• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Microsoft, Windows Terminal'e Retro Arayüz ve Yeni Özellikler Getiriyor

Katılım
Eyl 10, 2019
Mesajlar
102
Tepkime puanı
95
Puanları
28
Microsoft, Windows Terminal'i yeni özelliklerle güncellemeye devam ediyor. Önümüzdeki hafta yayınlanacak olan yeni güncelleme, komut satırı (CMD) uygulamasına retro tasarımın yanı sıra kullanışlı özellikler getirecek.


Windows Terminal'i nostaljik bir görünüme kavuşturan özellik, yeni güncellemeyle birlikte deneysel olarak etkinleştirilecek. Microsoft, komut satırı uygulamasına retro tasarımın yanı sıra yeni işlevler de ekleyecek. Artık çeşitli komutlardan giriş veya çıkış bulmak için terminal sekmeleri arasında arama yapabileceksiniz.
Ayrıca sekmelere yeniden boyutlandırma özelliği de gelecek ve tek bir ekrana daha fazla sekme sığdırabileceksiniz. Microsoft ayrıca, tüm terminal profilleri için aynı ayar setini uygulamak yerine, her profile ayrı ayarlar belirleme olanağı sunacak. Yani terminal ayarları, profillere göre kişiselleştirilebilecek.
Windows Terminal için en son, bölünmüş görüntüleme desteği sunan bir güncelleme yayınlanmıştı. Artık Terminal içindeki aynı sekmede yan yana açabileceğiniz birden fazla komut satırı kullanabileceksiniz. Microsoft, çalışanları için yeni değişiklikleri içeren bir test sürümü yayınladı ve yeni özellikler 14 Ocak'ta tüm kullanıcılara sunulacak. Microsoft'un Windows Terminal'de yaptığı değişiklikleri şirketin GitHub deposundan takip edebilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst