Neler yeni

Backlink ve Hacklink ('İstek Üzere Detaylı Makale') (1 Viewer)

daykoTR

Hack 'i Şeytanlar Yapar Melekler Değil
kidemli152
Credits
49
? Merhaba İmhaTimi Ailesi ?
Hepinizin ayrı ayrı özlendiğini bildirerek @JFoundlow İsimli yetkilimiz aynı zamanda dostumun benden ricası üzerine onu kırmayıp Seo projelerinde vazgeçilmez olan Backlink konusunu size anlatmak istedim. Beni tanıyan arkadaşların tahmin edebileceği gibi bir Black Hat Seo tutkunu olarak bu makale 'de Hacklink 'de bahsetmemek olmaz ?. Bu makalede İmha Timi Ailesine özel olarak sadece Backlink, Hacklink 'in tanımını ve farklarını anlatmakla kalmayacak nasıl elde edeceğinizi 'de anlatacağım. Normal 'de bu tarz konular webmaster toplulukları ve Seo bloglarında yabancı kaynaklarda görebilirsiniz bu kadar detayı özellikle Hacklink 'te göremezsiniz. Tabiki 'de haklı olarak bir Hack forum team 'de Arama motoru optimizasyonu hakkında ilgili olan kaç kişi vardır diye düşünceleriniz olabilir. Herkes Türk Hack aileminde bu işe yıllarını vermiş ve gelecek nesillere örnek olmuş kişileri ve ekipleri bilir aynı zamanda bu insanların ve toplulukların emeklerine ve yaptıklarına hakaret olan kişi ve topluluklarda şuan bile aktif olarak mevcuttur. Bu kişiler zamanında kendilerine özenen gençlere brute force ile kendilerine zone kasması yerine düşen kaliteli sitelerden kazanç sağlamasını gösterseydi bu gün Türk sanal gençliği farklı bir yerde olurdu. Size birazdan bahsedeceğim konu Seo aleminde en çok arz ve talebin bulunduğu konudur. Sadece backlink üzerinden aylık 5.000 - 20.000 tl arasında kazanç sağlıyabilir veya kendi projelerinizde kullanarak daha büyük kazançlar sağlayabilirsiniz makaleme başlamadan önce yaşı benden küçük kardeşlerimin bilmesini istediğim bir şey var. Şunu bilmesiniz 'ki hiç birimizin ailesi zengin veya yaptığımız şeye inancı vardı ya tatilde gönderdikleri tamirhaneden kaçarak kendimizi yetiştirdik yada okuldan ve emin olun bizim neslimizi yazılım diye exel, word ve slayt yapmayı öğreten bilişim öğretmenleri harcadı ve okul harşlığımız 2 liraydı. Arama motoru optimizasyonu Üst düzey projeler haricinde öğrenilmesi ve uygulaması temel düzeyde basit ve kazançlıdır bu yolla eğitim masraflarınızı ve günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz umarım sizlere faydalı olabilirim ön sözü bitirip başlıyalım :) .

Backlink Nedir ?.
Şimdi arkadaşlar backlink Türkçe 'ye çevrildiği zaman anlamı Geri bağlantı olarak kabaca Tenafuz edilir. Bir İnternet sitesinin başka bir İnternet sitesine <a href> etiketleri ile vermiş olduğu geri bağlantıya Referans, sponsor, dost veya nofollow gibi dikkate alınıp alınmayacağını sınıflandırıp arama motoruna belirtilmesidir. Verilen her bağlantı örümcek botlar tarafından fark edildikten sonra arama motorunda dizin işlemlerine tabi tutulur. Bunun sonucunda ise referans verilen İnternet sitesi arama motorlarında anahtar kelimelerde değer kazanıp üst sıralara ulaşırlar. Tabii 'ki bunun gerçekleşmesi için ilk olarak kendi sitelerinde 'ki SEO çalışması ve içeriklerin özgünlük ve kalitelisi ve bağlantı türüne göre değişir. Bu durum aynı zamanda Referans olan site içinde geçerlidir yani gidip arama motorları tarafından indexlenmemiş veya spam yemiş bir siteden alacağınız Backlink referansı size zarar bile verebilir. Umarım backlink 'in ne olduğu hakkında size yetirince açıklayıcı olabilmişimdir lütfen aklınıza takılan soruları sormaktan geri kalmayın bakarak öğrenilseydi kedi kasap olurdu demişler eskiler ?.

Backlink Türleri Nelerdir ?.
Bir çok türü ve ekleme türevi mevcuttur arkadaşlar yukarıda 'da anlattığım gibi Bir sitenin başka site 'ye vermiş olduğu bağlantıyı arama motoruna referans olup olmadığını bildirmek için kullanılır. Size daha detaylı anlatmam gerekirse misal İmha Timinin İnternet sitesine girdiğiniz zaman footer 'yanı alt alanında Friends / Dostlar isminde bir bölüm vardır burada imha timinin kardeş siteleri yer almaktadır. Peki burada yer alan siteleri arama motoru bizim dost bir bağlantıya referans verdiğimizi nasıl anlayacak. Normal de bir bağlantı için kullandığımız html etiketi <a href="https://hacknews.org/" title="hack haber">hack haber</a> Şeklindedir ama bu arama motoruna sadece referans olarak düşer peki biz bu bağlantının arama motoruna dost bir bağlantı olduğunu yada hey Google ben bu bağlantıyı sadece paylaştım kesinlikle bu bağlantıya referans değilim bunu takip etme nasıl diyeceğiz. İşte bu konuda imdadımıza Dofollow, Friend Met, NoFollow, Sponsored ve UGC gibi rel tanımları yetişmekte.​
  • rel="dofollow" ("Normal şartlarda tanımlanmamış her link dofollowdur yani direk a etiketi ile belirtmeden vereceğiniz bağlantılar dofollow olarak referans tanımlanır").
  • rel="nofollow" ("Arama motoruna bu bağlantıya referans değilim takip etme ihtiyacını karşılar ve bağlantıyı dizine eklemez").
  • rel="friend met" ("Adından 'da anlayacağınız üzere dost bir bağlantıya referans olduğunuzu tanımlar").
Rel hakkında daha çok bilgi için Bu bağlantıyı takip edebilirsiniz. Bunları backlink kullanacak veya ticaretini yapacaksanız teoride değil tecrübe uygulamanız gerekir. Aksi taktir 'de olduğunuz yerde sayar ve başkalarına zarar verirsiniz. Bir çok kişiden bir çok şey duyarsınız her kafadan bir ses çıkar misali ama ben size buradan söylüyorum 'ki düşündükleriniz kadar değil yaptıklarınız kadarsınız SEO projelerinde backlink operasyonun %45 'i ve dikkat edilmez ise yıllar harcanmış emekleri yok eder bunu iyi öğrenin.​
Backlink Nasıl Temin Edilir Hacklink ile Farkı Nedir?.
İşte burası çok hassas bir konu burada size Hacklink yani bu işin Black Hat Seo boyutunu 'da anlatmam gerekiyor. Şimdi dostlar Backlink 'i alırken genel olarak bize referans olan sitenin yönetimi bu konudan haberdar olur. Mesela ne demiştik yukarıda bizim formumuzun alt kısmında yer alan Friends / Dostlar bölümünde yer alan kardeş sitelerimizi anlatmıştık hatırladınız değil mi ?. Gerçekleştirmekte olduğumuz bir SEO projemiz var olduğunu sayalım ve bu projenin bir Siber güvenlikle alakalı bir eğitim setine ait bir İnternet sitesi olmuş olsun. Hedef kelimelerimiz ise Etical Hacker Eğitim Seti, Siber Güvenlik Eğitim Seti şeklinde olduğunu var sayalım ve bu anahtar kelimelerde projemize kaliteli ve sağlam backlinkler arıyoruz. Bunun için Seo yönünden değerleri yüksek olan hoşumuza giden siteler ile iletişim kurmamız gerekiyor örneğin İmha Timi 'ne baktığımız zaman SEO değerleri
Domain otaritesi('DA') : 20​
Sayfa Otaritesi('PA') : 41​
Alexa : Dünya = 38,004 | Ülke ('TR')= 942​
Spam Skoru : 7​
Bu çok güzel bir site olmakla beraber sıralamada çok etki edecektir. Site yönetimi ile aylık 150 - 200 Türk lirası şeklinde bir ödeme ile anlaşıp backlink alabilirsiniz ücret biraz fazla gibiymiş gibi geldi dimi dostlar işte aynı zamanda bu tarz bir projeye bir devlet kurumu veya üniversite, okul gibi sitelerden backlink almak istediğinizi bir hayal edin. Bir çok kurum tarafından bu isteğiniz geri çevrilecektir geriye iste paranın açamayacağı kapıyı çilingir değil hacker açar felsefesi kalacaktır. Anlayacağınız dostlar maaliyeti yüksek backlink bütçe, proje zorluğu ve bir kaç etken yüzünden alınacak referansı hacking yöntemleri ile maliyetsiz elde etmektir tabii 'ki bu durum Seo 'cu ve Hacker sizseniz maliyet teşkil etmez :D.​
Ama dilerseniz kendi backlink ağınızı oluşturabilirsiniz Seo hosting olarak satılan reseller hizmetlerinden kiralayıp farklı class ip adresleri üzerine çalışacağınız blog, haber veya farklı kategorilerdeki sitelerinize Seo değerleri uygun hale geldiği zaman yüksek kazançlar elde edebilir veya hayalinizdeki projeleri gerçekleştirebilirsiniz. Hack 'te eğer domain 'i almıyorsanız bir kalıcılık beklemek anlamsız olur yalnızca uzun ömürlü linkler temin edebilirsiniz. Backlink 'te ise paranız kadar o siteden referans alabilirsiniz hangisi size uygun tabii 'ki siz bilirsiniz.​
İp ucu ve Not !.
Arkadaşlar dediğim gibi kendi backlink ağınızı oluşturarak bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz yada para ile elde etmeniz mümkündür ama kesinlikle sosyal imleme, profil backlink, yorum backlink gibi türevler aracılığı ile projelerinizi beslemeyin bu size zarar verir nofollow ile bir yere varamazsınız bu yöntemler aracılığı genelde saldırı yapmaktayız. Size bu yöntemleri tavsiye eden kişi veya kişilerin dostluğuna inanmayın. Link alırken sitenin Da, Pa , Alexa gibi değerlerinden sonra spam skoruna mutlaka dikkat edin bir siteden link alırken sizle beraber 100 tane site çıkış yapıp yapmadığına dikkat edin zarar görmeyin. Hacklink sadece backlink 'in illegal olarak elde edilmesidir bunun hakkında video 'lu olarak bir sonraki konumda sizleri bilgilendireceğim. Hacklink Black Hat Seo kategorisinde olması gerektiğinden dolayı burada anlatım yapamıyorum.​

J

JFO

@daykoTR hepsini baştan aşağıya okudum ellerine sağlık dostum çok kaliteli bir konuydu aklimdaki soruları çözdüm konunu sabitliyorum

Vio's

♡ßing0|_♡
majorrr
Credits
364
Bu arada belirtmemişsin sanırım söyliyeyim dedim. Çöp sitelerden alınan backlinkler sitenizi yükseltmek yerine düşürür .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar