Neler yeni

Ufak Bir Teknik Servis Masası (2 Viewers)

Credits
224
Merhabalar bulunduğum bölge'de özel bir firmada teknisyenlik yapıyorum fakat evim'de de bu işler ile uğraşıyorum işimi severek yapıyorum. Ve bilgisayar tamiri ile uğraşan herkesin en çok karşılaştığı şeyler'den birisi de eş dost akraba kolu komşunun benim bilgisayarım'da böyle böyle bir sorun var bir bakar mısın? Sorusudur bu soruya cevap verebilmek için bir miktar bütçe ayırmak ve böyle bir masaya sahip olmak gerekiyor içinizde merak eden bu işlere ilgi duyan birileri var mı? var ise onların'da meraklarını biraz gidermek amacıyla kendi masamı paylaşmak istiyorum.
dLd64Z.jpg

5bb13b52754.jpeg

Son düzenleme:
Credits
120
İŞİNİ SEVEREK YAPTIĞIN BELLİ. HELALL OLSUN BİR İNSAN BİR İŞİ SEVEREK YAPIYORSA HİÇ BOŞTA KALMAZ..

BİLMİYORUM BU SORU SANAMI SORULUR DİYE BU TELEFON OPERETÖRLER VODAFONE TURKCELL AÇIK HAT OLAYI VAR BU AÇIK HAT NASIL OLUYOR BİLGİN WARMI @ArcBilisim

Credits
224
İŞİNİ SEVEREK YAPTIĞIN BELLİ. HELALL OLSUN BİR İNSAN BİR İŞİ SEVEREK YAPIYORSA HİÇ BOŞTA KALMAZ..

BİLMİYORUM BU SORU SANAMI SORULUR DİYE BU TELEFON OPERETÖRLER VODAFONE TURKCELL AÇIK HAT OLAYI VAR BU AÇIK HAT NASIL OLUYOR BİLGİN WARMI @ArcBilisim
Açık hat çok basit bir şey aslın'da bunu alt bayiler daha fazla para kazanmak amacıyla ortaya çıkardığı bir şey mesela sen gidiyorsun hat alıyorsun yada kimlik ile işlem yaptırıyorsun. Ama bu işlemi ana bayi değilde alt bayi silver bayiler'de yaptırıyorsun. Bu adam'da senin kimlik bilgilerini kullanarak sıfır hat açıyor ve çok yüksek fiyatlara başkalarına satıyor.

Açık Hat Ne İşe Yarar?
Açık hat çok tehlikelidir aslında kullanan için değil hattın yasal sahibi için örneğin illegal Forum işler ile uğraşıyorsun kendi adına hat kullanırsan anın'da yakalanırsın ama açık hat yani senin adına olmayan kimin üzerine kayıtlı olduğu belli olmayan bir hat kullanırsan senin yakalanma riskin azalır senin yerini vs bulabilirler belki ama kim olduğunu bulamazlar. Buda büyük avantaj sağlar.

Son zamanlar'da denk geldiğim bir şey'de illegal Forum işler ile uğraşan kişiler ölmüş kişiler üzerine hat açıp kullanıyor çünkü artık eskisi gibi değil artık e-devlet var ve adına hat var mı yok mu çok rahat görebiliyorsun.

Açık Hat Dolandırıcılığı
Ölmüş bir kişinin üzerine hat açtırdın ve bu hat'da faturalı olduğunu varsayalım Bütün operatörler'de artık puan sistemi var belli bir puan biriktirip Telefon alabiliyorsun. Bunun için en az 6 aya ihtiyacın var ölmüş bir kimsenin üzerine faturalı hat açtırabilir ve bunu düzenli 6 ay kullandık'dan sonra biriken puana göre bir cihaz al ve sat hattıda kır at bu tarz bi çok olay var.

Credits
120
ÇEWREMDE BİR DOSTUM BU İŞLE UGRAŞIYOR 700 TANE TURKCELL AÇIK HAT vardır Bir telefonnla birine 40BİNE SATTI NASIL TEDARİK EDİYOR SORMADIM O YÜZDEN SANA SORAYIM DEDİM

PARA VAR AMA BU İŞTE. BİRAZ DAHA BİLGİ TOPLARSAM ONUNLA GİRERİM BU İŞE .D

Credits
224
ÇEWREMDE BİR DOSTUM BU İŞLE UGRAŞIYOR 700 TANE TURKCELL AÇIK HATI 40BİNE SATTI NASIL TEDARİK EDİYOR SORMADIM O YÜZDEN SANA SORAYIM DEDİM

PARA VAR AMA BU İŞTE. BİRAZ DAHA BİLGİ TOPLARSAM ONUNLA GİRERİM BU İŞE .D
Devlet bu tür işlerin fazla önemsiyor ve yakalanırsanız para cezası ile kurtulamazsınız Hatlar üzerinde işlenen tüm suçlar üzerinize kalır ve hat sahiplerinin de dava açtığını düşünürsen 700 hat demek 700 dava dosyası demek ona göre hareket edin :)

Padi

Sosyal Medya
ez152
Credits
0
Güzel bi konu Kardeşim İşini severek yapman güzel ben de bu pc vs telefon işleri ile ilgil bi kaç sorum var pm atıyorum şimdi

Credits
120
@ArcBilisim TÜRKTELEKOMDA BİR ZAAFİYET WARDI FATURAYI ÖDENDİ GÖSTERİP HALBUKİ ÖDEMEMEK BU ZAAFİYETLER 50TİRLİYON PARA VURDULAR DİYARBAKIR MERKEZLİ BULUNDU BU AÇIK SONRA 2-3 İLE DE SATILDI OLAYLA ALAKAM yok .D :F iphone çook kullandım be bu tür işlerle devlet kulak asmıyor acaba sebebi nedir.

Son düzenleme:
Credits
224
@ArcBilisim TÜRKTELEKOMDA BİR ZAAFİYET WARDI FATURAYI ÖDENDİ GÖSTERİP HALBUKİ ÖDEMEMEK BU ZAAFİYETLER 50TİRLİYON PARA VURDULAR DİYARBAKIR MERKEZLİ BULUNDU BU AÇIK SONRA 2-3 İLE DE SATILDI OLAYLA ALAKAM yok .D :F iphone çook kullandım be bu tür işlerle devlet kulak asmıyor acaba sebebi nedir.
Türk telekom devlet operatörü kulak asmayacağını düşünmüyorum hayırlısı diyorum

Credits
120
@ArcBilisim bütün Dileğimle diyorum Umarım DEVLETİMİZ bu işlerle uğraşan tek kişimi yada şebekemi bilinmez umarım yakalar adalete teslim eder bende o madurlardanım vay vay dolandırıcı kötü insalar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar