Neler yeni

Çok basit yapay zeka yapımı. (1 Viewer)

Credits
194
Revealed content
Şimdi çok basit bir yapay zeka yapalım temel olsun bu verdiğimiz cevaplara göre dönüt versin.

Python:
ad=input("Adınızı giriniz...:")
print("Merhaba "+ad)
nasıl=input("nasılsın ...:")
if nasıl=="iyi":
    print("ne güzel hep iyi kal :D")
elif nasıl=="kötü":
    print("ne oldu lan :D")
elif nasıl=="sanane":
    print("tamam lan kes")
else:
    print("dediğini anlamadım mal")

bu basit seviyedir çok yorar ellerinizi.
Tavsiye edilmez.

Credits
1,445
hiç yapay zeka tabanlı kodlamaya girmedin ilgilk kütüphanlerin bile ne olduğundan haberim yok fakat duyduklarıma göre matemetik isteyen bi konu ve çok yorucu 0dan yapay zeka yapmak çok zordur siri veya google asistan gibi sesli yapay zekalar apple ve google gibi şirketler tarafndan geliştiriyor bu iki şirketinde ne denli büyük olduğunu anlatmama sanırım gerek yok google arama motoru youtube gmail drive ve bircok hizmetin yani sira andoirdinde mimar geliştiricisi neyse bu şirketler bile bugün yaptıklsrı yapay zekanın yetersiz olduğu ortada sadece belli temel şeylerin cevabı var mesela siz hiç sireye gel okey atak dediğinizde siri okeyi açıp sizle okey oynadığına şahit oldunuzmu olmadınız ama siri ahmeti ara dediğinizde arıyor aradaki farkı siz görün diyorum yapay zeka geliştirmek çok zordur altndan kalkılamaz zor bir iştir

s0ng0ktrk

SON GÖKTÜRK
majorrr
Credits
0
Dostum ellerine sağlık güzel olmuş fakat buna yapay zeka denilemez, hatta başlangıcı bile denilemez çünkü yapay zeka ile alakası yok denebilir. Bu sadece bir algoritma olmuş, basit bir algoritma. Kodlara gömülü bazı cevaplar var ve o cevaplar input olarak girildiğinde karşımıza belirli bir yazı yazdırılıyor. Basit bir yapay zeka yapmak veya bir başlangıç yapmak istiyorsan sana basit bir tahmin yazılımı yazmanı öneririm, bunu YouTube'da araştırarak öğrenebilirsin, yapay zeka ile tahmin uygulaması yaz çıkar. Yinede ellerine sağlık, forumda python bilenleri görmek güzel.

Credits
194
Dostum ellerine sağlık güzel olmuş fakat buna yapay zeka denilemez, hatta başlangıcı bile denilemez çünkü yapay zeka ile alakası yok denebilir. Bu sadece bir algoritma olmuş, basit bir algoritma. Kodlara gömülü bazı cevaplar var ve o cevaplar input olarak girildiğinde karşımıza belirli bir yazı yazdırılıyor. Basit bir yapay zeka yapmak veya bir başlangıç yapmak istiyorsan sana basit bir tahmin yazılımı yazmanı öneririm, bunu YouTube'da araştırarak öğrenebilirsin, yapay zeka ile tahmin uygulaması yaz çıkar. Yinede ellerine sağlık, forumda python bilenleri görmek güzel.
zaten bu başlangıç için yapay zeka ile pek alakası yok haha :D

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar