Neler yeni

CWP-Pro Yüksek CPU sorunu (1 Viewer)

MecTruy 

Yaşlı Kurt
1111xx
Credits
29,466
CENTOS WEB PANEL
(cwp high cpu problem)

Linux centos 7 sunucunuza CWP yani centos web panel kurduysanız bu yazdıklarıma dikkat edin, cwp normal free versiyonu kurduysanız sitenizde herhangi bir yüksek cpu sorunu görmeniz mümkün değil.

CWP PRO ile yüksek CPU sorunlarına merhaba diyebilirsiniz, aslında ücretli versiyonu daha sorunsuz olması gerekirken cpu değerlerinde ciddi yükselmelere sebebiyet veriyor, CPU Usage kısmı normalde %0 olması gerekirken CWP Pro'ya geçtiğinize bu değer %1 ile %7 arasında sürekli değişim gösteriyor, ben bu sorunu biraz gözlemledim ve şu sonuçlara vardım.

CWP neden CPU yükseliyor ?
1- PHP-FPM bölümü etkin oluyor ve cpu proaccesslerinde sürekli aktif görünüyor.
2- CWP Pro ile paneldeki Terminal etkin oluyor ve sürekli cpu da yükselmelere sebebiyet veriyor hiç kullanmasanız bile, hatta açın kullanın CPU değerinin %60 lara fırladığını anlık göreceksiniz, çok gereksiz bir bölüm gerçekten ve disable edilemiyorda tam bir baş belası (kapatma yöntemi bulursam konuya eklerim)
3- Eğer anti virusleri etkinleşirdiyseniz "ClamAV" gibi yine cpu uçuşlarda.

CWP Pro anlık güncelleme desteği vs sunuyor ve sürekli uzak bağlantı kuruyor bunlar hep cpu'da yükselmelere neden oluyor, ücretsiz sürümünde cpu'da yükselme diye birşey yok, yani ücretli versiyonun daha fazla performans ve optimize bir kullanım sunması gerekirken böyle sorunlara sebeb olması gerçekten hayal kırıklığı olmuş umarızki ilerki versiyonlarda bu sorunlar çözülür, cpu haricinde mükemmel bir panel cpanele gerek duymazsınız bile, ancak çok ciddi projelerde tavsiye etmiyorum cpu sorunu sizin başınıza iş açar ancak abudik kubudik 10-15 siteniz var ise rahat rahat işinizi görür ve artan azcık cpu da sitelerinizi etkilemez.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar