• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Bir De Hakikat Orucu Vardır

s0ng0ktrk

SON GÖKTÜRK
Alıntı:
Bir de "HAKİKAT ORUCU" vardır. Bu oruç gönlü Allah'tan başka her şeyin sevgisinden, sırrı da O'nun müşahedesi dışındaki muhabbetten uzak tutmaktır. Allahtan başkasına bir muhabbet olunca, hakikat orucu bozulur. Bu kişi, Allah teâlâya ve O'na kavuşmaya dönmek suretiyle orucunu kaza edebilir.
HAKİKAT ORUCUNUN MÜKAFATI, ÂHİRETTE ALLAH'A KAVUŞMAKTIR.
Abdülkâdir Geylanî (Sufî v. 1166)
Geylanî Külliyatı, Gelenek Y., Sırru'l-Esrar,17. Fasıl, s.826

--------------------------------------------------------------------
İbadetlerin ibadeti, aşkların aşkı, oruçların orucudur. Okadar güzel bir oruçtur ki gece göğe bakarak tefekküre dalmışken veya güneşin doğayı sevgi dolu kucaklayışını izleyerek tefekküre dalmışken gönlünüz sadece ona olan aşk ile yanıp tutuşur 🔥🥀. Bu orucu tutmak kolay değildir ve en zorlu oruçlardandır. Fakat cefası kadar sefası'da büyüktür. Bu orucu tutmayı başarabilen kimse okadar şanslıdır ki, Rabb'in simasını görebilecek kadar şanslıdır. İşte onlar Allah'ın veli kullarındandır ki onlar O'na çok yakınlardır. Rabb'im karşımıza her yerde veli kullarını çıkarsın inşAllah.


 
Üst