Neler yeni

Kali Linux Metasploit #1 (2 Viewers)

J

JFO

Sa İMT ailesi bugün sizlerle metasploit anlatmaya başlıyacam metasploit diğer kali linux toolslarına nazaran çokdaha geniş o yüzden 5 6 tane metasploit konuyu garanti gelicek
Bu Konumda Metasploit ilgili bilgi vericem hemen konuya geçelim
Revealed content
Metasploit Kali Linux Üzerinde Yüklü olarak gelen Ruby diliyle kodlanmış çok seksi bir hedef site üzerinde exploit denemelri yapıla bilcek bir toolsdur anlat anlat bitmiyor tools öyle diyeyim size
içinde 1000 den fazla exploit var diye biliyorum
Metasploit Kullanıcaksanız Linux Kurmanızı şiddetle tavsiye ederim windowsda kullanığınız zaman çok fazla hata alırsınız

Metasploit İle İlgili Söyle Genel Terimlere Bakalım

Payload: Exploit işlemi sonrası sistemde yapılacak işlemleri gerçekleştiren modüllerdir.

Data: Data lar metasploit tarafından kullanılır ve değiştirilebilir

Lib: Frameworku oluşturan sistemin ana yapısı yani kütüphanesi gibi bişey

Plugins: Otomatik olarak çalışabilen Frameworkun tüm özelliklerini kullanarak işlev gören eklentidir

Tools: Yerine Ve çalışmasına göre işlemleri halleden ve komut satırında çalışan araçlardır

External: 3.part yazılımlar ve kaynak kodlardır

Modules: Normal Modüllerdir

Scripts: Meterpreter gibi scriptleridir

Bu konu Burda Bitirelim diyer konumuzda payload seçme exploite uygun payloadları listelemeyi ve parametreleri tanıyacaz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Üstad

Boss of Web
kidemli152
Credits
0
Sa İMT ailesi bugün sizlerle metasploit anlatmaya başlıyacam metasploit diğer kali linux toolslarına nazaran çokdaha geniş o yüzden 5 6 tane metasploit konuyu garanti gelicek
[Hidden content]
Eyvallah. Devamıni bekliyorum dostum.

J

JFO

Eyvallah. Devamıni bekliyorum dostum.
Gelicek kanka ama metasploiti hepsini anlatmam imkansız metasploit icin ozel kitaplsr yazılıyor bende bunun gibi metasploitle ilgili ingikizce oksun turkce oksun bissuru kaynak taradım bi 10 parttan oluşan kapsamlı bi metasploit kullanımı anlaticam

Üstad

Boss of Web
kidemli152
Credits
0
Gelicek kanka ama metasploiti hepsini anlatmam imkansız metasploit icin ozel kitaplsr yazılıyor bende bunun gibi metasploitle ilgili ingikizce oksun turkce oksun bissuru kaynak taradım bi 10 parttan oluşan kapsamlı bi metasploit kullanımı anlaticam
Hepsini bekleniyorum bea :) Ama sana yakışır bir anlatım olsun bari.

• Like
Tepkiler: JFO
Credits
1,445
[Hidden content]
Eline Sağlık . armitage varken msf kullanmakmı sjjsjs

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar