Neler yeni

Ufak Tefek Siyasetler (1 Viewer)

Credits
224
benim bildiğim başka yerinde yok erkekliği fiziken Obaa:troll:
Milliyetçilik sadece bir milleti sevmek benimsemek geri kalan milletleri yoksaymak Vatanseverlik bir ülke içinde yaşayan bütün milletleri sevmek en basit böyle anlatabilirim senin gibi dar düşünen birine sanırım

Erkeklik konusuna gelince 14 15 santim fazlası olana denmiyor o sözlük anlamı ;
erkek olanın niteliği, erkeğe özgü davranış, erkekçe davranış, mertlik, yiğitlik.

F

Felix

Milliyetçilik sadece bir milleti sevmek benimsemek geri kalan milletleri yoksaymak Vatanseverlik bir ülke içinde yaşayan bütün milletleri sevmek en basit böyle anlatabilirim senin gibi dar düşünen birine sanırım

Erkeklik konusuna gelince 14 15 santim fazlası olana denmiyor o sözlük anlamı ;
erkek olanın niteliği, erkeğe özgü davranış, erkekçe davranış, mertlik, yiğitlik.
sen varya delikanlılığın kelime bulmuş halisin heyt bee ağzına sağlık diyecektim ama senin kafanı sikeyim diye demeden edemiyorum.

burada duygu sömürüsü yapıp kelime oyunu yapma erkekçe davranış mertlik ve yiğitliğinin yanında bide amın olsa nasıl erkeklik oluyor taşşak tortusu? @Mectruy bana inanmıyorsan al mec amcana sor
milliyetçi vatansever diye insanları ayrıştırmayın ayrımcı pezevenkler

Credits
224
sen varya delikanlılığın kelime bulmuş halisin heyt bee ağzına sağlık diyecektim ama senin kafanı sikeyim diye demeden edemiyorum.

burada duygu sömürüsü yapıp kelime oyunu yapma erkekçe davranış mertlik ve yiğitliğinin yanında bide amın olsa nasıl erkeklik oluyor taşşak tortusu? @Mectruy bana inanmıyorsan al mec amcana sor
milliyetçi vatansever diye insanları ayrıştırmayın ayrımcı pezevenkler
Şimdi küfür ettiğin için benim'de sana sokup çıkarma hakkın doğuyor :D Be olmayan beynini siktiğim neyin duygu sömürüsünü yapcam sokak'daki hayvanında siki var onunla erkek oluyorsan kes at amk Milliyetci ayrı vatansever ayrı yarram amaç burada fikirleri harmanlamak ama senin gibi beyin yoksunu yarrak kafalılar erkeklik ile alakalı sıkıntı olan tipler olayı hemen sik e çekiyor neden biliyor musun senin beynin sikinde

F

Felix

Şimdi küfür ettiğin için benim'de sana sokup çıkarma hakkın doğuyor :D Be olmayan beynini siktiğim neyin duygu sömürüsünü yapcam sokak'daki hayvanında siki var onunla erkek oluyorsan kes at amk Milliyetci ayrı vatansever ayrı yarram amaç burada fikirleri harmanlamak ama senin gibi beyin yoksunu yarrak kafalılar erkeklik ile alakalı sıkıntı olan tipler olayı hemen sik e çekiyor neden biliyor musun senin beynin sikinde
uzatıyorum o zaman yakala

MecTruy 

Yaşlı Kurt
1111xx
Credits
29,249
Milliyetçi olmadan vatansever niye olunmasın. Yaşadığın topraklara ait hissediyorsan kendini onu savunma içgüdün oluşur zaten. Ancak kendini ait hissetmen için önce devletin sana değer verecek, elektirk su , çocuk bezi , süt , ulaşım, temel gıda, eğitim gibi şeylere köküne kadar balta sapı gibi vergi ve zam üstüne zam yaparsa gavura vurur gibi vurulursa ülke vatandaşı kendini artık yaşadığı yere ait hissetmez ve istenmediğini düşünür bu topraklarda , ancak bunun panzehiri ise milliyetçilik akımıdır, insanları dizginler uyuşturur istersen dibine kadar kökle ses etmez. Dahada vur aşkım der kehkeh:

Credits
224
Milliyetçi olmadan vatansever niye olunmasın. Yaşadığın topraklara ait hissediyorsan kendini onu savunma içgüdün oluşur zaten. Ancak kendini ait hissetmen için önce devletin sana değer verecek, elektirk su , çocuk bezi , süt , ulaşım, temel gıda, eğitim gibi şeylere köküne kadar balta sapı gibi vergi ve zam üstüne zam yaparsa gavura vurur gibi vurulursa ülke vatandaşı kendini artık yaşadığı yere ait hissetmez ve istenmediğini düşünür bu topraklarda , ancak bunun panzehiri ise milliyetçilik akımıdır, insanları dizginler uyuşturur istersen dibine kadar kökle ses etmez.
Burada şöyle bir detay var aslın'da devlet ile iktidarı ayırmak gerekiyor bir birin'den çünkü devlet ayrı bir şey hükümet ayrı bir şey bana göre bu benim fikrim şöyle ki ;

Devlet Kimdir?
Askeri Güç - Ordu
Kolluk Kuvvetleri
Adalet ve Yargı
(Şuan Ülkemiz'de yok gelicek inşAllah)

İktidar
Ülke geleceğini ve gidişatına karar veren yön çizen kişi veya kişiler(Ülkemiz'de Tek Kişi Alıyor)

Öncelikle ülke'deki adaletsizlik zamlar ekonomik sıkıntılar Devlet'den kaynaklı olmadığını düşünüyorum neden mi? Devlet kendi kararlarını veremiyor yargı olması gerektiği gibi işlemiyor askeri güç ve kolluk kuvvetleri alan ve yetkileri sınırlı Kahraman diye bahsedilip görevin'den alınan içeriye atılan binlerce hakım savcı polis vs var yok ergenekon yok balyoz bu tip şeyler ile ihraç edilenler'den vsler'den bahsediyorum Ülkemiz'de şöyle bir problem var her kes düşündüğünü konuşamıyor bir korku var ya cezaevine girersem ya şöyle olursa ya böyle olursa buna üst düzey yöneticiler'de dahil Benim fikirlerime gelecek olursak asla
Milliyetçi değilim insanları seviyorum dini ırkı dili beni ilgilendirmiyor Vatanseverim hem'de bir milliyetçinin olamayacağı kadar.

MecTruy 

Yaşlı Kurt
1111xx
Credits
29,249
Sana katılmakla beraber şöyle birşeyide belirtiyim , bir ülke kurulduğundan buyana 100 yıl geçmişse ve her gelen hükümette aynı politika devam ediyorsa bu artık farklı bir durumdur bu devletin politikası haline gelmiştir Zaaa: 10 yıldır işsiz olsanız sigorta girişiniz bile olmasa herhangi bir devlet yetkilisi bu vatandaşımız nerede ona ne oldu acaba diyormu ? hiçbir hükümet döneminde bu tür birşey yaşanmıyor, biz sadece bu devlet için müşteriyiz okadar. Zaten devlet yetkilileri söylemiyormu "müşteri" lafını.

Son düzenleme:

Mr.Emre 

RedMaster
onursal
Credits
966
Bir Mustafa Kemal Atatürk ve Başbuğ Alparslan Türkeş milliyetçisi olarak söylemek istediklerim şunlar.

Uzun ve köklü bir geçmişimiz var. Binlerce isim geldi geçti. Bir şeyler başardı bir şeyler kaybetti bir şeyler kazandı. İsimler geldi ve geçti. Kimi kendini padişah yaptı kimi din adamı kimi politikacı. Türk halkı her zaman birdi. İsimler gelip geçidir. Sadece bıraktıkları izler kalır. Doğru izlerse bıraktıkları yürümek bizlere düşer. Şuanda 2019 yılı itibari ile ülkemizde vatanseverlik ve milliyetçilik hat safa da ama sadece lafta. Belki halka izin verilmiyor bazı şeyler için bir insan fikrini hürce söylemediği bir yerde özgür değildir. Biz özgür bir cumhuriyetiz. Türkiye Cumhuriyetine karşı yapılan algı oyunları neticesinde hiç bir zaman yıkılmayacağız. Biz bir oldukça inanın her şey daha anlamlı olacak. Bu şekilde ufak bir sözlük konusunda bile fikir ayrılığına düşerken neden bir birimize düşmeyelim. Dökülen kanlarımız, giden canlarımız ağlayan analarımız var binlerce, yüz binlerce. Bu şekilde vatanseverlik ve milliyetçilik konularıyla ülkeye bölmeye çalışanlara fırsat vermeyin. Ne olursa olsun bu ülkenin bir cumhurbaşkanı var. Nasıl bir karaktere sahip olsa da nasıl bir insan olsa da bunlar bizi alakadar etmemeli. Dış güçlere karşı bir olmalıyız. Halimiz hal değil her açıdan. Çizgisinden çıkanlarda olur bu zamanlarda, arkadan bıçaklayanlar da. Biz hainlerden olmadıkça Türkiye Cumhuriyeti payidar kalacaktır.

Credits
224
@Mr.Emre Mustafa Kemal Atatürk milliyetçi olduğu konusu hariç söylediğin her şeye katılıyorum. Ülkemiz'de maalesef böyle bir durum var at gözlüğü takmış gibi sadece dümdüz bakılıyor. Halk birlik olduk'dan sonra hiç bir kuvvet hiç bir devlet yada hiç bir ülke örgütlü ve bilinçli bir halkın karşısın'da duramayacak en basit örneği 15 Temmuz'da gösterildi birlik olunduk'dan sonra karşı tarafın elindeki güç kullandıkları araçların hiç bir önemi yoktur. Cahil bir toplumuz insanı anlamak dinlemek fikirleri harmanlamak yada konuşarak çözme gibi huylarımız yok ya kavga etme yoluna yada sövme yoluna gidiyoruz bu cahillik'den başka bir şey değil söyleyecek yada verecek cevap olmadığı için böyle oluyor halkın kendini bilinçlendirmesi lazım okuma oranı çok düşük kim ne derse inanıyoruz araştırıp bakmıyoruz öğrenmeye çalışmak yerine her şeyi hazır ulaşmak istiyoruz bu hayatımızın her alanında böyle karşılaştığımız en ufak bir sorunu bile kendimiz çözmeye çalışmak yerine hemen yapan birini bulup yaptırmaya çalışıyoruz. Yapıcı değiliz hazır tüketmeyi seven bir milletiz. Böyle toplumlar'da ilerleme görülmedi henüz üretmeyen başarı elde etmeyen her toplum asalak gibi yaşamaya mahkumdur.

Mr.Emre 

RedMaster
onursal
Credits
966
@Mr.Emre Mustafa Kemal Atatürk milliyetçi olduğu konusu hariç söylediğin her şeye katılıyorum. Ülkemiz'de maalesef böyle bir durum var at gözlüğü takmış gibi sadece dümdüz bakılıyor. Halk birlik olduk'dan sonra hiç bir kuvvet hiç bir devlet yada hiç bir ülke örgütlü ve bilinçli bir halkın karşısın'da duramayacak en basit örneği 15 Temmuz'da gösterildi birlik olunduk'dan sonra karşı tarafın elindeki güç kullandıkları araçların hiç bir önemi yoktur. Cahil bir toplumuz insanı anlamak dinlemek fikirleri harmanlamak yada konuşarak çözme gibi huylarımız yok ya kavga etme yoluna yada sövme yoluna gidiyoruz bu cahillik'den başka bir şey değil söyleyecek yada verecek cevap olmadığı için böyle oluyor halkın kendini bilinçlendirmesi lazım okuma oranı çok düşük kim ne derse inanıyoruz araştırıp bakmıyoruz öğrenmeye çalışmak yerine her şeyi hazır ulaşmak istiyoruz bu hayatımızın her alanında böyle karşılaştığımız en ufak bir sorunu bile kendimiz çözmeye çalışmak yerine hemen yapan birini bulup yaptırmaya çalışıyoruz. Yapıcı değiliz hazır tüketmeyi seven bir milletiz. Böyle toplumlar'da ilerleme görülmedi henüz üretmeyen başarı elde etmeyen her toplum asalak gibi yaşamaya mahkumdur.
Ulu Önderim Mustafa Kemal ATATÜRK ve Başbuğum Alparslan TÜRKEŞ'in izindeyim !

Credits
120
atatürk ve milliyetçilik :rolleyes:
Osmanlıdan Sonra türkiye özet.

BÜTÜN IRKLAR KENDİ IRKINI YÜCELTİR YANİ MİLLİYETÇİLİK YAPAR AMA TARİH TARAFSIZ GERÇEKLERİ ANLATIR.

"Sayın Jüri üyeleri! Bugün Avrupa'nın ve Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. 1400 senedir dünya üzerinde hakimiyetini sürdüren İslamiyet artık bitmiştir. Onu Avrupa Hıristiyanları bitirmiştir. Elbette Amerika'nın ve Rusya'nın hakkını inkar edemeyiz. Netice bu "Hıristiyanlığın Zaferi"dir.

Bir zamanlar sokağı bile kafes arkasından seyredebilen müslüman kadınların temsilcisi Türk Güzeli Keriman, mayo ile aramızdadır. Bu Türk kızını zaferimizin tacı olarak kabul edeceğiz ve onu kraliçe seçeceğiz. Ondan daha güzeli varmış, yokmuş, bu hiç önemli değil... Bu sene güzellik kraliçesi seçmiyoruz. Bu sene Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz, Avrupa'nın zaferini kutluyoruz ...

Bir zamanlar Fransa'da oynanan dansa müdahele eden Kanuni Sultan Süleyman'ın torunu, işte mayo ve sütyen ile önümüzdedir. Kendini bizlere beğendirmek istemektedir. Biz de bize uyan bu kızı beğendik.

Müslümanların geleceği böyle olması temennisiyle, Türk güzelini dünya güzeli olarak seçiyoruz. Fakat kadehlerimizi Avkupa'nın bu coşkulu zaferi için kaldırıyoruz.
"

İZLE

OKUYUN

"Çağlar Boyunca Türk Kadını ve Atatürk" kitabının yazarı Burhan Göksel, Kültür Bakanlığı yayınları içersinde yayınlanan bu eserinin 173 ve 174. sahifelerinde diyor ki:

"Gençlik yıllarımın en heyecanlı anıları arasında, Keriman Halis isimli bir Türk kızının Cumhuriyet Gazetesi'nin Türkiye'de ilk kez düzenlenen Güzellik Yarışması'nı kazanması; daha sonra da, "Dünya Güzeli" seçilmesi olayı vardır. Bu önemsiz gibi görünen hareketin arkasında kuşkusuz ki Atatürk vardı. Keriman Halis'in Avrupa dönüşü, Simplon Ekspresiyle Türk hudutlarına girdiği zaman, eline kendisine (Ece) diye hitap eden Atatürk'ün tebrik mesajı verildiğini ve sınırdan itibaren yapılan ve Atatürk'ten başkasına yapılmayan samimi ve büyük töreni hatırlatmaktayız.

Ona, "Kraliçe" diye hitap etmek yerine, sonradan soyadı olan "Ece" deyimini kullanmayı tercih etmişti. Keriman Ece'nin aldığı armağanların muhakkak ki en değerlisi, büyük insanın şu iltifatı idi: "Türk ırkının necip güzelliğinin daima mahfuz olduğunu gösteren dünya hakemlerinin bu Türk çocuğu üzerindeki hükümlerinden memnunuz. Fakat: Keriman, hepimizin işittiği gibi söylemiştir ki: O bütün Türk kızlarının en güzeli olmak iddiasında değildir. Bu güzel Türk kızımız ırkının kendi mevcudiyetinde tabii olarak tecelli ettirdiği güzelliğini dünyaya, dünya hakemlerinin tasdikiyle tanıttırmış olmakla elbette kendisini memnun ve bahtiyar addetmekte haklıdır.

Şunu ilave edeyim ki, "Türk ırkının dünyanın en güzel ırkı olduğunu, tarihi olarak bildiğim için, Türk kızlarından birinin dünya güzeli intihap olunmuş olmasını, çok tabii buldum. Fakat Türk gençlerine bu münasebetle şunu tahattür ettirmeği (hatırlatmayı) lüzumlu görürüm. Müftehir olduğumuz tabii güzelliğinizi fenni tarzda (bilimsel biçimde) muhafaza etmesini biliniz ve bu yolda bir tekamülün mütemadi (sürekli) tahakkukunu (gerçekleşmesini) ihmal etmeyiniz. Bununla beraber, asıl uğraşmaya mecbur olduğumuz şey, analarımızın ve atalarımızın oldukları gibi, yüksek kültürde ve yüksek fazilette (erdemde) birinciliğini tutmaktır."39

39) Kültür Bakanlığı Yayınları/906 Atatürk Dizisi/27 Çağlar Boyunca Türk Kadın ve Atatürk/Burhan Göksel

VE BU OLAYDAN HABERDAR OLAN ATATÜRKÜN DURUŞU

Mustafa Kemal Atatürk, Keriman Halis'e çektiği kutlama telgrafında kendisine kraliçe anlamına gelen ''Ece'' unvanını verdi.

1934'te çıkan Soyadı Kanunu ile Keriman Halis Ece soyadını aldı. İlk evliliğini Dr. Orhan Sanus ile yapan Keriman Halis'in Sezai Biltin Sanus ve Ece Sanus isimli iki çocuğu oldu.

Öyle şeyler varki atatürkün yaptığı kanınıza dokunur amaç halifelik yıkılmasıdı yıkıldı zaten cumhuriyet kurmuş devlet kurmuş deniliyor. düşmandan kurtarmış deniliyor bir kahraman lazımdı halk tabanı için oda bulundu mustafa kemal yoksa bu halkın nasıl sesii kesilecek devletsiz kalamaz denildi atatürk cumhuriyeti kururdu

Kime sorsan çoğu M.Kemal'in sözü der.Ama gerçek öyle değil.Hazreti Ömer'in asırlar önce kullandığı sözdür.Arapçası “El-adlü esasül mülk” yani Adalet mülkün temelidir olarak mahkemelerde yazılı olarak duruyor.Bunun yanında M.Kemal'e ait olarak bilinen birçok söz de başka şahsiyetlere aittir.Örneğin;
Köylü milletin efendisidir sözü Kanuni Sultan Süleyman Han'a,
En hakiki mürşit ilimdir Hz. Ali'ye aittir

Milliyetçi olmadan vatansever olunur mu?
OLunur Din İmandan gelir Vatan Sevgim

İDEOLOJİM : lâ ilâhe illallah Muhammedün resûlullah

HİÇ BİR SİYASİ GÖRÜŞ UMRUMDA BİLE OLAMAZ.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar