• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Dünyanın Sonu

Fexaius

ne adamsın yeaaa
Kıyamet yaklaşıyor, insanlar azıyor, fuhuş ve sapkınlık artıyor, toplu insan ölümleri ve felaketler meydana geliyor. Sizce kıyamete ne kadar kaldı?
(bu soru inananlar içindir...)
 

Asbed61

Bilardocu
Peygamber efemdimiz benim ümmetimden yaklaşık 1500 yıl sonra kıyametin kopacağını söylemiştir.
Peygamber efendimizin ümmeti 611 yılında gelmiştir.
Zaten kıyamet alametleri bunun göstergesidir.
Bediüzzaman said nursi ise yaklaşık 150 yıl sonra kıyametin kopanileceğini söylemiştir. Bu sözü 1950-1980 arası dediği söylemmektedir.
( bediüzzaman said nursi şu ana kadarki bilinen en son yaşamış Âlimdir. Bediüzzamanın anlamı ise zamanının en iyisi demektir.
 
"Ayakkabıları kıldan bir kavimle savaşmadıkça kıyamet kopmaz. Siz, yüzleri kılıflı kalkanlar gibi, gözleri küçük, burunları yassı olan bir kavmle savaşmadıkça kıyamet kopmaz." Hz.Muhammed (s.a.v) .
Efendimizin söylediği bu sözde bir kavim söylenmiş fakat isim verilmemiştir.
Bu söz alimlerce şöyle yorumlanmıştır: Müslümanlar, Türklerle öldürüşmedikçe, kıyamet kopmayacaktır. Yüzleri kalkan gibi, üst üste binmiş(kalın) derili olan bu toplumla... kıl giyerler.
Bu hadisin bir kıyamet alameti olduğunu düşünüyor ve inanıyorum ...
Ve gerçekleşmedikçe kıyametin kopmayacağını düşünüyorum .
 
Üst Alt