Neler yeni

İnsan Ne İçin Yaşar? Gelin Beraber Tartışalım (1 Viewer)

SpyWhite

kriptohaberleri.co
ez152
Credits
3,281
Hayattaki amacımız ne?
Neden yaşıyoruz?
Neden sabahları kalkıyor, okula veya işe gidiyor, günlerimizi, aylarımızı, yıllarımızı harcıyoruz?
Ne için uğraşıyoruz? Bayağı sıkıntılı sorular değil mi?
Özellikle gençliğinde insanın kendine sık sık sorduğu sorular bunlar. Yaş aldıkça sorular kısık sesle sorulmaya başlanır. Yaşam koşuşturmacası içinde, iş, aile, çocuk derken insanın artık duymaktan bile korktuğu sorular haline gelir.
Ama bana kalırsa her gün sormamız gereken sorular bunlar.
Her an aklımızda tutmamız gereken en önemli soru.
Neden?

YORUMLARINIZ MERAKLA BEKLİYORUM
İYİ FORMLAR DİLERİM

Fabriel 

FabSec Lab.
titan
vip
Credits
3,503
Sistemin kölesi haline gelen toplumlar sadece para kazanmak için kirasını ödeyebilmek için bu ay nereye yetiştirsem derdiyle yaşıyor.Çalış çalış sonu yok ömür biter iş bitmez birileri işçi sınıfında köle gibi çalışırken diğer kesimler paralar içinde lüks arabalar kadınlar,villalar tatil keyfi yapıyor hangi parayla ? mirastan gelen para,baba parası,illegal Forum işler,gibi gibi şeylerden geçinen kesimler var.

Sevdiğimiz insanların öldüğü gün yaşamın durduğu gündür.(Sevdiklerimiz ailemiz - eş ve çocuklar - candan bir dostumuz)

Psikolojim bozulmasın stres yapmayım karamsar düşünmeyim salla geç yapan bir kuşakta yaşıyoruz vurdum duymaz bunlar %90 toplum için önemsiz şeyler olarak görülüp bu tarz düşünme şeklide psikiyatriler tarafından tanılar koyulabiliyor ruh hastası,geçmişe takılı,major depresif,aktif düşünce bozukluğu vb..

Psikiyatri ayrı bir dindir çoğu doktora göre azcık bu tarz düşünce eylemlerine girişmek onların gözünde hasta sayılmamıza neden olur.

Sonuç: Sisteme karşı savaşan ayrı yolunu çizen kafa kafaya veren gruplar kişiler insanların olmaması büyük sorun.

SpyWhite

kriptohaberleri.co
ez152
Credits
3,281
Sistemin kölesi haline gelen toplumlar sadece para kazanmak için kirasını ödeyebilmek için bu ay nereye yetiştirsem derdiyle yaşıyor.Çalış çalış sonu yok ömür biter iş bitmez birileri işçi sınıfında köle gibi çalışırken diğer kesimler paralar içinde lüks arabalar kadınlar,villalar tatil keyfi yapıyor hangi parayla ? mirastan gelen para,baba parası,illegal işler,gibi gibi şeylerden geçinen kesimler var.

Sevdiğimiz insanların öldüğü gün yaşamın durduğu gündür.(Sevdiklerimiz ailemiz - eş ve çocuklar - candan bir dostumuz)

Psikolojim bozulmasın stres yapmayım karamsar düşünmeyim salla geç yapan bir kuşakta yaşıyoruz vurdum duymaz bunlar %90 toplum için önemsiz şeyler olarak görülüp bu tarz düşünme şeklide psikiyatriler tarafından tanılar koyulabiliyor ruh hastası,geçmişe takılı,major depresif,aktif düşünce bozukluğu vb..

Psikiyatri ayrı bir dindir çoğu doktora göre azcık bu tarz düşünce eylemlerine girişmek onların gözünde hasta sayılmamıza neden olur.

Sonuç: Sisteme karşı savaşan ayrı yolunu çizen kafa kafaya veren gruplar kişiler insanların olmaması büyük sorun.
Çok güzel bir yazı elinize sağlık dediklerinize imzamı atarım.

