Neler yeni

Sosyal medya ne kadar güvenli (1 Viewer)

DarksoN

Beyaz Takkeli
majorrr
Credits
285
Sosyal medya denince aklınıza facebook whatsapp instagram hack gibi şeyler gelebilir bizde bu konu hakkında konuşalım. Unutmayın gerçek hacker sd kart ta dolaşır:)
En iyisi ben 3 önemli sosyal ağı ele alim

1-WHATSAPP)

Eğer telefonunuza apk dosya indirip erişime izin verdiğseniz sizin bilgilerinizi çekmesi çok kolay olacaktır. Whatsapp ta yazışmalarınızın depolandığı yeri, resimler ve videoları kendine çekebilir bu yüzden apk indirmeden 2 kez düşünün bu play store içinde geçerli. Whatsapp ele geçirme diye duyduğunuz şeye gelelim hani bir mesaj geliyorda siz ya kanka oyun için senin telini verdim yanlışlıkla onu dermisin diyip ele geçirilebilir bunuda unutmayın.

2-İNSTAGRAM)

Üzerinizden bilgi toplamak isteyen kişi için önüne serilmiş kırmızı halıdır. Sizin nelerden hoşlandığınızı rahatlıkla anlayabilir (kız tavlamak için ideal Zaaa: ) Peki sizin üzerinizden bilgi nasıl toplayabilir ona geçelim. İsterse sizin telefon numaranızdan yaşadığınız yere kadar herşeyi öğrenir peki burdaki açık bizdemi yada instagramdamı peki ya arkadaşlarımızda ise. Mesela şöyle bir diyalog geçiyor arkadaşınızla bir çekiliş hesabının arasında.
-Merhaba ben xxx çekiliş sayfası arkadaşınız bu çekilişe katıldı malesef şuan ona ulaşamıyoruz bize telefon numarasını verebilirmisiniz eğer adresinide verirseniz yarın kargoda hem sizede bir tane ayarlayacağım
+Peki ben nasıl güvenebilirim size.
-Sayfamıza bakabilirsiniz orada birçok kanıt mevcut
(sayfasına bakar ve 1 yıl önce açıldığını anlar ve epey gerçekçi durur)
+hmm:)D) bana şu kırmızı verebilirmisiniz alın bunlar adres ve telefon.

Artık elimizde kişiyi rahatça avladık.

Ve şuda var yeni takip ettiğimiz kişinin beğendiği paylaşımlar bizim keşfetimize düşer bizde onun bizi takip etmesini sağlayarak onun keşfetinde istediğimizi gösterip avlanabilir.

3-FACEBOOK)

Aslında facebook u anlatmaya pek gerek yok ben sadece örnek göstermek için demiştim ama şuda var onuda anlatim.
Facebook hesabınızda eski görüntüler olabilir bunlar sizi utandırabilir yada paylaşılabilir.
Aslında genel anlatmam lazımdı ama facebook tada olsun biraz :D. KISA LİNK tehlikesi: Facebookta bazı sayfalarda kısa linkler olabilir (telegırama girmiyorum bile) kısa linkler sizi ifşa edebilir bastığınız zaman birde içerisine girip gerekli izni verdiğinizde anlık fotoğrafınız olsun yeriniz olsun sizi ifşa edebilir dikkat etmek lazım. Ve şuda var ailenizin de hesaplarını bulabilir onları kolaylıkla kandırabilirler.

Not: Unutmayın yapacaklarınızdan ben sorumlu değilim sadece uyarı niteliğindedir eğer yapıp yakalanırsanız hapı yutabilirsiniz.

genel not: Biz farkında olmadan izleniyoruz bu yüzden sosyal medyalarda illegal takılmamanızı tavsiye ederim. Geçenlerde bir çocuk gördüm liseye yeni geçmiş ve bu işe merakı var storylerinde illegal aktivite ve benzeri şeyler var hem çocukça hem saçma hemde tehlikeli. Ben bile birsürü hesap gördüysem bunları takip eden biri neden daha çok görmesin. Yani sosyal medyalara fazla güvenmeyin. Anonim olun ve illegal takılmayın fazla benden sizi tavsiye.

Bir teşekkürü çok görmeyin.

DarksoN

Beyaz Takkeli
majorrr
Credits
285
Geçen Instagram hesabım kapatılmış iyi ki de kapatılmış :D
Bu arada gerçek hackerlar Instagram'da gezmez reklam yapanların da çoğu lamer'dır
Eline sağlık çok güzel.
Teşekkür ederim ama neden gezmesinler kamuflaj olmuşlardır diğer hesaplar gibi.

Fabriel 

FabSec Lab.
titan
vip
Credits
3,503
En rahat yol hiçbir sosyal medya servisini kullanmamak olacaktır böylece kimseyede fırsat verilmemiş olur.

Her şeyi kayıt altına alıyorlar anladık politikalarına göre fakat kullanıcı güvenliği zayıf harici saldırgan kişiler halen faaliyet gösterebiliyor mesala o kadar rapor göndermemize rağmen ciddi olan güvenlik sorunları kapanmış değilim.öyleyse neden kullanayım en çok sosyal medya işi bilişim adli vakalarda işleri kolaylaştırır hale gelmiştir.

Takılmak isteyen varsa da gerçek bilgilerini vermeden açar bir hesap normal kullanır gizlilik sağlar mı ? Yok sadece minimum düzeyde bilgi vermiş olursunuz kullandığınız belli olmaz bu platformları.

Mesala adama gidip telefon numaramı veriyorum dengesizce isim soy isimle kaydediyor telefonunda truecaller gibi uygulama var facebook var instagram hack var whatsapp var senkronize vb her şey açık ne anladık ki biz kendimizi sağlama alsak adama verdiğimiz kişisel numaramız yüzünden bile açıpğa çıkabiliriz nasıl mı ? bu kişisel numarayı sosyal medya doğrulayıp gizliye aldıysanız.Veya sizi bulmak isteyenler bir şekilde numaranıza ulaşması yeterli olacaktır sorgulama sayesinde her şeyiniz ortaya dökülür.

Belki tanınmak istemiyorumdur kimseye ihtiyacım yok diyenler dolu etraf haklılar illa bu kişilere kötü diyemeyiz.Bunları kullanıp kullanmadığınız kadar numaranızı paylaştığınız kişilerde önemlidir

Favorime gelince youtube oda müzik dinlemek arada video başka sosyal medya hesabı kullanmayı tercih etmiyorum varsada kapatmışımdır.

DarksoN

Beyaz Takkeli
majorrr
Credits
285
En rahat yol hiçbir sosyal medya servisini kullanmamak olacaktır böylece kimseyede fırsat verilmemiş olur.

Her şeyi kayıt altına alıyorlar anladık politikalarına göre fakat kullanıcı güvenliği zayıf harici saldırgan kişiler halen faaliyet gösterebiliyor mesala o kadar rapor göndermemize rağmen ciddi olan güvenlik sorunları kapanmış değilim.öyleyse neden kullanayım en çok sosyal medya işi bilişim adli vakalarda işleri kolaylaştırır hale gelmiştir.

Takılmak isteyen varsa da gerçek bilgilerini vermeden açar bir hesap normal kullanır gizlilik sağlar mı ? Yok sadece minimum düzeyde bilgi vermiş olursunuz kullandığınız belli olmaz bu platformları.

Mesala adama gidip telefon numaramı veriyorum dengesizce isim soy isimle kaydediyor telefonunda truecaller gibi uygulama var facebook var instagram var whatsapp var senkronize vb her şey açık ne anladık ki biz kendimizi sağlama alsak adama verdiğimiz kişisel numaramız yüzünden bile açıpğa çıkabiliriz nasıl mı ? bu kişisel numarayı sosyal medya doğrulayıp gizliye aldıysanız.Veya sizi bulmak isteyenler bir şekilde numaranıza ulaşması yeterli olacaktır sorgulama sayesinde her şeyiniz ortaya dökülür.

Belki tanınmak istemiyorumdur kimseye ihtiyacım yok diyenler dolu etraf haklılar illa bu kişilere kötü diyemeyiz.Bunları kullanıp kullanmadığınız kadar numaranızı paylaştığınız kişilerde önemlidir

Favorime gelince youtube oda müzik dinlemek arada video başka sosyal medya hesabı kullanmayı tercih etmiyorum varsada kapatmışımdır.
Güzel bir yorum tebrik ederim. İnsanlar için belkide bir tık daha önemini vurgulamış oldun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar