• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Açık Kaynak Siber İstihbarat Kullanarak Güvenlik Zafiyetlerini Belirlemek

Arık Böke

Grafiker
Açık kaynak siber istihbarat kullanarak güvenlik zafiyetlerini belirleme webinarımızda kurumunuzun güvenlik zafiyetlerini tespit ederek, önlemler alınması konusunda bilgi verilecektir. Kurum ve kuruluşlara yönelik tehditler, düşman hükumetler, hacktivist gruplar, terörist gruplar, hoşnutsuz çalışanlar ve kötü niyetli davetsiz misafirler de dahil olmak üzere çok sayıda kaynaktan gelebilir. Düşmanların strateji ve taktiklerini, kullandıkları silahları, lojistik ve savaş alanı hakkında bilgi sağlayan iletişim ve kontrol sistemlerinden bahsetmeden bir savaş tarif edemezsiniz. Aynı şekilde bu durum, siber tehditler için de geçerlidir.

Açık Kaynak Siber İstihbarat Kullanarak Güvenlik Zafiyetlerini Belirlemek
Anlaşılmasını zorlaştıran tek şey, etkilerinin genellikle daha az açık olmasıdır. Bununla birlikte, saldırıların amaçları, motivasyonları ve teknikleri çoğunlukla aynıdır.
 
Üst