Neler yeni

Yeni Nasıl Başka Program veya Tool Kullanarak Kendi Hack Programımızı Yazabiliriz (1 Viewer)

Credits
65
Merhaba değerli İmhatimi forum üyeleri,

Sizlere "Nasıl Tool veya Başka Program Kullanarak Kendi Hack forum Programımızı Yazarız?" bunu öğretmeye çalışacağım

NOT: Kali Linux için anlatılmıştır!

Bazı kişiler kendi programını yazmak isteyebilir. Bu şekilde kendinize özgün programlar yapabilirsiniz fakat başka toollar kullanarak.
Tool yazmanın kolay olduğunu pek sanmam, sıfırdan bir tool yazmak için üst düzey bilgi gereklidir diye düşünüyorum.
Ha birde bu başka toolları kullanarak kendi programımızı yazmak için biraz Python bilgisi gereklidir ve programi yazarken Türkçe kelime kullanmayın hata verebilir.

Neyse fazla uzatmadan anlatmaya geçiyorum.

1 - İlk olarak hangi toolu kullanarak program yapmak istediğinize bir karar verin ben ettercap programını kullanacağım.

Karar verdiniz mi? Öyleyse devam.

2 - Terminali açıyoruz, oraya şu komutu yazıyoruz; gedit istediginiz_isim.py şeklinde yazıyoruz. "istediginiz_isim" kısmına dosya adını siz belirleyebilirsiz.

3 - Dosya açıldıktan sonra, #!/usr/bin/env Python komutunu yazıyoruz ki program Python programı olsun.

4 - Sıra geldi programı güzelleştirmeye. Şu kodları ekliyoruz;
import os
os.system("apt-get install figlet")
os.system("clear")
os.system(figlet istediginizismiverebilirsiniz)

5 - Bu kısımda ise bilgilendirme vereceğiz;
Örneğin, print("""
Brute Force programina hosgeldiniz.
[1] =>> Programa gec
[2] =>> Cikis
#örneğin bu şekilde

""")

6 - Bu kısımda ben diğer kodları yazacağım;

islem = int(input("Ne yapmak istiyorsunuz? =>> "))

if (islem == 1):
os.system(ettercap -G")

#Ben burada ettercap programının yolunu gösterdim, siz istediğiniz programı - toolun yolunu göstermeyi deneyebilirsiniz.
#Bazen yerlerini görmeyebilir, onun için dosyaların aynı yerde olmasını yani yaptığımız python programıyla, kullanmak istediğiniz programın aynı yere taşıyarak deneyebilirsiniz.

#Daha sonra program açılacak ve o programdan devam edeceksiniz.
else:
print("program kapatiliyor...")
os.system("exit")
#Program kapatılacaktır.

Aslında pek bir zorluğu yok gibi, hiç bilmeyen arkadaşlar biraz azimle olur diye düşünüyorum. Kendi programınızı yazarak, diğer programları kullanabilirsiniz. Bu yazım size tecrübe kazandırdı ise ne mutlu bana

Literary

Literary
ez152
Credits
0
Eline sağlık hiç mi hiç bilmeyenler için faydalı ama bunun asıl adı framework. Ettercap Framework gibi düşün bir tool u kendi belirlediğin çerçeve içerisinde çalıştırıyorsun. Tekrardan eline sağlık

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar