Neler yeni

Acer hayata döndü (1 Viewer)

Credits
224
Merhaba arkadaşlar hurda niyetine aldığım 3 bilgisayar vardı konuyu görenler hatırlayacaktır onlar'dan birini hayata döndürdüm :)
Büyük ihtimal bir bilgisayarcıya götürdüler ve buna yapılacak masrafa değmez yenisini alsan daha iyi bir kere tamir gördüğü zaman bir daha eskisi gibi olmaz gibi şeyler söylenerek müşteriyi yeni bir bilgisayar almaya ikna edip 70 80TL kazanmak yerine daha fazla kazandı helal kazancını harama çevirdi Allah bizim gibi işini hakkıyla yapıp alın teriyle üç beş kuruş kazanmaya çalışanlara Haram kazanç nasip etmesin yedirmesin.

Bilgisayar'daki arıza anakart üzerinde 19V hattında kısa devreden kaynaklanıyordu benim için basit ama anlamayan yada elektronik devre elamanlarını tanımayanlar için bu iş biraz karmaşık ve zor gelebilir. Fotoğraf eklemeyi bir türlü başaramıyorum umarım bunu kolaylaştıracak bir çözüm olur forum içinde özgün içerik paylaşmak emek vermek isteyenler için biraz can sıkıcı oluyor çünkü özellikle de benim için pek beceremiyorum neyse konumuza dönelim

Anakart marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir ama yinede şöyle diyebiliriz. Notebook anakartların güç soketinin bağlantısının devamında genellikle besleme entegreleri ve buna yardımcı elemanlar vardır bunların bir tanesinin bozulması veya çalışmaması bütün parçaları etkiler çünkü bağımsız çalışmazlar birbirleriyle haberleşerek çalışmak zorundulardır bir tanesinde iletişim kopukluğu olursa hiç biri haberleşemez bu durumda bilgisayarın güç almama çalışmamasına yol açar. Ekipmanlarım düzenlediğim zaman sizler için tamir sırasında video çekip burada paylaşacağım bu konu altında anakart arızaları hakkında merak ettiklerinizi yada karşılaştığınız sorunları Sorabilirsiniz.

VİDEO İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN - BU TARZ VİDEOLAR GELMESİ İÇİN YORUM ATIN :)

Acer Es1-533-P0H2 15.6
Özellikleri;
i3 2.50Ghz 2.nesil işlemci
DDR3 4GB Ram
120GB Adata SSD
İntel Dahili Ekran Kartı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar