Neler yeni

Kali Linux Neden kullanılmaz ? (1 Viewer)

Credits
194
İlk öncelikle size kali linux'u açıklıyım çünkü bir çoğunuz linux'u kali linuxdan ibaret sanıyorsunuz ve ne olduğu hakkında hiç bir fikriniz yok !
Debian diye bir şey var tamam mı ?
Kali Linuxta bir debian Parrot Os' da bir debiandır.
Bir çok linux dağıtımı debian alt yapısını kullanır.
Şimdi sizin o kullanmayı bilince Tanrı olacağınızı sandığın Kali Linux'tan bahsedeyim.
Eskiden backtrack diye bir şey vardı .
BackTrack yetersiz geliyordu ve BackTrack kullanıcıları dediler ki gelin kardeşim geliştrelim şu zımbırtıyı dediler ve
Hoop Kali Linux ortaya çıktı.
Kali Linux BackTrack'in eksiklerine göre yazılmıştı.
Gayet Seri bir işletim sistemi olmuştu BacTrack'e göre.
Şimdi Kali Linux neden bu kadar tercih ediliyor ?
Kali Linux debian alt yapısını kullanıyor ve diğer işletim sistemleri gibi basit.
Bir çok pentest toolu içeriyor.
Açık kaynak
Repoları zengin , Türkçe desteği var .
Eeee bunun yapabildiklerini başka işletim sistemleri yapamıyor mu ?
Bal gibi de yapıyor hatta daha iyi yapıyor fakat şu kendilerine Etik Hacker diyen kesim , youtube da pentest içerikleri çeken ve bir çok firma bildiğin kali linux'a reklam yapıyor.
Şuan Kali Linux'un yapabildiğini yapan bir çok güzel işletim sistemi var ama niyeyse kaliye tapıyorlar haha bu nedenle ortaya şu kavram çıktı
Kali Linux Kuran kendini hacker sanıyor.
Evet bu çok doğru her kali kuran ortada hackerım diye geziyor.
Kali Linux'ta ki toolların kullanmasını bilirsem tanrı olurum gibi söylemler var. Ortalıktan duyduğu 2 - 3 kelimeyle millete gösteriş yapacak lamer.
Kali Linux ve bir çok hackvideosu çeken kesim hep tool öğretiyor hep tool öğretiyor.
Neden toolların çalışma prensiplerini anlatmıyorsunuz ?
Böyle olunca da insanlar hep ezbere kaçıyor hep ezbere
En en basitinden
eth0 = kablolu
wlan0 = kablosuz
videoda ki adam kablosuz bağlandı diye (ama kendisi kablolu) wlan0 yazıyorlar bazı toollarda sonrasında çalışmıyor tabi hemen Linux'a bok atıyorlar.
Bre salak adam ezbere iş olmaz öğrenemedin mi ?
Şuan tabi wlan0 eth0 olayı pek devam etmese de başka şeyler devam edebiliyor.
Kali Linux kullananlara sorsam niye kullanıyorsun tek bir cevap bile veremez.
Çünkü sadece gördüğünü yapıyor.
Kitlesi en lamer olan işletim sistemdir Kali Linux.
Şahsen yıllardır kullanmıyorum 2020 de zaten windows'a döndürdüler.
Adı çıkmış : Hackerların işletim sistemine , hacker dediğin adam her linuxla her şeyi yapar merak etme sen.
Zaten aşırı nirvana hackerlar black arch , arch gibi işletim sistemlerinde geziyorlar orası ayrı konu.
Kali Linux kullananların kaçı kullandığı masa üstü ortamını biliyor ?
Peki LQM Bey sövüyorsun da sen ne kullanıyorsun dediğinizi duyar gibiyim .
Ben PARROT Security OS KDE edition kullanıyorum kardeşim.
Niye mi Parrot ?
Daha düşük sistemler de çalışıyor .
İçerisinde gerçekten Kali Linux'a göre daha fazla yararlı tool var.
Eee lqm az önce fazla tool olmasına söyleniyordun diyordun ?
Hayır bak dinle ben toolun ne işe yaradığını bilmeyenler için öyle diyordum ben toolların çoğunun nasıl yazıldığı açıp bakarım gerekirse yeniden onları yazarım dert etme sen.
Live modda acil gerekebiliyor bu yüzden tool fazlalığı önemli benim için.
Parrot os da kali ye göre daha çok tool var.
Daha stabil.
KDE olması zaten işimi fazlasıyla görüyor çok severim KDE'yi.
Kali Linux'un kitlesini gerçekten hiç sevmiyorum.
Kali Linux kullanıyorsunuz da neyini özelleştiriyorsunuz ?
Öyle sadece toolları kullan oda ezbere.
Gelişin biraz gelişin.
Kendi toollarını import edin oynayın şu linuxlarla bunlar sizin pengueniniz ne derseniz yapar !

J

JFO

LQM Helal Kanka Çok İyi Tarif Etmissin Linuxçu Tayfayı Bende Parrot Security Kullanıyorum Herkese Tavsiye Edeirm

Fexaius

ne adamsın yeaaa
kidemli152
Credits
23
destan yazmışsın kör oldum eline sağlık knk renklendirme yapsan font değiştirsen mükemmel olur :D

Credits
0
Hocam arch önerir misin peki. Daha özgür olmak istiyorum. Ama arch da çok sıkıntılı kurduğuma değer mi, Yoksa parrot mu dersin yine ?

Credits
1,445
ya kali kullanın yada debian linux siktir edin parot marot hikaye bende geri kaliye donecem zaten beni bilen bilir 2 yıl windows yüzü gormedim main os kaliydi

Credits
1,445
bende senin demek istediğini anlamadım ben dedim ki kali veya debian kullanın ikiside aynı zaten bende onu diyorum hangisine yakn his ediyorsanz düz debian mı kalimi sorun biraz saçma oldu sanırım

Clintwood

amigo
ez152
Credits
0
Hack forum isindeyseniz kali degil xfce kullanirsiniz. bu kadar populer olmasinin sebebi butun toolarin yuklu gelmesi. sadece burp nmap sqlmap degil yaklasik 200 tool yuklu geliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar