• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Mailler okunabilir mi ?

Fabriel

LV
0
 
Katılım
May 11, 2020
Mesajlar
133
Tepkime puanı
232
Puanları
72
Yaş
32
Konum
Global
Web sitesi
fabox1942.blogspot.com
Mailler üzerinde biraz bilgi alışverişi yapalım makale yazmayacağım sizlerin görüşlerinizi okuyacağım, mailler okunabilir mi ?

3.şahış kişiler tarafından, yetkili şirket tarafından demiyorum hotmail yeni adıyla outlook kaydolurken özel alan adı kullanabiliyoruz

Basit örnek verelim mail.com üzerinden mail açmayı çoğunluk duymuştur.(Fakat tr üzerinde kullanıma kapalıdır yani hesap açsanızda kapanır.)


Size belli popüler uzantılarda mail alma imkanı sunuyor imhatimi@asia.com bir mail oluşturduğumuzu farzedelim bu oluşturduğumuz mail ile outlook üzerinden özel alan adı ile kayıt işlemini yapıyoruz.

Artık mail.com hesabınıza bir şey olsa kalıcı bir özel alan adına sahip outlook hesabınız oldu.

Bura kadar güzel de biri size mail attığında sadece outlook hesabınıza gitmiyor mail.com posta kutunuza ve outlook postanıza gidecektir.

Şimdi şu senaryoyu böyle düşünelim önceden popüler olan @mit.tc mail uzantıları vardı web adresi: http://mit.tc/ yakında yeniden mail üyelikleri açılacaktır açıklaması gözüme çarptı.

Mail.com gibi bir şirkete gelen maillerin bir kopyası gidiyorsa mit.tc gibi bir mail adresi alma imkanı sunan bir yöneticiye de maillerin bir kopyası gitmesi imkansız mı değil mi ?

Kişiler bu servisleri kullanırken mit.tc gerekse ve buna benzer özel alan adlarını önemli bankacılık,sitelere üyelik,fatura işlemleri gibi önemli şeylerde kullanıyorsa risk derecesi sizce nedir ?
 

LQM33

?Linux ?
LV
0
 
Katılım
Tem 2, 2020
Mesajlar
1,267
Tepkime puanı
1,238
Puanları
99
Konum
Linux Kerneli
Evet okunduğunu düşünüyorum.
Kimse sizin için ücretsiz bir şekilde mail servislerini yormaz.
Örneğin polis maillerini gmaile bağlıyorlar yani gmail kutusuna geliyor eee bu adamlar gerizekalı mı da bedava servislerini yoruyorlar
bir çıkarları var.
En kötü bir webmailimiz olsun bunun bile okunduğunu düşünüyorum.
#####################################################
Evet fake mail atma özellikle Instagram orjinal maili ile mail atma taktikleri vardı.
Bunlar gerçekten çok riskli çünkü orjinal mailden geliyor bu durum da insanların inanması çok daha kolay.
Dolandırıcılardan biri gelse mit ile mail atsa para istese çok büyük sorunlar ortaya çıkabilir.
Her yerde izleniyoruz ...
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst