• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Ping Sorunu ve Kaynağı

Katılım
Kas 17, 2019
Mesajlar
104
Tepkime puanı
99
Puanları
28
Web sitesi
aricabilisim.com
Merhaba arkadaşlar online oyunlar'da yüksek pingin kaynağını nasıl öğrenebiliriz buna bakıcaz bunun için üçüncü parti yazılımlar programlar var fakat bu gereksiz ve uğraştırıcı şeyler Çok basit yöntemler ile bunu öğrenebilirsiniz ;

İlk başta başlat tıklayarak arama bölümüne cmd yazalım.


Daha sonra açılan pencereye ping 192.168.1.1 -t yazalım bu sizde farklı olabilir deneyin 192.168.1.2 192.168.2.1 gibi ( modem arayüz ipsi)
işaretli bölümde <1ms yazan değer en fazla 1 ile 30 olması gerekli fazlası sorun olduğunu gösterir buda demektir ki sorun modeminizde veya kablosuz bağlanıyorsanız modem ile aradaki mesafede veya ağınızda çok fazla bağlı olan cihazlar'da olabilir diğer cihazların bağlantısını kesip deneyebilirsinizÜsteki değerler normal çıktıysa mode ile bilgisayarınızın arasındaki iletişimde bir program yok demektir bir de internet pinginize bakalım burada bir sorun var mı yok mu görelim. Buradaki değerler 1-100 arası olmalıdır 100ün üzerindeki değerler online oyunlar da 200-300 ping demektir. Eğer burada bir sorun varsa İnternet sağlayıcınız bu konuda destek alabilirsiniz arayıp ping sorununuz olduğunu söylerseniz gerekli kontorolleri yapacaklardır.
Konu alıntı değildir görseller ve anlatım bana aittir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst