi: 19.11.2014 22:11:41
Bak hala misyonerlik yapıyorsun. mesajı alanlar oldu falan. yine haklısın. Benim düşüncelerimi ezdin, sorularıma cevap bile vermeden kendi düşüncelerini karaladım. Ben diyorumki ateist değilim. Sen hemen zıplıyorsun ateist değilsen nesin? buradaki amacın ne? niye kışkırtıyorsun. Ben saygım sonsuz diyorum. ona birşey demiyorsun. dinler korkudan beslenir, vaadlerde bulunur. diyorum. atatürke laf atmaya çalışıyorsun. canımı yakmaya sinirlendirmeye çalışıyorsun. yazdıklarıma düşüncelerime zırvalık saçma diyerek kendini haklı gibi göstermeye çalışıp yine kışkırtma çıkarıyorsun. bizim korkuya ihtiyacımız yok diyorsun. Ben siz demedimki kardeş. İnsanlar dedim. Genelleme yaptım. Sevmeye mecburuz, korkmaya mecburuz. demişsin. değilmisin dedim? Ben sizin gibi insanlar yüzünden dinden çıktım. Herzaman doğruyu siz bilirsiniz. Ve sizde tek doğru vardır. Sorgulamaya izin veriyormuş gibi yapıp en ufak eleştiride gerçek yüzünüzü aynen böyle gösterirsiniz. Amacınız misyonerlik değilmiş gibi davranıp, dininizdne olmayana cahil gözüyle bakarsınız. Ben böyle insanların inandığı inanca inanmam kardeş. Resminde kapalı bir adam var. Sana bir kardeş sözü: Allahtan üstünü kapatarak gizlenemezsin.!

House
Mesaj tarihi: 19.11.2014 22:13:12
dinden bu yüzden soguyor insanlar tartısmalar

ScrL
Mesaj tarihi: 19.11.2014 22:17:28
ya abi adamı görmüyormusun, diyorum ki videoda adan neden allahı karıştırdı orada, anne baba değil mi? yanlış anlaşılmamak içinde kendimden bahsediyorum başta. harf hatasına kelime hatasına, düşünceleirmi adam yerine koymuyor, cahil diyor, yazdıklarıma zırvalık diyor. Ben en azından varolanları söylüyorum, onun gibi varsayımları değil.

House
Mesaj tarihi: 19.11.2014 22:23:30
adam güzel anlatmısta adamı müslüman yaptıgını tüm dünya ögrenmiş oldu rezil etmek gibi birşey.ananın karnında spermin var gibi şeyler.adam bir vıdeo ceker atar tüm insanlar onu konusur ve tartısır.izleyin gecin zaten şöyle yorumları zaman gectikce acıp baktıkca bosuna tartısmısız diyoruz. ego tarikat tesifr meal vs bosverin gecin.o adamında burdan o inek keci koyun s*ksn bişey demiyorum birbirmize düsürdü sitede mk herifi

Hercai
Mesaj tarihi: 19.11.2014 22:26:58
yaw he he

ScrL
Mesaj tarihi: 19.11.2014 22:38:34
[quote=Light]yaw he he[/quote] mortingen ştraze :-*

Hercai
Mesaj tarihi: 19.11.2014 22:49:24
Arif edebinden susarmış cahil susturdum sanırmış :D Bi git lan surdan.

ScrL
Mesaj tarihi: 19.11.2014 23:10:12
sana ben değil aziz usta cevap versin. kirbac: :-*

Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır. Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir. Bu tür konuları spyhackerz [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır. Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to spyhackerz [at] gmail.com Her türlü telif hakkı içerdiğini düşündüğünüz konu url adresini mail adreslerimize gönderebilirsiniz ! ivedilikle işlem yapılacaktır. ( En erken 2 saat içinde En geç 3 gün içinde ) iletişim mailleri: spyhackerz@gmail.com

Hack forum