Credits
1,445
Hayattaki amacımız ne?
Neden yaşıyoruz?
Neden sabahları kalkıyor, okula veya işe gidiyor, günlerimizi, aylarımızı, yıllarımızı harcıyoruz?
Ne için uğraşıyoruz? Bayağı sıkıntılı sorular değil mi?
Özellikle gençliğinde insanın kendine sık sık sorduğu sorular bunlar. Yaş aldıkça sorular kısık sesle sorulmaya başlanır. Yaşam koşuşturmacası içinde, iş, aile, çocuk derken insanın artık duymaktan bile korktuğu sorular haline gelir.
Ama bana kalırsa her gün sormamız gereken sorular bunlar.
Her an aklımızda tutmamız gereken en önemli soru.
Neden?

YORUMLARINIZ MERAKLA BEKLİYORUM
İYİ FORMLAR DİLERİM
Yaradana sor ama o cevabı kitabında açıkça vermiş zaten

Credits
194
Hayatta ki amacım iz bırakarak gitmek boş boş gelip geçip sıradan olarak geçip gitmek değil.
Bu lanet olası sistemi değiştirmek istiyorum ben çekiyorum ama çocuğum torunum ve benden sonrakiler çekmesin diye
elimden geleni yapmak istiyorum.
Ne için yaşar sorusuna da bununla ilgili bir kitap vardı.
İnsan sevgi için yaşar , ailesi , sevgilisi ve sevdiği herkes , herşey için yaşar.
Örneğin siz ölünce köpeğinize kim bakacak ? Onun için yaşarsınız.
Sevgilinize kim bakacak aileniz napacak onların için yaşarsınız.
Kısacası insan sevgi için yaşar.

SpyWhite

kriptohaberleri.co
ez152
Credits
3,281
Hayatta ki amacım iz bırakarak gitmek boş boş gelip geçip sıradan olarak geçip gitmek değil.
Bu lanet olası sistemi değiştirmek istiyorum ben çekiyorum ama çocuğum torunum ve benden sonrakiler çekmesin diye
elimden geleni yapmak istiyorum.
iyi birşey yapıp iz bırakmak zordur iz bırakanların çoğu kötü birşey yaparak insanların hafızasında kalmışdır.

Credits
1,445
Kitabında bizi ona iman etmek ve ibadet etmek için gönderdiğini yazıyor.Benim merak ettiğim bizim gibi zayıf güçsüz kişilerin ibadetine gerek olmadığı halde neden hala bizim olduğumuz.
şöyle düşün herşeyin cevabı yazan bi kitap var ama bi sayfada bişey yazıyor sayfalarca boşluk var ve başka bi sayfa ve başka bosluklarla dolu sayfalar aslında o sayfalarda boş sayfaalrda cevaplar yazıyor fakat yazılar sadece ışık tuttuğunda görülebiliyor bazı şeyleri insan beyni idrak edemez mesela sen bi kediye tv izletsen parlak bi cisimden başka birşey görmeyecektir çünkü onun kapasitesi ancak okadar algılar demekki bu öyle bir sebebki yaradan bize bildirmiş olabilir ve biz bunu anlamıyor olabiliriz az çok ömrümüz kaldı elbet herşeyin sonu geldiğinde gerçekler ortaya çıkar

SpyWhite

kriptohaberleri.co
ez152
Credits
3,281
şöyle düşün herşeyin cevabı yazan bi kitap var ama bi sayfada bişey yazıyor sayfalarca boşluk var ve başka bi sayfa ve başka bosluklarla dolu sayfalar aslında o sayfalarda boş sayfaalrda cevaplar yazıyor fakat yazılar sadece ışık tuttuğunda görülebiliyor bazı şeyleri insan beyni idrak edemez mesela sen bi kediye tv izletsen parlak bi cisimden başka birşey görmeyecektir çünkü onun kapasitesi ancak okadar algılar demekki bu öyle bir sebebki yaradan bize bildirmiş olabilir ve biz bunu anlamıyor olabiliriz az çok ömrümüz kaldı elbet herşeyin sonu geldiğinde gerçekler ortaya çıkar
Gerçekten baya iyi anlatmışsın eline sağlık ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar