Neler yeni

Android APK'lara güveniyor musunuz ? (1 Viewer)

Credits
14
Androiddeki hataları kimse takmadığı için apkdan rat sokmak çok kolay oluyor mesela şuan androidoyunclub oyunlara rat koyup paylaşmaya başlasa kimsenin haberi olmaz. Belkide yapıyordur.

Credits
0
Aslında motion event ve benzeri olan ratın çalışma mekanizmasında önemi olan özelliklere müdahale edilerek rat olsa bile işlevsiz kalacak hale getirilebilir bence. Ayrıca Play Store üzerindeki uygulamalarda da rat mevcut. Ratın yanı sıra farklı güvenlik sorunlarıda mevcut. Bana kalırsa mobil güvenlikte öncelikli olan kişisel önlemlerdir çünkü Play Store bile güven vermiyor.

Credits
0
güvenmiyorum hatta abdroid'e bile o yüzden apple ürünleri kullanıyorum :D
Yanlız apple cihazlar içinde virüsler mevcut birde apple ın bu konudaki dez avantajı olarak gördüğüm olay şu android kullanıcı etkileşimi olarak daha etkin android mevcut bir güvenlik problemi olduğunda genellikle kullanıcılar ve bağımsız kuruluşlar tarafından saptanır. Apple bu konuda içe kapalı olmasından dolayı bir güvenlik tehtidi olduğunda daha geç fark edip müdahale edeceğine inanıyorum.

drjacob

✪✪✪✪✪
majorrr
Credits
8,071
Apple'da güvendiğim şey güncelleme , android'de ne yazık ki o güncelleme hiç gelmeyede biliyor.

Yanlız apple cihazlar içinde virüsler mevcut birde apple ın bu konudaki dez avantajı olarak gördüğüm olay şu android kullanıcı etkileşimi olarak daha etkin android mevcut bir güvenlik problemi olduğunda genellikle kullanıcılar ve bağımsız kuruluşlar tarafından saptanır. Apple bu konuda içe kapalı olmasından dolayı bir güvenlik tehtidi olduğunda daha geç fark edip müdahale edeceğine inanıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar