Neler yeni

Vergi Cehennemi (1 Viewer)

Ziarthlikin 

Özel Ekip
onursal
Credits
366
Başlığı okur okumaz aklınıza Türkiye gelen, üreticiden aldığı vergiler sayesinde daha fazla kazanan devletin, vatandaşlarının yaşadığı bölgeye kendimce verdiğim isim.

MecTruy 

Yaşlı Kurt
1111xx
Credits
29,239
ülkenin bir üretimi yok, bu yüzden vergiler ile 100 yıldır ayakta durmayı yöntem belirlemiş, eskiden hem vergi alınır hemde hizmet verilmezdi, şimdi en azından hizmetler veriliyor yetersiz olsada.

Credits
0
ülkenin bir üretimi yok, bu yüzden vergiler ile 100 yıldır ayakta durmayı yöntem belirlemiş, eskiden hem vergi alınır hemde hizmet verilmezdi, şimdi en azından hizmetler veriliyor yetersiz olsada.
ESKİDEN DERKEN ATATÜRK ZAMANINDANMI BAHSEDİYORSUN EĞER ONDAN BAHSEDİYORSAN AYN AYN TABİ KNK YAĞ TÜP KUYRUĞU VARDI TM

B

Batum

ESKİDEN DERKEN ATATÜRK ZAMANINDANMI BAHSEDİYORSUN EĞER ONDAN BAHSEDİYORSAN AYN AYN TABİ KNK YAĞ TÜP KUYRUĞU VARDI TM
İyi ki Atatürk demedi anasına avradına söverdin yoksa amk sakin ol adam haklı eskiden bazı imkanları kimse göremezdi muhatap bile bulamazdın çoğu kez. Şimdi halimiz çok iyi demiyorum ama eskiye kıyasla iyi. Her zaman iyinin daha iyisi yapılması gerekir.

MecTruy 

Yaşlı Kurt
1111xx
Credits
29,239

kardeş tüp kuyruğu yazmadımki ben ama açık konuşalım eskiden türkiyenin ekonomik hali çok kötüydü, bir kaç nesil ağır fakirlikle büyüdü... şuanda yaşın gereği anlamanın imkanı yok, çocukluğunu 90lı yıllarda yaşadıysan bile bilirsin türkiyedeki fakirliği ve insanların satın alım gücünün zayıflığını.

kabul edin yada etmeyin son 20 senede türkiye evrim geçirdi

1- Orta halli vatandaş sayısı oldukça arttı
2- Ürünlere erişim çok kolaylaştı ve çeşit arttı
3- Vergiler herzamanki gibi arttı..
4- İnsanlar ahlak olarak tarihin en berbat haline geldi.
5- Birçok insanın bu dönemde baya birikimi oluştu (milyonerlerin sayısı binlere katlandı)
6- Savunma sanayinde türkiye hayal bile edemiyeceği seviyeye geldi , ve bugün savaş uçağını nasıl yaparızı konuşuyoruz (eskiden almanyanın 60 senelik g3 silahlarınından başka bir teknolojimiz yoktu)
7- Seks artık ülkemizde endüstiri haline geldi.

B

Batum

@Mectruy izninle g3 demişken ekleme yapmak istiyorum...

90-98 zamanı doğuda terör hem dağlarda hem şehirde idi. Askerlerimizin elinde g3 vardı. Bahsettiğim dönemde terörle mücadeleye başlandığında her koşulda her zaman 1-0 gerideydik. Mühimmatlar her zaman sıkıntıdaydı. Ama şuan askerlerimizin elinde son teknoloji silahlar mevcut. Doğuda Terörle mücadele konusunda daha fazla kararlıyız. Bahsettiğim dönemde doğuda ulaşım yoktu. Geçen sene Diyarbakır'a gittim los Angelas haline gelmiş şehir düzeni değişmiş artık yolda giderken mayına mı denk geleceğim korkusu yok. Artık her şey değişti. Bak hükümeti gram sevmem (gezi parkı ve birçok yanlış politikalar olayından dolayı) fakat eğri oturup doğru konuşmak lazım. Mavi vatanda (doğalgaz, petrol ne kadar vatandaş görür bilemeyiz) fakat Bmye kafa tutuyoruz, doğuda kan söktürüyoruz, Suriyede bir terörist için bile siha kaldırıyoruz. Ülkemiz harbi devir atladı diyebiliriz fakat eksikler var her ülkenin eksiği var kimse 4/4lük değil. Sağlık alanında bile çok iyiyiz. Eskiden sen ölürdün morga kaldırırlardı bir de ailen o morgu almak için para öderdi. Ama şimdi öldüğünde bile devlet yıkıyor, mezarını hazırlıyor gömüyor. Uyurken bari rahat ettiriyor

Credits
0
İyi ki Atatürk demedi anasına avradına söverdin yoksa amk sakin ol adam haklı eskiden bazı imkanları kimse göremezdi muhatap bile bulamazdın çoğu kez. Şimdi halimiz çok iyi demiyorum ama eskiye kıyasla iyi. Her zaman iyinin daha iyisi yapılması gerekir.
şuanki yönetim bayadır var doğru bu yönetim başa geldikten sonra çöktü ülke şuan halimize birazd aolsa iyi diyorsunuzda e kardeşim diğer ülkeler hayvan kadar gelişmiş ülkeler var bizde mecbur geliştik yani doğru bu yönetim zamanında çok kötüydü şimdi 2-3 yol yaptı

B

Batum

şuanki yönetim bayadır var doğru bu yönetim başa geldikten sonra çöktü ülke şuan halimize birazd aolsa iyi diyorsunuzda e kardeşim diğer ülkeler hayvan kadar gelişmiş ülkeler var bizde mecbur geliştik yani doğru bu yönetim zamanında çok kötüydü şimdi 2-3 yol yaptı
2000'den önce hiçbir ülke gelişmemişti, bizde gelişmek zorunda değildik. 2000'den sonra diğer ülkeler hayvan gibi gelişti, bizde gelişmek zorunda kaldık. Haklısın...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar