Neler yeni

niye kurulduğunu anlamadığım şeyler. (1 Viewer)

Credits
33
1. s*y*ac*e*z.org niye kurulduğunu anlamıyorum imt varken niye @Mectruy orayı kurdu anlamıyorum.
Türk Eğitim Sistemi/MEB, bu kadar berbat bir sistem ve kurum olamaz bir şeye yaradıklarını düşünmüyorum.
meb'e laf atıyosunda ben böyle sağlam waf görmedim direk anlıyor saldırı olduğunu madem türk eğitim sistemi bu kadar kötü ne yapabilirsin peki? türk eğitim sistemi olmasa sen şuan bu yazıyı okuyamazdın mesela....

Credits
194
meb'e laf atıyosunda ben böyle sağlam waf görmedim direk anlıyor saldırı olduğunu madem türk eğitim sistemi bu kadar kötü ne yapabilirsin peki? türk eğitim sistemi olmasa sen şuan bu yazıyı okuyamazdın mesela....
waf yani web application firewall bunun türk eğitim sistemi ile bir alakası yok nereden çıkardın anlamadım.
Direk saldırı olduğu değil , anormal bir trafik olduğunda hemen o kişinin erişimini engelliyor , bunu bir kaç satır kodla herkes yapabilir bu çok saçma bir sistem oluyor bir insan site de çok gezerse bile hemen bağlantıyı kapatıyor. İstersen daha gelişmiş waflar var onlara bak da asıl waf neymiş gör.
Madem müthiş waf'ı var diyorsun EBA neden çöktü ? MEB Bakanı diyor ki siber saldırıda alıyoruz vs madem o waf o kadar güçlü neden waflar durduramıyor :D
Kendi Okul sitene pentest yaptın sanıyorsun fakat yaptığın tek şey belki 2-3 toolda taratmak belki de elle site içerisinde biraz dolaşıp keşif yapmak oldu fakat sen bunu saldırı olarak algılıyorsun haha kehkeh:
Türk eğitim sisteminin kötü olduğunu kime sorarsan sor herkesin kötü diyeceğini çocuklarının beyninin yıkandığı bilim adamı ve üretmeye yönelik bir sistem olmadığını unutma.
Ne yapabilirsin konusu çok derin oraya girmiyorum bile.
Türk eğitim sistemi olmazsa bu yazıyı okuyamazdın demişsin :D
Türk Eğitim sistemi olmasa başka bir sistem olurdu merak etme ben orada sistemin kötülüğünü vurguladım.
Sen kendi zekanı ve çabanı sisteme borçlu sanıyorsun sanırsam.
Bir çok insan zekidir bazıları çalışkandır , çalışarak da okumayı öğrenebilirsin illa Türk Eğitim Sistemine bunu borçlama , sistem beynini o kadar yıkamış ki bunları bile düşünemiyorsun.

Credits
1,445
türk eğitim sistemi çöpten ibarettir sen yazılimcı olmak isteyen birine biyoloji ve tarih bilmesini ne kadar mantıklı buluyorsun bilmiyorum ama bu sistem yüzünden bir çok gencin hayatı karardı yeteneğe dayalı değilde kendi belirlediği dersler ile sınavalara sokuyor ogrenciyi ayrıca her yıl bir üniversite açip köyde yasayan cocuga bir ilkokul yapmıyorsa bu eğitim sisteminin suçu muhendisler boşta kaldıgı zaman ogretmen olarak alanda yine aynı eğitim sistemi binbir zorluklarla universiteyi bitirip işe girme umuduyla sikik kyk yurtlarnda kalan ogrenciyi yarıda bıraktıgı zaman nerdeydi o mükemmel egitim sistemi eger yeteğene dayalı eğitim sistemi olsaydıda okur yazardın ve o çok gozünde buyuttugun meb her universite sınavi sonucu aciklamdiginda sanki 780pb büyüklugunde ddos yemis gibi kala kalıyor

Credits
33
türk eğitim sistemi çöpten ibarettir sen yazılimcı olmak isteyen birine biyoloji ve tarih bilmesini ne kadar mantıklı buluyorsun bilmiyorum ama bu sistem yüzünden bir çok gencin hayatı karardı yeteneğe dayalı değilde kendi belirlediği dersler ile sınavalara sokuyor ogrenciyi ayrıca her yıl bir üniversite açip köyde yasayan cocuga bir ilkokul yapmıyorsa bu eğitim sisteminin suçu muhendisler boşta kaldıgı zaman ogretmen olarak alanda yine aynı eğitim sistemi binbir zorluklarla universiteyi bitirip işe girme umuduyla sikik kyk yurtlarnda kalan ogrenciyi yarıda bıraktıgı zaman nerdeydi o mükemmel egitim sistemi eger yeteğene dayalı eğitim sistemi olsaydıda okur yazardın ve o çok gozünde buyuttugun meb her universite sınavi sonucu aciklamdiginda sanki 780pb büyüklugunde ddos yemis gibi kala kalıyor
ama sonuçta yediğin kaba pislememen lazım okulu bende bıraktım ama birçok doktor,mühendis uni bitirerek çıkmıyor mu ? yazılımcı olmak isteyen bende dahil birçok kişi var bu eğitim sisteminin suçu değil devletin suçudur aç googleyi araştır bakalım en çok yazılıma değer veren ülkeler hangileri ve tr hangi sırada? ve sordugun şu soru" sen yazılimcı olmak isteyen birine biyoloji ve tarih bilmesini ne kadar mantıklı buluyorsun" sadece yazılım bilmek seni bilgili birisi yapmaz ki tarihini bilmezsen ne anlamı kaldı? adamlar sana tarihini de öğretiyor yazılımda öğretiyo zaten bu dediklerin ayrı ayrı bölüm....

Credits
1,445
ama sonuçta yediğin kaba pislememen lazım okulu bende bıraktım ama birçok doktor,mühendis uni bitirerek çıkmıyor mu ? yazılımcı olmak isteyen bende dahil birçok kişi var bu eğitim sisteminin suçu değil devletin suçudur aç googleyi araştır bakalım en çok yazılıma değer veren ülkeler hangileri ve tr hangi sırada? ve sordugun şu soru" sen yazılimcı olmak isteyen birine biyoloji ve tarih bilmesini ne kadar mantıklı buluyorsun" sadece yazılım bilmek seni bilgili birisi yapmaz ki tarihini bilmezsen ne anlamı kaldı? adamlar sana tarihini de öğretiyor yazılımda öğretiyo zaten bu dediklerin ayrı ayrı bölüm....
while True:
print("""İstanbulu Kim Fetih Etmiştir
[1]Fatih Sultan Mehmet
[2]Osman Bey
[3]Kanuni Sultan Süleyman
int(input(Seçim= ))
if == 1:
print("Tebrikler Yazılım Mühendisisiniz")
elif == 2:
print("""Üzgünüz Tarih Bilmediğiniz İçin Yazılım Mühendisi Olmazsınız""")
elif == 3:
else :
print("Seneye Tekrar Geliniz")

işin şakası bi yana sadece kendi hayatmdan ornek vericem ve bitiricem ben hayatımi bilgisayarlara vermiş bi adamım bugün ben bulundugum sirkette devlet projesinde çalışamiyorum proje yoneticim nekadarda ısarar etsede 2 yillık mezun olduğum icin beni projeye dahil etmediler ve o projede sırf o dersleri yapabiliyor diye muhendis denilen kişiler var benden daha az sey biliyorlar aralarnda yeni mezun bile var benden cok daha az sey bilip o peojede calisiyor ama yetegene dayali muhemdislik kazanilsaydi bende o projede olacaktm belki benim olmam cok daha iyi yaoacaktı okadar almiyorlarki projeye sanki askeri gizliligi var ne yaptklarnida söylemiyorlar bu şimdi egitim sisteminin sucu degilmidir egerki salak salak cogarafya anlatacagina cocuk yastan cok daha iyi bilişimciler yetiştirseydi devlete gerek kalmazdı cunku bak en buyuk teknoloji devlerine devlet desteklimi yukseldiler steve jobs jeff bezos bill gates gibi beyinler bizdede yetişirdi eğerki yazılimcinın ay sonunu getirmek gibi bir derdi olmasaydı birtane daha peak games kurulabilirdi mesele eğitim sisteminde at gözlüklerini çıkar dön tekarardan bak monoton olma gerçekleri gör

Mert Bey

stad
Credits
20
Bu sistem eleme sistemidir. Her çocuğun yeteneğini bulma değil zeki ve parlak olanları bulma sistemidir. İyi bir sistem değildir ama biz hızla çoğalan bir nufüs olduğumuz için bu sistem uygulanıyor. Nüfusu az olan ülkeler bu sistemi kullanmaz. Şu zamanda devlet bazı bölümlere iş garantisi veriyor, karşılıksız burs veriyor. Millet işsiz kalacağım fikiri ile hep yüksek bölümler istiyor ve bazı bölümler normalden çok daha fazla tercih ediliyor örneğin bilgisayar, doktor gibi. Bu kadar istek olunca devlet eliyor.... Sistem çok doğru değil ama sadece eleştirmeyelim daha iyisini nasıl yaparız onu düşünelim arkadaşlar.

Credits
33
while True:
print("""İstanbulu Kim Fetih Etmiştir
[1]Fatih Sultan Mehmet
[2]Osman Bey
[3]Kanuni Sultan Süleyman
int(input(Seçim= ))
if == 1:
print("Tebrikler Yazılım Mühendisisiniz")
elif == 2:
elif == 3:
else :
print("Seneye Tekrar Geliniz")

işin şakası bi yana sadece kendi hayatmdan ornek vericem ve bitiricem ben hayatımi bilgisayarlara vermiş bi adamım bugün ben bulundugum sirkette devlet projesinde çalışamiyorum proje yoneticim nekadarda ısarar etsede 2 yillık mezun olduğum icin beni projeye dahil etmediler ve o projede sırf o dersleri yapabiliyor diye muhendis denilen kişiler var benden daha az sey biliyorlar aralarnda yeni mezun bile var benden cok daha az sey bilip o peojede calisiyor ama yetegene dayali muhemdislik kazanilsaydi bende o projede olacaktm belki benim olmam cok daha iyi yaoacaktı okadar almiyorlarki projeye sanki askeri gizliligi var ne yaptklarnida söylemiyorlar bu şimdi egitim sisteminin sucu degilmidir egerki salak salak cogarafya anlatacagina cocuk yastan cok daha iyi bilişimciler yetiştirseydi devlete gerek kalmazdı cunku bak en buyuk teknoloji devlerine devlet desteklimi yukseldiler steve jobs jeff bezos bill gates gibi beyinler bizdede yetişirdi eğerki yazılimcinın ay sonunu getirmek gibi bir derdi olmasaydı birtane daha peak games kurulabilirdi mesele eğitim sisteminde at gözlüklerini çıkar dön tekarardan bak monoton olma gerçekleri gör
ama bu konuda devletinde birazcık ön planda durması lazım bence devlet bu kadar önemsemiyor....

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar