Neler yeni

Kali Linux -Dns Değiştirme -Vpn Aktif etme -2 (1 Viewer)

Credits
0
Kali - linux Vpn Çalıştırma

Merhaba Arkadaşlar Önceki Paylaşımda dns değiştirmiştik şimdi ise vpn aktif edeceğiz.

Kullanacağımız program openvpn programıdır . Linux da Zaten kuruludur ama yeni sürüm güncellemesi için biz yinede tekrar indirme yapacağız.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
apt-get install openvpn yazarak Güncelleme ve indirme yaptık.

updateetmek.png

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi vpnbook.com adresine girip ,birazcık aşağı inip ,openvpn sekmesine geçeceğiz.

1.png

2.png

openvpn tıkladığınızda serverlara bağlanmak için dosyalar çıkacak, ordan size uygun olanı indirmeniz gereklidir.(uygunluk derken mesela fransa serveri ,almanya serveri anlamında dedim.)

örnek :
fr =fransa

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aşağıda şifre ve kullanıcı adı olacak onları da kaydedin not defterine girerken lazım olacak.

şifre.png

şifre2.png

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sonra inen Dosyayı zipden çıkarmanız gerek.terminalden inen dosyanın konumuna gidip .

openvpn vpnbook-fr1-udp25000.ovpn , yazmanız lazım .

vpnac.png

bu işlemden sonra bizden Kullanıcı adı ve parola istiyecek . Biz bunu zaten sitedeyken kaydetmiştik ,onları buraya yazdıktan sonra vpn çalışacaktır.

şifregir.png

Entere Basıyoruz ve openvpn Çalışmaya başlayacaktır.

aktif.png

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• şifre2.png
    şifre2.png
    44.1 KB · Görüntüleme: 1
  • openvpnkontorl.png
    openvpnkontorl.png
    8.7 KB · Görüntüleme: 1

DarksoN

Beyaz Takkeli
majorrr
Credits
285
Anonimliğe önem veriyorsanız vpn tavsiye etmem çünkü; vpn firması seni ifşa edebilir ve daha kötüsü hacklenirse siz ve diğer kullanıcılarda ifşa olur. Ben etik olduğum için çokta takmıyorum açıkcası. İsterseniz bunlara bakabilirsiniz: anonsurf, whonix, tor browser... Anlatım güzel olmuş eline sağlık, başarılar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar