Neler yeni

Laiklik nedir ve Laik olmak ne anlama gelir (1 Viewer)

Credits
459
Laiklik veya laisizm, devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensip. Fransızcadan Türkçeye geçmiş olan "laik" sözcüğü, "din adamı olmayan kimse; din adamı dışında kalan halk" anlamına gelen Latince "laicus" sözcüğünden gelmektedir.

LAİK OLMAK NE ANLAMA GELİR?
Laik olmak özgür eleştiri ve düşünçedir (SINIRI AŞMADAN) seviyeli bir şekilde yapılır. Ancak Türkiyede laikliği çıplaklık,LGBT,hakaret,küfür,içki,kural dışı şekilde algılayan ve yapan çok BÜYÜK bir kesim vardır bu kesim genellikle muhalefet tarafıncadır ve her zaman kendi fikirlerinin doğru olduğunu çıplak foto paylaşmanın laik olduğunu savunurlarl bu ülke laik bir ülke olabilir ancak büyük çoğunluğu müslümandır

"Benim özgürlüğüm başkalarının özgürlüklerini kısıtladğım yere kadardır" bunu zaten okullarda duyabilirsiniz o yüzden laiklik adı altında cahil olmayın

MecTruy 

Yaşlı Kurt
1111xx
Credits
29,239
Doğru konuşmuşsun, muhalefet ve temsil ettiği kitle malesef Laik olmayı dediğin gibi anlıyorlar ve böyle davranışlar sergileyince modern ilerici olduklarını düşünüyorlar, lakin ülkeye katkılarını göremiyorum , sabah akşam heykel açılışı yapmaktan adamların ciğerleri söndü resmen ! yeter lan nedir bu heykel sevdası nezaman haberleri okusam yine biyerde heykel açılışı yapıyor muhalefet.

Bu arada dinci değilim hatta gerçekten alakam fazla yoktur ama heykelcileri gördükçe...

izmir.png

Credits
0
Doğru konuşmuşsun, muhalefet ve temsil ettiği kitle malesef Laik olmayı dediğin gibi anlıyorlar ve böyle davranışlar sergileyince modern ilerici olduklarını düşünüyorlar, lakin ülkeye katkılarını göremiyorum , sabah akşam heykel açılışı yapmaktan adamların ciğerleri söndü resmen ! yeter lan nedir bu heykel sevdası nezaman haberleri okusam yine biyerde heykel açılışı yapıyor muhalefet.

Bu arada dinci değilim hatta gerçekten alakam fazla yoktur ama heykelcileri gördükçe...

Ekli dosyayı görüntüle 1950
muhalefitin stamina barı var heykel yaptıkça exp kasıp o barı doldurmaya çalışıyorlar heykel açılmazsa game over yiyeceklerini düşünüyorlar herhalde

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar