• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Social Engineering Hakkında [Part 1]

Fexaius

ne adamsın yeaaa
Size bu konuda bilgi verip bunlar gibilerin ağına düşmeyesiniz diye püf noktalarınını göstermek istedim. Tamamen benim ifadem olup kesinlikle alıntı değildir. İyi okumalar...

Bir
bilgisayar korsanının en önemli ve en güçlü silahı zekâsıdır. İnsanları ve halkı iyi tanıyan ve bunların psikolojileri hakkında bilgi sahibidir. Bu bilgileri kötü yolda kullanabilirler.

İkna etme, kandırma, etkileme ve minnet altında bırakma ve bunun gibi faktörlerle ele geçirilebilir. İşte buna sosyal mühendislik diyoruz. Kişinin çıkarlarına hareket eder gibi davranabilir .

Siber güvenlikteki savunulması en zor olan saldırıdır. Çünkü hedef direkt olarak insandır. Küçük bir güvenlik yaması ile geri püskürtebilirsiniz. Fakat iş bu konuya gelince o kadar o kolay olmuyor. Hedef direkt insan olunca, iş çok daha zorlaşabiliyor...

(İKİNCİ PART GELECEK)
 
Son düzenleme:
Üst