Neler yeni

400TL ye Kaç Bilgisayar Alabilirsiniz? (1 Viewer)

Credits
224
Merhaba arkadaşlar günümüz'de elektronik piyasası dolar endeksli olduğu için her şey çok pahalı çok basit donanımlı bilgisayarlar bile dudak uçuklatan fiyatlara satılıyor. Aynı zaman'da tamir ve bakım onarım işlemleri'de neredeyse yeni bir laptop fiyatına denk geliyor. Bu benim için çok önemli bir durum haline geldi çünkü bana bir fırsat kapısı açıyor mahalle aralarındaki bilgisayarcılar hurdacılar ikinci el toptan bilgisayar alıp satan yerler'den ulaşabileceğiniz elektronik malzemelerin ne kadar kıymetli olduğunu biliyor muydunuz size çok basit bir örnek ve yaşanmışlık ile göstereceğim bunu

Bilgisayar tamiri ve teknik servis işleriyle uğraştığım için bu tür şeyler fazlasıyla ilgimi çekiyor ve boş günlerimi hurdacılar'da internette arızalı bozuk elektronik eşya aramayla geçiriyorum bulduğum şeyleri satın alıp kullanılabilir hale getirdik'den satarak kazanç elde ediyorum. Aşağıda fotoğraf'da gördüğünüz 3 Adet Laptopu 400TL gibi komik bir rakama aldım kısa bir ön araştırma ve arıza tespiti yaptım. Panelleri olmayan bilgisayarlar'dan sağ tarafdaki tamamen çöp olmuş bord üzerinde ciddi yanıklar var ve fazla voltaj gelmiş onun tamiri ile uğraşılmaya değecek bir şey değil zaten olmazda ama üzerinden 1TB harddisk 8GB ddr3 ram çıktı ve sağlam çalışıyor verdiğim parayı çıkardı bile klavyesi ve kasasıda kullanılabilir satılabilir durumda zararım yok.

Diğer sol tarafaki paneli olmayanın anakartında kısa devre var ve bir kaç tane kondansatör değiştirerek bu işin üstesinden geleceğim bana tamir
maliyeti ise 170TL 15.6 40pin Panel 20TL kondansatör

Sony'de ise chipset arızası var bu beni biraz uğraştırıcak ama halledeceğim chipset kalıplayarak bu sorunu aşabilirim bana maliyeti yaklaşık 80TL olacak ama en az 750TL satacağım. Yani sadece bir bilgisayar'dan edeceğim kar ile diger 2sini bedavaya getirmiş olacağım

FOTOĞRAF İÇİN TIKLAYIN FORUMA DİREK KOYAMIYORUM MAALESEF NEDENİNİ ANLAMADIM

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar