Neler yeni

Yeni SIM Jacking Nedir? Nasıl Yapılıyor? Ne İşe Yarar? / Revonzy (3 Viewers)

Credits
905
SIM Jacking Nedir?

SIM Jacking, varolan bir telefon numarasını hedef sim karta aktarma yani kısaca hedef telefon numarasını ele geçirmek.

SIM Jacking Nasıl Yapılıyor?

Bu noktada sosyal mühendisliğimiz devreye giriyor, kurban hakkında yeteri kadar bilgi öğrendikten sonra saldırgan kurban kişiyi taklit ederek mobil operatör servisini telefon yardımıyla arar, ve telefonu kaybettim eski sim kartım onun içindeydi vs, sosyal mühendisliğini kullanarak o telefon numarasını kendi sim kartına aktarıyor, artık operatörü kandırmak saldırgana kalmış.

Veyahut direk operatör sağlayıcı firmadan birisi ile bu işe girebilirsiniz, bu sayede Sosyal mühendisliğe gerek kalmadan hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

SIM Jacking Ne İşe Yarar?

Evet belkide en merak ettiğiniz kısım, SIM Jacking yoluyla kurbanın telefon numarası bizde olduğu için banka hesaplarına şifremi unuttum bağlantısı yollayarak telefon numarasına gelen koda ulaşabilir ve banka hesaplarına yeni şifre belirleyip kendisininmiş gibi kullanabilir saldırgan kişi.

Geçmişte Yaşanan SIM Jacking Olayları Nelerdir?

2019'un Ağustos ayında Jessica Alba'nın Twitter Hesabı SIM Jacking yöntemiyle hackleniyor ve ırkçılık yandaşı tweetler paylaşılıyor.

Yine 2019 Yılında Twitter CEO'su Jack Dorsey'in Twitter Hesabı aynı yöntemle hackleniyor ve yine paylaşımlar yapılıyor.

Bu saldırıları üstlenen Hacking Grubu ise
Chuckling Squad isminde bir grup oluyor.

- Revonzy

Şimdiden yazdıklarımı çalanların ta mk :)
tebrikler başarılı bir konu

Fabriel 

FabSec Lab.
titan
vip
Credits
3,503
Bundan korunmanın yolu talimat vermektir özel temsilcinize bunun için kıyak iyi müşterisi olmanız lazım.Mesala bilgilerimi başka biri bilse bile bu yöntemi kullanamaz.Zamanında düşünerek önlem almıştım.

Kimsenin bilmediği kendi kullandığım yöntemim bunun için faturalı hat ve yüksek kabarık bir faturaya sahipseniz ön planda olursunuz.

Özel temsilciniz varsa bu konuyla kendisine sisteminize sesinizi tanımlamasinı isteyin + gizli bir güvenlik sorusu belirleyin normal müşteri hizmetleri arandığı zaman sizle ilgili bilgi verilmemesi ve güvenlik prosedürü gereği güvenlik sorunuz ve cevabıniz sorulmasını zorunlu kılın.

+ Ben fiziksel güvenlik anahtarı kullandığım için telefona kod gönderimini kısıtlamaktayım.

Revonzy 

do not even afraid of god
1111xx
Credits
125,321
Bundan korunmanın yolu talimat vermektir özel temsilcinize bunun için kıyak iyi müşterisi olmanız lazım.Mesala bilgilerimi başka biri bilse bile bu yöntemi kullanamaz.Zamanında düşünerek önlem almıştım.

Kimsenin bilmediği kendi kullandığım yöntemim bunun için faturalı hat ve yüksek kabarık bir faturaya sahipseniz ön planda olursunuz.

Özel temsilciniz varsa bu konuyla kendisine sisteminize sesinizi tanımlamasinı isteyin + gizli bir güvenlik sorusu belirleyin normal müşteri hizmetleri arandığı zaman sizle ilgili bilgi verilmemesi ve güvenlik prosedürü gereği güvenlik sorunuz ve cevabıniz sorulmasını zorunlu kılın.

+ Ben fiziksel güvenlik anahtarı kullandığım için telefona kod gönderimini kısıtlamaktayım.
eyw hocam eline sağlık

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar