Neler yeni

Wordpress toplu etiket silme yöntemi (Çok basit & PHPMyAdmin üzerinden) (1 Viewer)

Credits
0
WordPress sitenizde toplu olarak tüm etiketleri silmek isteyebilirsiniz.Bunun için yapacaklarınız basittir ilk olarak googleden /tag/ dizinini kaldırtma isteğinde bulunursunuz.Ardından ister meta etiketi istersenizde robots.txt ile googlenin tekrardan indexlemesinin önüne geçersiniz.

Spam bir şekilde etiket eklediyseniz ve siteniz uzun vadede çöp olmasın istiyorsanız uygulayabilirsiniz. Burada yapacağımız yöntemin geri dönüşü yoktur o yüzden veritabanınızın tam olarak bi yedeğini almayı unutmayınız oluşabilecek sorunlardan sonra gelipde bana veritabanı uçtu demeyin herşey sizin elinizde

Komutumuz aşağıdaki gibidir.Veritabanı ön ekiniz farklı ise değiştirmeyi sakın unutmayınız wp_ kısmını veritabanınızdaki ön ekinize göre değiştiriniz.Veritabanımızda ise aşağıdaki tablolar yapacağımız işlemden etkilenecektir.

• wp_terms
  • wp_taxonomy
  • wp_relationships

Önce veritabanını seçiyoruz.

Kod:
use website_gkl

Veritabanını seçtikten sonra gerekli olan kodumuz şu şekilde düzenliyoruz.

Hidden content
Bu içeriği görebilmeniz için bu konuya cevap vermeniz gerekmektedir.
kodu çalıştırdığımız zaman çıktısı olarak işte şu kadar satır etkilendi diyecek yönetim panelinden kontrol ettiğimiz zaman ise içeriklerdeki ve normal olarak veritabanında tutulan tüm etiketlerin silindiğini göreceğiz eğer bu şekilde değilde yönetim panelinden el ile teker teker silmiş olsaydık içeriklerdeki taglar var gibi gözükecekti ancak öyle bir etiket olmayacağı için sorunlara neren olabilirdi.

Son düzenleme:
Credits
90
Güzelmiş, benim film sitem var ve diyelim binlerce film var. Videoyu xxxxx1.com dan çekiyorum diyelim. Bu site 301 ile yeni domaine geçerse benim tüm içeriklere tek tek girip xxxxx1.net yapmam gerekecek, bunu kolayca değiştirmenin yolu var mı?

Credits
0
Güzelmiş, benim film sitem var ve diyelim binlerce film var. Videoyu xxxxx1.com dan çekiyorum diyelim. Bu site 301 ile yeni domaine geçerse benim tüm içeriklere tek tek girip xxxxx1.net yapmam gerekecek, bunu kolayca değiştirmenin yolu var mı?

MySQL veritabanımızda bulunan bir tablo içerisinde çoktan fazla girilmiş bir değeri, yeni değer ile tek tek değiştirmek çok zahmetli olsa gerek. Bu zahmetten nasıl kurtulabileceğiniz tabiki düşünülmüş.

En kolay yol olarak, phpMyAdmin’e girdiğimizde SQL bölümünde Sorgu Paneli çalıştırmak için bir alan mevcuttur ve bu alana aşağıda gireceğimiz sorgu ile eski değeri yeni değere çevirebiliriz.

1UPDATE tablo_adi SET tablodaki_alan_adi= replace(tablodaki_alan_adi,'YTL','TL');

Yukarıdaki kodu çalıştırdığımız zaman ismi tablo_adi olan tablomuzdaki tablodaki_alan_adi isimli alanımızın içinde bulunan tüm YTL değerlerini TL ile değiştirmiş olduk.

phpmyadminsqlsorgu

Sanıyorum mantık işini görür usta

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar