• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Botnet nedir ?

Katılım
Eki 17, 2019
Mesajlar
37
Tepkime puanı
12
Puanları
8
Botnet sözcüğü, "robot" ve "network" (ağ) sözcüklerinin birleşiminden türetilmiştir. Siber suçlular, çok sayıda kullanıcının bilgisayar güvenliğini ihlal etmek, her bir bilgisayarın kontrolünü ele geçirmek ve tüm virüslü makineleri suçlunun uzaktan yönetebildiği bir "bot" ağı halinde organize etmek için özel Truva atı virüsleri kullanır.
Botnet'ler sizi nasıl etkileyebilir?
Siber suçlu genellikle Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırısı, geniş ölçekli bir spam kampanyası veya diğer türlerde siber saldırılar düzenleme kapasitesine sahip geniş bir "zombi ağı" veya "bot ağının" sahibi gibi davranabilmek için binlerce, on binlerce, hatta milyonlarca bilgisayara virüs yaymayı ve bu bilgisayarların kontrolünü ele geçirmeyi amaçlar.
Bazı durumlarda, siber suçlular zombi makinelerden oluşan geniş bir ağ kurup bu zombi ağına erişimi kiralayarak veya peşin ödemeyle diğer suçlulara satar. Spam gönderenler büyük ölçekli bir spam kampanyası yürütmek için bir ağı kiralayabilir veya satın alabilir.
Bilgisayarınızın Botnet'in bir parçası olmasını nasıl önleyebilirsiniz?
Etkili bir kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümü yüklemek, bilgisayarınızın Truva atlarına ve diğer tehditlere karşı korunmasına yardımcı olur.
Kaspersky Lab, şu cihazlar için ödüllü kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümlerine sahiptir:
  • Windows PC'ler
  • Apple Mac bilgisayarlar
  • Linux bilgisayarlar
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst