Neler yeni

Kaynak Kitap (1 Viewer)

Credits
194
Sanalda ki bir kaç arkadaş her sene atıyor hikayesine parası olan atabilir mi kaynak kitap alacağım diye.
Kaynak Kitap nedir ?
Kaynak Kitap dediğimiz şey ders kitabının yanında başka yayın evlerinin çıkardığı , soru bankası , test kitabı gibi şeylere verilen addır.
Peki bunu niye istiyorlar ?
Yakınımda ki ufak çocuklara bir sordum , neymiş efendim ders kitabı yetmiyormuş bunlara ihtiyaç varmış.
Bir çok kişinin dediğine göre de evet ders kitapları leş gibiymiş.
Öğretmenlerin ailelerin ceplerini yakan bu kaynak kitabı aldırmasına yasalar ne diyor ?

"Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği "Öğrencilere Aldırılmayacak Kitaplar" başlığı altında yer alan 37.maddesinde; "Bakanlık tarafından belirlenmeyen ders kitapları ile okutulacak diğer eğitim araçları öğrencilere aldırılamaz." denilmektedir. "

Aldırılması yasaktır !
Aramız da okula giden genç arkadaşlar varsa.
Almak istemiyorsanız , maddi durumunuz el vermiyorsa veya başka sebepleriniz varsa almayabilirsiniz.
Sizi zorlayan veya rencide eden bir durum varsa yapacağınız şey direk şikayet etmektir.
CİMER gibi kurumlara olayı bildirebilirsiniz.

İyi bir yerleri hedefliyorsanız da açın internetten çalışın orada her şey var vahşi kapital sisteme para yedirmeyin.

Literary

Literary
ez152
Credits
0
Çoğu defa gördüm, bu tür paylaşımları. Bunun yanında kitabevleri ile anlaşan öğretmenler de gördüm. Meb diyor ki benim sınavımda benim müfredtım çıkıyor. Çok iyi kandırıyorlar halkı

Vio's

♡ßing0|_♡
majorrr
Credits
364
katılmıyorum kaynak kitap olmazsa olmaz okuduğum için ve geçen sene 100 küsür kitap aldiğım için söyluyorum suanki sistemde yeni nesil yanı mantık ve muhakemeye sayanan sorular soruyor bu sorularin bir tanesini bile internette bulamazsin kaynak kitap ve deneme olmazsa olmaz onlar sayesinde yuzde 4luk dilime girdim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar