Neler yeni

Kali Linux Neden kullanılmaz ? (1 Viewer)

Clintwood

amigo
ez152
Credits
0
parrot'da daha fazlası yüklü geliyor .
kaliden dah afazla toolu var fakat kalideki toollar gizlilik odaklı, custom kernele sahipsiniz. parrota gore kali daha profesyonel. parrot yeni baslayan icin guzel. kali profesyoneller icin. eger pc'nizi hem pentest hem masaustu ıcın kullanacaksanız parrot kullanın. ayrıca sadece pentest yapacak arkadaslar kalı ıle sınırlı kalmasın. blackarch var.
illa kali kotu diyorsaniz https://www.quora.com/Which-OS-is-better-for-pen-testing-kali-linux-or-parrot-os okumanizi oneririm.

Credits
0
kaliden dah afazla toolu var fakat kalideki toollar gizlilik odaklı, custom kernele sahipsiniz. parrota gore kali daha profesyonel. parrot yeni baslayan icin guzel. kali profesyoneller icin. eger pc'nizi hem pentest hem masaustu ıcın kullanacaksanız parrot kullanın. ayrıca sadece pentest yapacak arkadaslar kalı ıle sınırlı kalmasın. blackarch var.
illa kali kotu diyorsaniz https://www.quora.com/Which-OS-is-better-for-pen-testing-kali-linux-or-parrot-os okumanizi oneririm.
@LQM33 .d

Credits
194
Tam tersi parrotta ki toollar gizlilik odaklıdır , anon surf vs var onun dışında tor yüklü olarak gelmektedir.
Hatta parrotta adli bilişim ile alakalı toollar bile var.

Credits
194
Attığın linkte bir çok karşılaştırma var ve bunlar biride ;

"
Hem Kali Linux hem de Parrot Security OS'yi denedim.

İkisi de harika dağıtımlardır.

Ancak, Kali Linux'un en yeni çekirdek ve geliştirme araçlarıyla birlikte gelmediğini, Parrot Security OS'nin daha yeni bir çekirdek sürümü (bu tarih itibariyle 4.9) ve gcc (6.3) ile birlikte geldiğini fark ettim.

Ayrıca Parrot Security OS'nin bellek tüketiminin çok az olduğunu fark ettim.

Her iki dağıtımı da denemenizi ve hangisinin zevkinize uygun olduğunu kendiniz görmenizi öneririm.

Parrot Security OS'ye kısmi biriyim :)

"

Parrot mu Kali mi kavgası sonsuza dek sürebilir bu kişisele bağlıdır fakat Parrot'ta daha çok tool vardır ve bu toollar her yönden fazladır. Gizlilik için bile Anon Surf adında toolları var.
Parrot daha stabil ve 300 mb ram minimum çalışma gereksinimi.
Kali de 1 gb idi yanlış hatırlamıyorsam :)

Clintwood

amigo
ez152
Credits
0
anlamadıgım, parrotu kullanma sebebın dusuk sıstem ıhtıyacı mı? bır ısletım sıstemı benım ısımı tam olarak goremeyecekse ısterse 10mb ram kullansın ne kadar onemlı? surucu destegı, program kullanılabılırlıgı sayesınde wındowsu kullanıyorum ve sevıyorum da. vmware'de xfce kurulu.

Credits
194
anlamadıgım, parrotu kullanma sebebın dusuk sıstem ıhtıyacı mı? bır ısletım sıstemı benım ısımı tam olarak goremeyecekse ısterse 10mb ram kullansın ne kadar onemlı? surucu destegı, program kullanılabılırlıgı sayesınde wındowsu kullanıyorum ve sevıyorum da. vmware'de xfce kurulu.
Düşük sistemleri de düşünüyorum yoksa sistemim için iyi diyebilirim :)
Xfce gerçekten çöp hiç sevmiyorum mate bile daha iyi.
Benim bir diskimde windows bir diskimde linux kurulu aralarında geziyorum :D
Parrot Kaliden her alanda daha iyi.

Literary

Literary
ez152
Credits
0
Arch demek istedin sanırsam :)
Arch Linux herkesin kullanabileceği bir distro değil.
Kurulumu bile kolay değil biraz debianda devam edip sonra geçin derim.
Geçmeden önce Manjaro kullanın ki kolaylık sağlasın.

Sorun yok hocam arch = arc yazarken özellikle h harfine dkkat çekilmiyor.
Tabi yeni linux a geçenler için eziyettir ama alışınca gerisi kolay derim.

HackerWhoAmI

Ölürüm Türkiyem..!
majorrr
Credits
56
Bencede Parrot daha iyi ama Kali Linux biraz daha yaygin oldugu icin daha fazla ogrenme sansimiz artiyor.
Parrot ile videolar daha fazla gelse bende Parrot a gecerim

Credits
194
Bencede Parrot daha iyi ama Kali Linux biraz daha yaygin oldugu icin daha fazla ogrenme sansimiz artiyor.
Parrot ile videolar daha fazla gelse bende Parrot a gecerim
Haklısın , kali daha popüler mesela parrot ile ilgili bir kitap yerine kali linux kitabı alıp okumuştum çünkü kali kaynağı daha bol fakat ikisi de aynı.
Kali Kaynaklarını parrot'da uygulayabilirsin .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar