• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Java Nedir ?

Mr.Emre

RedMaster
JAVA 1991 seneninde akıllı TV’ler için geliştirilen Oracle Java dünyadaki en popüler programlama dili. Android ve iş uygulamaları geliştirmek için Java bilmek gerekiyor.

Java, C’nin direk devamı olan C++ ile ilişkilidir. Çoğu özelliğini bu iki dilden devralmıştır. Prensip olarak C’yi takip eder; object oriented özelliklerinin çoğunda ise C++’tan etkilenmiştir. Sahiden de, Javanın pek çok belirleyici özelliği bu dillerden gelir veya bu dillere verilen cevaptır. Dahası Javanın kökleri, o dönemde bilgisayar programlama dillerinde gerçekleşen arındırma ve uyarlama sürecine kadar uzanır. Göreceğiniz üzere, dil tasarımındaki her yenilik, mevcut diller temel bir meselesi çözemediği için geliştirilmiştir. Java da bu kaidenin dışında değildir.
 
Üst