Neler yeni

Arduino Başlıyacak Arkadaşlar (1 Viewer)

J

JFO

Sa imt ailesi şimdi ilk olarak arduino nedir diye merak ediyosanız

Bu Videouyu İzleyin

Şimdide başlyacak arkadaşlar için tavsiyeler veriyim

Bazı Youtube Kanallarını tavsiye ediyorum Örnek:

https://www.youtube.com/channel/UCnD05oNu5qPq_FwF_jfWIlg/videos Lezzetli Robot Tarifleri

https://www.youtube.com/channel/UCdApqdx1L1qdxjSK2dZmgMQ/videos Robotistan

Satın alınacak mazleme lisletesi

• 1 x Arduino Mega 2560 R3
  • 1 x Usb Kablo
  • 1 x Jumper Kablo
  • 1 x Breadboard
  • 5 x Led Işık
  • 1 Paket Direnç
  • 1 x Dişi-Erkek Dupond Line
  • 1 x Potansiyometre
  • 1 x Buzzer
  • 1 x 74HC595
  • 1 x Kızılötesi Alıcı
  • 1 x LM35
  • 1 x Fotodirenç
  • 1 x Tuş Düğmesi
  • 1 x Uzaktan Kumanda
  • 1 x 4 Basamaklı Görüntüleme Tüpü
  • 1 x 8x8 Dotmatrix Modülü
  • 1 x 1 Basamaklı Görüntüleme Tüpü
  • 1 x Step Motor Sürücü Kartı
  • 1 x Step Motoru
  • 1 x 9G Servo
  • 1 x IIC 1602 Lcd
  • 1 x HC-SR04
  • 1 x HC-SR501
  • 1 x xY Kumanda Modülü
  • 1 x Sıcaklık Modülü
  • 1 x Su Test Modülü
  • 1 x RFID Modülü
  • 1 x RFID Anahtarlık
  • 1 x RFID Beyaz Kart
  • 1 x Ses Modülü
  • 1 x Röle Modülü
  • 1 x 9V Pil Takma
  • 1 x Saat Modülü
  • 1 x 4x4 Klavye
  • 1 x Rgb 3 Renk Modülü
Bu Malzemler İnternette Mega Set Diye Geçiyo

NOT:Klon arduino almamaya çalışın genellikle bozuk oluyo arduino size bişey katar katmazmı bilmem ama gerçekten güzel bi uğraş böyle şeylere seven arkadaşlar park sensörü falan yaparken zevk alıcağına inanıyorum

Credits
0
toplu satışlar filan var hepsiburada'dan ama bu zamanda almanızı pek önermem corona virüs sağolsun çinden gelen ürünler artık 5 katı fiyatına satılmaya başlandı.

• Like
Tepkiler: JFO

Üstad

Boss of Web
kidemli152
Credits
0
Arduino bir g/ç kartıdır. Üzerinde çok güzel projeler geliştirilebilir. Her şey size bağlı. Dikkat edin alırken piyasa fiyatına bakarak alın. Sadece hazır projeler yaparak çok fazla bir şey elde edeceginizi düsünmüyorum. Nasıl fizik, matematik, biyoloji gibi temel bilimleri lise müfredati ile ezberlemek bir anlam ifade etmez. Aynı şey arduino, raberry pi gibi girdi/çıktı kartları için de geçerli. Yapacağiniz projeler hayatınızda yer ederse ya da ondan bir gelir elde edecek kıvama geldiğiniz zaman asıl zevki tadarsınız. Umarım sıradan insanlardan değilsindir. Okumadan geçmek ya da gercekte önemli olan konular yerine daha popüler konulara yönelme eğilimi de siradanlıl gostergesidir. Eğer gerçekten sıradan degilsen ve bir şeyler yapmak istiyorsan benimle dm den iletisime geçebilirsin. Şimdiden kolay gelsin

Üstad

Boss of Web
kidemli152
Credits
0
Mesaj düzenleme kaldırılmıs herhalde unuttugum bir tavsiye var onu da ekliyorum. Meraklı Maymun diye bir youtube kanalı var. Orada da içerikler var. Size gerekli temeli saglar bir bakın mutlaka. fakat o kanal da sonra afk kaldı ısrarlara ragmen geri gelmedi. Daha sonra technopatta gördük arkadaşı (çağan)

• Like
Tepkiler: JFO

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar