• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Çeşitli Ülkelerde Yasaklanan 9 Büyük Web Sitesi

CodeR

LV
0
 
Katılım
Tem 7, 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Hangi Ülkede Hangi Web Sitesi Yasak!
Sabah uyandığınızda her gün kullandığınız web sitesine giriş yapamıyor olsaydınız ne yapardınız? İnstagram, whatsapp, twitter gibi sosyal mecra ile ilgili uygulamalara giriş yapamadığınızı görseydiniz sinirlenmez miydiniz? Sizler için derlediğimiz bu içerikte bazı ülkelerde yasaklanan dünya ünlü web sitelerini listeledik.

9.
JW.org / Russia
Yehova'nın web sitesi olan Jw.org Rusya'da engellidir. Sitenin kiliseye karşı yazdığı yazılar ve çeşitli eylemler nedeniyle Rus hükümeti Jw.org sitesini yasaklamıştır. Rus hükümetinin uyarılarını dikkate almayan JW.org yazılarına devam etti. Bunu gören Rus Hükümeti sitenin engellenmesine karar verdi.

8. Skype, Snapchat, WhatsApp, Telegram, ve FaceTime / Qatar ve Suudi Arabistan
Çoğu Orta Doğu ülkelerinde, Skype, snapchat, whatsapp, telegram, FaceTime gibi uygulamalar yasaklanmıştır. Katı bir yönetim şekline sahip olan Suudi Arabistan çoğu sosyal medya uygulamalarının erişimini kendi ülkesinde yasaklıyor.
qatar ve-suudi-arabistan.jpg

7. Vimeo / Endonezya
Endonezya hükümeti, çıplak ve baştan çıkarıcı giyimli kadınların videoları nedeniyle Vimeo'yu engelledi. Vimeo'da çok sayıda eğitim videosu var, ancak hükümet bunlarla ilgilenmiyor.
endonezya-002.jpg

6. Telegram ve Instagram / İran
30 Aralık 2017 ile 13 Ocak 2018 arasında
İran'da bir ülke protestosu gerçekleşti. Telegram ve Instagram'ı engellendi.
iran-012.jpg

5. Archive.org / Rusya
Wayback Machine
ile ünlü Archive.org, Rusya'da Rus yetkililerin saldırgan bulduğu bir propaganda videosu yayınladıkları için engellendi. Bir Rus mahkemesi, videonun (“Kılıçların Klanları”) aşırı ırkçı olduğunu söyledi. Rusya, aynı videoyu 400 web sitesinde daha buldu ve videoyu kaldırmalarını sağladı.
rusya-012.jpg

4. Hemen Hemen Tüm Web Siteleri / Çin
Çin'de neredeyse her web sitesi engelli. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya sitelerine erişim izni yok. Aynı Google gibi... (The New York Times dahil) birçok site için bu yasak geçerli.
cin-022.jpg


 

CodeR

LV
0
 
Katılım
Tem 7, 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Puanları
1
3. Telegram, Amazon Cloud, ve Google Cloud / Rusya
Nisan 2018'de Rusya, Amazon ve Google Cloud platformlarını yasakladı. Teröristlerin saldırılarını planlamak için Telegram'ı kullandığını iddia ederek engelleme yaptı. Rusya, teröristlerin bazı mesajlarına el koymaya çalışıyordu. Bir mahkeme Telegram'ın bu mesajları devlete devretmesini emretti.
Telgraf reddedildi. Rusya , Telegram'ı doğrudan engelleyemedi çünkü şirket kendi kullanıcıları için kendi sunucularını kullanmıyordu. Bunun yerine, Google ve Amazon sunucularını kullanıyordu. Rus hükümeti bu sunucuları hedef aldı ve Telegram tarafından ll

rusya-013.jpg

2. Reddit / Russia
Rusya Reddit'i ilk önce uyardı. Fakat bildiği iş yapmaya devam eden Reddit web sitesi uyarıları dikkate almadı. Rus hükümeti ikinci bir ikaz yapmadan Reddit web sitesine ulaşımı engelledi.
russia-001.jpg

1. YouTube / Çin, İran, Sudan, Güney Sudan, Suriye ve Pakistan
İçinde yüz binlerce çeşitli video barındıran YouTube insanları yanlışa teşvik ettiği gerekçesiyle Çin İran, Sudan, Güney Sudan, Suriye ve Pakistan gibi ülkelerde yasaklıdır.
youtube-001.jpg
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst