Neler yeni

İp Tv tehlikesi (1 Viewer)

Fabriel 

FabSec Lab.
titan
vip
Credits
3,503
Sinevip ve iptv
Bildiğimiz gibi ip tv yayını yapan ücretli korsan platformlar bulunmakta en azından parayla satıyor yeri belli herhangi bir kişisel bilgiye ihtiyaç duymuyor vb.
Fakat son zamanlarda sinevip adında ücretsiz ip tv platformu çok değişiklik yaptı hatta sürekli nerdeyse yapıyorlar.Sebebine gelince saldırıya maruz kalmaları olduğunu söylüyorlar.

Yaptıkları hizmetlere gelince ilk zamanlar çok güzel tüm ücretli platformlara ait kanalları bedava izleyebiliyorsunuz fakat.Bedava diye bir şey yoktur hangi çağda yaşıyorsunuz ?

Bir şeyleri kar amacı gütmeden,hobi olarak,paylaşımcı olarak yapabilirsin ama direk bedava etiketini yapıştırıp izleyicilre bilgi vermezsen sorunlar olmaya başlar.

Sebebine gelince ilk zamanlar üyelikler ücretsizdi sonra davetiye ile çalışır oldu bir kapandı bir açıldı sürekli değişen izleme linkleri vb.

Sonra derken telefon girme zorunluluğu getirildi sebeb açıklamalarına gelince siteden ücretsiz üyelik açıp forumlarda satılıyormuş buna karşılık alınan bir önlemmiş! Bu tamamen bir saçmalık izleyen birkaç arkadaş bana şu mesajı iletti zaten korsan yayın yapıyor kişisel bilgi topluyorlar resmen mail,telefon,ip adresi sonra bir sıkıntı olmasın dedi.

Forumlar da satış konusuna gelince izleyen birkaç arkadaşın dediği gibi ya ben sms sistemini kullanırım gider paralı satarım işime gelir dedi böylece açık bir kapı bırakmış oldu sinevip bu tutumuyla.

Nasıl ki forumlarda görüyorsak instagramdan mail telefon kullanıcı bilgisi toplama gibi başlıkları adı altında sosyal mühendiscilerin konularını.

Sinevipe gelince nerden bileceksiniz farklı bir kurnaz yol izlediğini bilemezsiniz telefon kişinin mahremidir ve telefon ile bir çok kişisel bilgilere ulaşılabilir

Telefon ile neler yapılabilir:

Tc bilgileri - Ev adresi - kullandığı e devlet - mhrs - e nabız - sosyal güvenlik kurumu bilgileri - mernis - sabıka kaydı - hane bilgileri - hastane bilgileri ve kayıtları - banka kayıtları - mobil hat bilgileri - güvenlik poliçe bilgileri - ve sosyal medya bilgileri bunları uzatabiliriz.

Numaradan bunlar yapıldığı gibi tc ile de yapılabilir.

Mesala çoğunluk zayıf şifre kullanıyor hatta mailine senelerdir girmiyor yani böyle bir bilgi toplama sonucu çok şeyler yapılabilir basit görüp geçilmesin çünkü sitenin hakkında kısmında gizlilik bildirgesi yok herhangi bir yasal soruşturma da sunuculara el koyulsa ve yayıncı yakalansa ne olacak log kayıtları da tutuyor ? İp tv izlemek suç değildir bilgisini info kanallarından duyuruyorlar ip tv izlemek suç değildir yakalanmadığınız sürece cezası da var biliyorsunuz değil mi ? Özellikle bu yerel kanalları kapsıyorsa!

Kullanacaksanız tavsiyelerim.

Bu sistemi kullanmak istiyorsanız gerçek bilgileriniz e-mail - telefon ile kayıt olmayınız.

Kullandığınız hat faturalı olmamasına dikkat edin ve bu numara sosyal medya hesaplarına bağlı olmamalıdır.
Dışardan hat bilgileri sorgulanmaya kapalı olmalıdır.
E-mail adresiniz daha önce sosyal ortamlarda kullanmamalıdır ve 2fa gibi yöntemler açık olmalıdır.
Böyle izlemeniz daha iyidir.Fakat sahte numara ile kayıt yapanlar tespit edilecektir bir uyarısı info kanalında gördüm bunun için +90 sms onay sistemler varsa kullandığınız tercih edebilirsiniz.Fakat aralıklı olarak sinevip tarafından o numaraya sms gönderilebilir.

Kendinizi bedavaya satmayınız hangi sistem olursa olsun dikkatli kullanınız.

Olayın özet ve sonucu: Sen korsan bir yayın yapıyorsan anonim olacaksın ve bilgi toplamayacaksın yok orda burda satılıyor derdine düşersen sıkıntı yayın yapma daha iyi demişken Spyde bol bol netflix,blu tv satışlarına da gönderme yapmak istiyorum Bu konudan şikayetçi olan kişiler ya netflix gibi şirketler bedava izleniyorken bin yöntemi cc yöntemi derken hesap satışları yapılıyorken bunlar neyin derdine düşmüş dedi haklı.

Güvenle Kalınız

Moderatör tarafında düzenlendi:

Fabriel 

FabSec Lab.
titan
vip
Credits
3,503
Github'dan ücretsiz m3u kullanarak izleyebilirsiniz.
https://github.com/iptv-org/iptv
https://github.com/devsground/IPTV/tree/master/country/T_Z
daha çok var ben bunları attım.
Direk vlcnin içine veya media player'in içine atın orda kanallar var zaten.
yapamazsanız internetten bakabilirsiniz.
Direk virüssüz , tehlikesiz ve ücretsiz şekilde izleyebilirsiniz.
github gibi normal internet üzerinde olan m3u tarzı linklerin ömrü uzun olmuyor sürekli sıkıntı yaşanıyor tivibu dsmart digitürk gibi kanallar yok yani vod kanallara logo koyup ücretli kanalmış gibi gösteriyorlar.Yukarda bahsettiğim paralı ve parasız yönde izleme imkanı sunan sitelerdeki fark.

