• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Google Arama Operatörleri Nelerdir? (inurl, info, allintitle)

Mr.Emre

RedMaster
Katılım
Tem 7, 2019
Mesajlar
256
Tepkime puanı
252
Puanları
63
Konum
İmhatimi
Google Arama Sorguları

Cache: Bu komut sayesinde sitenizin anasayfasını önbellekten gösterebilirisiniz.
-Kullanım; cache:site.com

Link: Bu komut belirttiğiniz siteye ait irtibat veren linkleri listelemektedir. Ancak çok sıhhatli bir netice ele geçiremeyebiliyorsunuz.
-Kullanım; link:site.com

Related: Sizin internet sitenizin rakiplerini, benzer siteleri görmek için kullanabileceğiniz sorgudur, belirttiğiniz siteye benzer siteleri listeleyecektir.
-Kullanım; related:site.com

Info: Bu komut ile sitenize ilişkin ayrıntıları görüntüleyebiliyoruz, bu arama sorgusunun sonucunda internet siteniz gelmiyor ise net olmamak ile beraber google’den silinmiş, ban yemiş olma ihtimaliniz bulunabilir.
-Kullanım; info:site.com

Gömü: Bu sorgu sizin için yazdığınız kelimelerin tanımlarını getirecektir, bir nevi sözlük araştırması olarak görebilirsiniz. Aşağıda ki kullanım örneğinde olduğu gibi kullanırsanız site kullandığınız kelimenin sözlük tanımını ilk sırada gösterecektir.
-Kullanım; gömü:selam

Site: Bu sorguyu yazdığınız internet sitesinin sayfalarına, kategorilerine, yardım sayfalarına erişmek için kullanabilirsiniz. Sözgelişi aşağıdaki kullanım örneği ile kullandığınızda kategori linklerini size getirdiğini göreceksiniz.
-Kullanım; site:r10.net

Allintitle: Bu sorgulama yoluyla Google sonuçlarının başlık bölümlerinde sorguladığınız kelimeler geçen bağlantıları, internet sitelerini size listeleyecektir.
-Kullanım; allintitle:webmaster forumu

Intitle: Bu sorgulamanın allintitle’den farkı yalnızca başlıkta değil dokümanın iç bölümlerinde, izah bölümlerinde da belirttiğiniz kelimelerin geçmesi halinde size listeliyor olmasıdır.
-Kullanım; intitle:webmaster forumu

Allinurl: Bu sorgulama çeşidinde de yukarıda ki söz ettiğimiz 2 sorgudan değişik olarak url bölümünde geçen kelimelerin aranmasını sağlayarak listelemesini yapacaktır.
-Kullanım; allinurl:forum

Inurl: Son sorgumuz olan inurl sorgulaması ile de belirttiğiniz kelimelerin hem url bölümünde hem de izah bölümlerinde yer alan ifadelere göre listelenmesi sağlanır.
-Kullanım; inurl:webmaster forum


 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst