• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Sosyal Mühendislik Tavsiyeleri

Merhabalar, ilk konumu açayım dedim :) Bu konuda sizlere sosyal mühendislikte uygulayabileceğiniz birkaç tavsiye vereceğim. İyi okumalar...


SABIR

Öncelikle hedefini yaklaşırken ve hedefiniz ile konuşurken sabırlı olmanız gerekir.İstediğiniz bilgileri bir anda sorup almaya çalışırsanız çok yüksek olasılık ile engellenirsiniz. Bundan dolayı kafanızda geniş bir zaman çizelgesi oluşturup onun üzerinde ilerlemeniz daha sağlıklı olabilir.

PLAN

Plan yapmak sizin işinizi çok kolaylaştırır. Önceden hazırlık yaparak olası sorulara karşı hazırlıklı olabilirsiniz böylece inandırıcılığınız ve size olan güven artar.

RAPOR

İstediğiniz bilgileri raporlarsanız ne kadar bilgi edindiğinizi görebilirsiniz. Ayrıca karşı taraf eğer bir mesajı silerse raporunuzda tuttuğunuzdan bu bilgi sizde kalabilir. Olasılığı daha düşük olmasına rağmen eğer haklı durumdaysanız devlet kurumları ve benzeri yerlere bu raporları iletebilirsiniz.

NETLİK

Hedef ile konuşurken net olursanız hedef size daha çok güvenir. Netliğiniz arttıkça verdiğiniz cevaplar sizi daha güvenilir kılar. Eğer net cevaplar yerine üstü kapalı cevaplar verirseniz hedefin size olan güveni azalır şüphesi artar
Teşekkür ederim, saygılar...​
 
Son düzenleme:
Üst