• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Reverse Engineering Nedir?

deforce

LV
0
 
Katılım
Mar 31, 2020
Mesajlar
51
Tepkime puanı
10
Puanları
8
Reverse Engineering Nedir?

Türkçesi tersine mühendislik olan, bir aygıtın, objenin ya da sistemin çalışma sistemini keşfetme yöntemi olarak adlandırılabilir. Detaylı şekilde analiz içerir. Herhangi bir şey çok ciddi şekilde korunsa dahi bunların gün yüzüne çıkarılması tersine mühendislik ile "legal" olarak sağlanılabilir.

V2 ROKETİ

Sovyet ve yakalanmış Alman mühendisler, daha sonra R-7 Semyorka’nın öncüsü ve uzay programının başlangıcı olan, kendi klon roketleri R-1 i yapmak için ele geçirilen dökümanlardan yola çıkarak, yeni teknik dökümanlar ve planlar oluşturdular.

JERRY BİDONU

İngiliz ve Amerikan kuvvetleri Almanların Jerry can denen ve mükemmel bir tasarıma sahip olan benzin bidonlarına sahip olduklarını fark ettiler. Bu bidonların kopyaları üzerine ters mühendislik uyguladılar. Bu bidonlar popüler olarak “Jerry can” olarak bilinirler.

TUPOLEV TU-4

Japonya görevi sırasında birçok B-29 Superfortress bombardıman uçağı Sovyetler Birliği’ne (SSCB) inmek zorundaydı. Böyle stratejik bir bombardıman uçağına sahip olmayan Sovyetler B-29’u kopyalamaya karar verdiler. Birkaç yıl içinde neredeyse mükemmel bir kopyası olan Tu-4'ü geliştirdiler
 

Fexaius

ne adamsın yeaaa
LV
0
 
Katılım
Şub 24, 2020
Mesajlar
198
Tepkime puanı
138
Puanları
43
Konum
Hell
Kanka sen çok yanlış anlamışsın konuyu... Yazılımsal olacak
 

deforce

LV
0
 
Katılım
Mar 31, 2020
Mesajlar
51
Tepkime puanı
10
Puanları
8
Evet hack forumu tabiki yazılımsal olarak bir makale yazmam beklenir ama yukarıda anlattıklarım da reverse engineering'i kapsıyor sonuçta :)
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst