Neler yeni

|EN| Which distribution of linux should we use? (1 Viewer)

Credits
194
Depends on what you do

If you are a pentester

Parrot OS & Kali Linux & BlackArch
because these come loaded with tools.
If you are a normal user

you have many options
I am someone who loves arch linux that's why i use manjaro.
If you're a beginner, use ubuntu and mint.
ubuntu is a multi-sourced and simple operating system. It is very stable.

Desktop Environment
let's come now suitable desktop environment
If you are a newbie I recommend xfce or gnome.
Use KDE if you are familiar with it. The settings are very complicated.

Credits
1,445
Kardeşim kaç tane yabancj varki sen sürekli non turkishe konu açıyorsn şuan gereksiz türkçe açki forumdakiler yararlansın

Credits
1,445
olm bunların ilgisini çekecek arkadaş yok en azından türkçede var aramıza gelirlerse zaten yabamcı arkadaşlar açsın diye var vurası ve turkce olmayan kaynaklar için

Credits
194
olm bunların ilgisini çekecek arkadaş yok en azından türkçede var aramıza gelirlerse zaten yabamcı arkadaşlar açsın diye var vurası ve turkce olmayan kaynaklar için
konuyu mu sileyim amk ne güzel açmışım işte yabancılar boş forum sanmasın diye açtım

Credits
1,445
bunu söylüyorsan bitmişsindir daha kaç defa sana anlatacam bilmiyorum ama kalide parotta aynı sen gelip kali lamer dersen parotta lamer işi olur sırf tool var diyr parotu seciyorasanda o senin lamerligin hackerlar kendi toolarini kullanirlar genellikle metasploit gibi toolari elbette her hacker kullanır ama diger türlu toolar icin bi isletim sistemi kullanmak bence lamerliktir kendi toolunu yazacaksın

Credits
3,028
bunu söylüyorsan bitmişsindir daha kaç defa sana anlatacam bilmiyorum ama kalide parotta aynı sen gelip kali lamer dersen parotta lamer işi olur sırf tool var diyr parotu seciyorasanda o senin lamerligin hackerlar kendi toolarini kullanirlar genellikle metasploit gibi toolari elbette her hacker kullanır ama diger türlu toolar icin bi isletim sistemi kullanmak bence lamerliktir kendi toolunu yazacaksın
Adam akıllı cevap verilebilecek konu altındaki tek mesaj sanırım tebrik ederim. Çok doğru yazmışsın.

Credits
194
ben parrot kullanmıyorum ki

Credits
194
evet haklısın tool için işletim sistemi kullanılmaz o yüzden kali kullananlar mal çünkü kaliyi toolları için kullanıyorlar ( aslında sadece onu bildikleri için)

Credits
194
hackerlar kendi toollarını kullanırlar tabiri çok karışık ve bitmek bilmeyen bir kavgadır. Dünya da hala bunun tartışması sürüyor.
Amerikayı yeniden keşfretmeye ne gerek var ? nmap'i oturup yeniden mi yazayım ? sqlmap'i yeniden mi yazayım ? önemli olan çalışma mantığını bilmektir.

Credits
1,445
evet haklısın tool için işletim sistemi kullanılmaz o yüzden kali kullananlar mal çünkü kaliyi toolları için kullanıyorlar ( aslında sadece onu bildikleri için)
olm seninde bir dediğinde diğer dediğini tutmuyor geçen dedin parotun içindekii toolar felan şimdi ne oldu mq

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar