Neler yeni

2 Programlama dilini birden öğrenmek ? (1 Viewer)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Credits
0
2 Programlama dilini birden öğrenmek ?

C, Python mu ?
C, Web tabanlı diller
İkisinede eşit zaman ayıra bilirim fakat bir seçeneğim var.

C öğrenmessem olmaz.

Credits
1,445
c ile python daha uygun olur benzerlikleri diğer dillere göre daha fazla dizin yapıları farklı örnek olarak printf() ve print() fonksiyonları yada veri tipleri aslında çoğu dilde aynıdr integer float vs vs import ve #include komutu aynı işi görür ama c yapı olarak cpp c# a daha fazla benzer c programlamaya başalamak için hiç iyi bir değil ben cpp ile başladığımda hiçbir zaman kod yazamıyacağımı kötü bir bilgisayrcı olduğumu felan sandım ama 5 yılda öğrendim sytanxini ama pythonun sytanxini 1 haftada öğrendim ayrıca seni temin ederim c biliyorsan akademik matemetik gerekldir ayrıca if else olması artı ama yanlış bilmiyorsam phpdede if else var while dögüsü hem python hemde cde var break continue de var yine python ile başkabir benzerlik yanlış hatırlamıyorsam ama pythonda olmaayn birçok fonksiyon cde vardır c başlamak için berbat bir dildir makina dilidir eğer gerçekten başlıyacaksan sana bol şanslar eğer c öğrenmek istiyorsan algoritma öğrenmek çok daha mantıklı bir adım olacaktır daha sonra c öğrenmeye başlarsın eğer cuk diye dile dalacam diyorsan python ile başlaman gerekir dizin yapısının kolaylığı seni void main() gibi ; şu işareti kullanmak gibi zahmetlerden kurtaracaktır sözdizin rahatlığı belli zaten benim anladığım kadarıyla senhacker olmak istiyorsun python Hack forum tool yazmaya en el verişli dildir bu yüzden sana artısı olur öte yandan c genel bir dildir ama tercih senin dile başladıktan 1 ay sonra sızlanacaksın hiçbirşey anlamıyroum diyeceksin büyük ihtimal ile ve hevesin kırılacak belki sağlam bir siber güvenlikçi olacakken bir korkak olarak devam edeceksin tercih senin dünyada hergün heycan verici şeyler oluyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar