Neler yeni

Çok basit bir mantık sorusu (1 Viewer)

Hangisi doğrudur ?

• A-) "B doğrudur"

• B-) "E yanlıştır"

• C-) "Bütün şıklar doğrudur"

• D-) "Bütün şıklar yanlıştır"

• E-) "A yanlıştır"

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Credits
1,002
Selamlar, sizlerle çok basit bir soru paylaşacağım. Herkes Kendi cevabını verip başkasının cevabına yanıt vermezse sevinirim. Aslında çok basit, ama çoğu kişi cevaplara farklı şeyler seçtiği için sizi de bir test edeyim istedim. Anketten oylayabilir, isterseniz ayrıca yorumlara da yazabilirsiniz. Doğru cevabı en son anlatarak açıklayacağım.

Durdenist 

existence is not real.
Credits
48
Bütün şıkların doğru olması imkansiz çünkü E Ve A şıkkı arasında tutarsızlık oluşuyor.

Bütün şıklarin yanlış olması da imkansızdir çünkü yine tutarsızlık oluyor.

Bence E şıkkı doğru. A şıkkı yanlıştır buna göre B şıkkı doğru oluyor. Ve B şıkkı doğru olduğunda E şıkkı da doğru olmuş oluyor.

Benim fikrim böyle

Credits
1,002
Bütün şıkların doğru olması imkansiz çünkü E Ve A şıkkı arasında tutarsızlık oluşuyor.

Bütün şıklarin yanlış olması da imkansızdir çünkü yine tutarsızlık oluyor.

Bence E şıkkı doğru. A şıkkı yanlıştır buna göre B şıkkı doğru oluyor. Ve B şıkkı doğru olduğunda E şıkkı da doğru olmuş oluyor.

Benim fikrim böyle
Vallaha aynı şekil çözmüşüz senle. Buadamaynıben

Credits
3,581
Selamlar, sizlerle çok basit bir soru paylaşacağım. Herkes Kendi cevabını verip başkasının cevabına yanıt vermezse sevinirim. Aslında çok basit, ama çoğu kişi cevaplara farklı şeyler seçtiği için sizi de bir test edeyim istedim. Anketten oylayabilir, isterseniz ayrıca yorumlara da yazabilirsiniz. Doğru cevabı en son anlatarak açıklayacağım.
Başıma ağrı girdi :(

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar