Neler yeni

virtualbox kali linux siyah ekran sorunu (1 Viewer)

DarksoN

Beyaz Takkeli
majorrr
Credits
285
Virtualbox ta kali linux çalıştırmak istediğimde siyah ekran alıyorum. Nasıl siyah ekrandan kurtulabilirim?

DarksoN

Beyaz Takkeli
majorrr
Credits
285
ison7n virtual box isosu olduguna emin ol bide amkcsen niye hergün sistem degisiyon
kali linuxu daha öncede kurmuştum ve çalışıyordu sonradan böyle sorunla karşılaştım. ubuntu , 32 bit vs yaptım değişen olmadı kali ile
girdim şifre yanlış dedi root ile girdiğimde siyah ekran çıktı. Hergün sistem değişmiyorum. Ve nerden çıktı hergün sistem değiştiyim.

Credits
3,018
sanallaştırma teknolojisi açık mı, min. video memory kullanımı doğru yapılmış mı, kalinin sitesinden virtual box kullanılacak ise virtual box için verilmiş sistem doğru indirilmiş mi, indirilme sonrası sitedeki SHA256Sum ile kontrol edildi mi, driver'larda bir eksik var mı, hyper-v kapalı mı, 3D acceleration açık mı(apt-get install mesa-utils, glxinfo | grep direct ), ya da en basitinden VB ayarları doğru yapıldı mı

DarksoN

Beyaz Takkeli
majorrr
Credits
285
sanallaştırma teknolojisi açık mı, min. video memory kullanımı doğru yapılmış mı, kalinin sitesinden virtual box kullanılacak ise virtual box için verilmiş sistem doğru indirilmiş mi, indirilme sonrası sitedeki SHA256Sum ile kontrol edildi mi, driver'larda bir eksik var mı, hyper-v kapalı mı, 3D acceleration açık mı(apt-get install mesa-utils, glxinfo | grep direct ), ya da en basitinden VB ayarları doğru yapıldı mı
Bundan önce sıkıntı yoktu sonradan oldu. Şimdi pc kapanmadan önce "virtualbox (interface)" yazıyor yani çalışan uygulama olarak onu gösteriyor.

Credits
3,018
Bundan önce sıkıntı yoktu sonradan oldu. Şimdi pc kapanmadan önce "virtualbox (interface)" yazıyor yani çalışan uygulama olarak onu gösteriyor.
Biraz araştırma ile birkaç kişi çözen buldum yaptıkları ise; >
apt-get update
apt-show-versions -a mutter
mutter:amd64 3.22.2-1 install ok installed
mutter:amd64 3.22.2-2~kali1 kali-rolling http.kali.org
mutter:amd64/kali-rolling 3.22.2-1 upgradeable to 3.22.2-2~kali1
If you are in gnome-wayland the PATH is broken. I had to do:
apt-get update
export PATH=/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin
apt-get upgrade

Reboot => all OK..
ya da
apt-cache show mutter
apt-get clean
apt-get update
apt-get upgrade
Bunları deneyebilirsin. Link paylaşımı yasak diye link ekliyemedim.

DarksoN

Beyaz Takkeli
majorrr
Credits
285
Biraz araştırma ile birkaç kişi çözen buldum yaptıkları ise; >
apt-get update
apt-show-versions -a mutter
mutter:amd64 3.22.2-1 install ok installed
mutter:amd64 3.22.2-2~kali1 kali-rolling http.kali.org
mutter:amd64/kali-rolling 3.22.2-1 upgradeable to 3.22.2-2~kali1
If you are in gnome-wayland the PATH is broken. I had to do:
apt-get update
export PATH=/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin
apt-get upgrade

Reboot => all OK..
ya da
apt-cache show mutter
apt-get clean
apt-get update
apt-get upgrade
Bunları deneyebilirsin. Link paylaşımı yasak diye link ekliyemedim.
Yardımın için çok sağol ama sipsiyah ekran kendimi görmekten başka birşey yapamıyorum

Credits
3,018
Yardımın için çok sağol ama sipsiyah ekran kendimi görmekten başka birşey yapamıyorum
1- makineyi aç
2- GRUB yüklemesi sonrası ' Advanced options for Kali GNU/Linux ' seç
3- Kali GNU/Linux, with ...(recovery mode) seç
4- terminal gelicek karşına sudo passwd gir
5- ve terminaldesin artık işlemlerini yapabilirsin kurtarma modu ekranından
sistemde yer yetersizliği var mı, yanlış paket yüklenimi var mı kontrol edersin ve ya bir üst yazdıklarımı da deneyebilirsin.

DarksoN

Beyaz Takkeli
majorrr
Credits
285
1- makineyi aç
2- GRUB yüklemesi sonrası ' Advanced options for Kali GNU/Linux ' seç
3- Kali GNU/Linux, with ...(recovery mode) seç
4- terminal gelicek karşına sudo passwd gir
5- ve terminaldesin artık işlemlerini yapabilirsin kurtarma modu ekranından
sistemde yer yetersizliği var mı, yanlış paket yüklenimi var mı kontrol edersin ve ya bir üst yazdıklarımı da deneyebilirsin.
dediğin yere geldim birde ben terminala ubuntu yu kuracaktım satın almak yerine. Termux için hazır kurulum tool vardı birkaç ayar yapıyordu belki orada yanlış birşey yükledi. Biraz üşengeçliğin sonu. Neyse burdan hallederim.

DarksoN

Beyaz Takkeli
majorrr
Credits
285
Sanal makine işi bitti artık windows kendi içinde destekliyor mağaza da bile var :D
şifre değiştim birçok şey yaptım olmadı baştan kurdum şimdi ise herşeyi tekrardan yapacağım. En iyisi birdaha yaşarsam veya başka kişiler yaşarsa diye basit bir tool yazmak (güncelleme, bazı toolları kurma, hata fix etme gibi) ve beklemek :(

Credits
194
şifre değiştim birçok şey yaptım olmadı baştan kurdum şimdi ise herşeyi tekrardan yapacağım. En iyisi birdaha yaşarsam veya başka kişiler yaşarsa diye basit bir tool yazmak (güncelleme, bazı toolları kurma, hata fix etme gibi) ve beklemek :(
windows boşa kur direk sağlam bir distro.
Kali kurma o çöp.

Credits
0
Arch kurmaya çalışırken ben de yaşadım bu sorunu sorun mbr ve bios ayarlarını silmenden kaynaklı. Disk seçerken özel ayarlar mı kullandın yoksa kılavuzla diskin tamamı mı dedin ?

DarksoN

Beyaz Takkeli
majorrr
Credits
285
Arch kurmaya çalışırken ben de yaşadım bu sorunu sorun mbr ve bios ayarlarını silmenden kaynaklı. Disk seçerken özel ayarlar mı kullandın yoksa kılavuzla diskin tamamı mı dedin ?
Kuararken değil kullanırken oldu sonra cd ye bir baktımki disk yok bende baştan kurdum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar