• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Disk Nasıl Temizlenir?

Eğer bilgisayarınız Windows 7 ise Bilgisayar’a girerek C diskine sağ tıklayıp özelliklere giriniz. İlk olarak en güvenli yöntem ile diskinizin hatalarını düzeltmelisiniz. Araçlar sekmesine girip Hata denetimi bölümünde Şimdi denetle… seçeneğine tıklayınız. Burada gelen Dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt ve Bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış seçeneklerini işaretleyerek, zaten üstteki seçenek Windows tarafından otomatik olarak işaretlenir siz aşağıdaki seçeneği işaretleyiniz. Daha sonrasında Disk denetimi zamanla diyerek bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve bilgisayarınız otomatik olarak disk taraması gerçekleştirecektir. Eğer diskinizde hata bulunursa bu hatalar otomatik olarak düzeltilecektir. Sonrasında tekrar Bilgisayar’a girerek C diskine sağ tıklayıp özelliklere giriniz ve Genel bölümünde Diski Temizle seçeneğine tıklayınız. Bunu da yaptıktan sonra olarak CCleaner programını indirip hızlı bir şekilde bilgisayarınızı temizleyip kayıt defteri hatalarınız düzeltiniz.

Eğer bilgisayarınız Windows 10 ise ilk olarak diskinizin hatalarını düzeltmelisiniz. Bunun için ise Windows tuşuna basıp arama kısmına CMD yazıp yönetici olarak çalıştırınız. Sonrasında gelen siyah komut ekranı satırına sfc/scannow komutunu yazıp işlemin bitmesini bekleyiniz. Bu işlem bittikten sonrasında ise komut satırına chkdsk C: /f /r bu komutu yazıp bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonrasında bilgisayarınız otomatik olarak disk taraması gerçekleştirecektir. Eğer diskinizde hata bulunursa bu hatalar otomatik olarak düzeltilecektir. Disk taraması bittikten sonrasında Windows 10’un işletim sisteminde Windows’un kendi disk temizleme uygulaması bulunmaktadır. Windows tuşuna basıp arama kısmına disk temizleme yazarak ekrana gelen programı açınız. Buradan C diskini seçip temizlemeyi başlatınız. En son olarak CCleaner programını indirip hızlı bir şekilde bilgisayarınızı temizleyip kayıt defteri hatalarını düzeltiniz.
 
Üst