Bir şey ücretsizse bunun bir açıklaması olmalı neden ne için içinden gelenleri bir kağıda döker gibi.
Paralı ise ayrıntı olmalı hizmet kalitesi örneğin nexforum diye bir yer ücretli ip tv satışı yapıyorlar dünya geneli tüm kanallar 45.0000 ch hizmet kalitesi güzel ve gizlilik içinde yapıyor en azından safları belli.

Credits
194
github gibi normal internet üzerinde olan m3u tarzı linklerin ömrü uzun olmuyor sürekli sıkıntı yaşanıyor tivibu dsmart digitürk gibi kanallar yok yani vod kanallara logo koyup ücretli kanalmış gibi gösteriyorlar.Yukarda bahsettiğim paralı ve parasız yönde izleme imkanı sunan sitelerdeki fark.

Bir şey ücretsizse bunun bir açıklaması olmalı neden ne için içinden gelenleri bir kağıda döker gibi.
Paralı ise ayrıntı olmalı hizmet kalitesi örneğin nexforum diye bir yer ücretli ip tv satışı yapıyorlar dünya geneli tüm kanallar 45.0000 ch hizmet kalitesi güzel ve gizlilik içinde yapıyor en azından safları belli.
bir çok güzel kodi eklentisi mevcut turkvodda çok güzeldi fakat ücretli oldu :(

Credits
0
Yaklaşık 1 yıldır aralıksız kullanıyorum daha önce spor kanallarını da ücretsiz kullandım lakin herhangi bir sıkıntı yaşamadım . numaramda kayıtlı herhangi bir faturama yansıma falan olmadı . yukarıda belirttiğiniz açıklamalar çok saçma geldi bana telefon numaram ile bunlara nasıl ulaşabilirler ki ? siz bence bu adamları karalamak istemişsiniz paralıya geçtikleri için zorunuza gitmiş bu adamlar işini layıkı ile yapıyor . daha önce çok iptv kullandım bu kadar ilgi ve alaka görmedim. Senin e nabzını bilmemneni kim ne yapsın. Sanki e-devlet şifreni veriyormuşsun gibi konuşmuş ve saçmalamışsın. Ayrıca senin telefon numaran bu kadar mahremin ise illa kayıt olmana gerek yok. Telefon numarası türetip yapabilecekleri kötülük varsa yine yaparlar. Cidden saçmalığın dibine vurmuşsunuz. Giriş yaparken TC kimlik numaranı, E-Devlet şifreni verdiysen tabi bu dediklerin doğru o zaman tüm cevabımı geri alıyorum. :)

Vio's

♡ßing0|_♡
majorrr
Credits
364
Yaklaşık 1 yıldır aralıksız kullanıyorum daha önce spor kanallarını da ücretsiz kullandım lakin herhangi bir sıkıntı yaşamadım . numaramda kayıtlı herhangi bir faturama yansıma falan olmadı . yukarıda belirttiğiniz açıklamalar çok saçma geldi bana telefon numaram ile bunlara nasıl ulaşabilirler ki ? siz bence bu adamları karalamak istemişsiniz paralıya geçtikleri için zorunuza gitmiş bu adamlar işini layıkı ile yapıyor . daha önce çok iptv kullandım bu kadar ilgi ve alaka görmedim. Senin e nabzını bilmemneni kim ne yapsın. Sanki e-devlet şifreni veriyormuşsun gibi konuşmuş ve saçmalamışsın. Ayrıca senin telefon numaran bu kadar mahremin ise illa kayıt olmana gerek yok. Telefon numarası türetip yapabilecekleri kötülük varsa yine yaparlar. Cidden saçmalığın dibine vurmuşsunuz. Giriş yaparken TC kimlik numaranı, E-Devlet şifreni verdiysen tabi bu dediklerin doğru o zaman tüm cevabımı geri alıyorum. :)
Dostum baya boş yapmışsın zoruna gittiği için karalama demişsin 4klık forumda Iptv yi karalasa ne olur burdaki olay güvenlik teglikesi sadece burda dğil tüm forumlarda buna benzernkonu bulabilirsin he birde lafını ettiğin kişiyi bir araştıt bakalım

Vio's

♡ßing0|_♡
majorrr
Credits
364
Ayrıca telefon numarası ile yapılabilecejleri yazmış

Tc bilgileri - Ev adresi - kullandığı e devlet - mhrs - e nabız - sosyal güvenlik kurumu bilgileri - mernis - sabıka kaydı - hane bilgileri - hastane bilgileri ve kayıtları - banka kayıtları - mobil hat bilgileri - güvenlik poliçe bilgileri - ve sosyal medya bilgileri bunları uzatabiliriz.

anladığım Hack forum alemindeki toollar ve siteler ile alakan yok sende House Dede kadar konuşulan biri olsaydın bu lafları soyleyebilirmisim merak ettmin.

Fabriel 

FabSec Lab.
titan
vip
Credits
3,503
ve büyük vurgun yapıp piyasadan gittiler mi acep cep no su o kadar sisteme kredi kartı ödeme bilgisi aldılar yıllık 300 600 tl den, telefona adres değiştimi uyarı geliyordu sözde çiftlik bank hesabı olmuş sitelerde açılmıyor belkide yeni domaine geçtiler günahını almayım milletin demi Zaaa:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar