• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Biraz Teknik Bilgi

Merhaba arkadaşlar fırsat buldukça özgün içerikler üretmeye devam ediyor. Bildiklerimi dilimin döndüğünce anlatmaya çalışıyorum.

Hurda olarak aldığım cihazlar'dan biri olan Sony marka laptopun chip seti arızalı sanıyordum ve az daha chip i komple yerinden söküp tekrar kalıpklayacaktım fakat biraz daha detaylı baktığım'da ise sorunun chip set arızası olmadığını ekran kartına hiç güç gitmediğini fark ettim ekran kartında bir sorun yoktu ona voltaj gelmiyordu besleme entegrelerini ölçtüğümde ise ekran kartına güç vermesi gereken R45 entegresinde güç olmadığını fark ettim 5 dakikalık bir işlem ile sorunu ortadan kaldırmış oldum.


Teknik servis masamın son hali ise :) Anlatım yaparken çok fazla teknik terim kullanmamaya en basit şekil'de anlatmaya çalışıyorum açtığım konular biraz uzun olabiliyor teknik terimler arasında sıkılmanızı istemiyorum en basite indirerek anlatmaya çalışıyorum.

 
Üst Alt