Neler yeni

Nefret Suçları (1 Viewer)

ZuZU 

One life, live it!
girlsss
Credits
50
Bir etnik kökeni, dinsel tutumu ya da cinsel yönelimi ötekileştirmek, ona karşı ayrımcılık yapmak veya nefret suçu işlemek öncelikle kişinin ait olduğu herhangi bir sosyal gruba, mesleğe, cinsiyete, dine, millete, ülkeye vs. yönelik bir tehdit algılamasıyla başlamaktadır. Bu tehdit, kişinin o insana, ulusa, cinsel yönelime, politik gruba vs. karşı bir önyargı geliştirmesini de sağlamaktadır. “Biz”den olmayan her kişi, her farklı tutum, bu kişide aslında yanılmış olabileceği, hata yapmış olabileceği inancını veya ihtimalini doğurur. Ayrımcılık da aslında bu kendini doğrulama, mutlaka haklı olduğuna inanma ihtiyacının bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Ayrımcılık yapılan yani “öteki” grup “yanlıştır”, ayrımcılık yapan kişi ise “doğrudur”, “haklıdır”. Bunun sonucu olarak da bu kişinin karşı tarafa yani farklı düşünene kimin “haklı” ve “doğru yolda” olduğu göstermesi gerekmektedir. Farklı etnik kökenlere, politik tutumlara, dinsel inançlara ya da cinsel yönelimlere sahip insanlara yönelmiş nefret, kin, suçlama, aşağılama, yargılama, haset ya da düşmanlık gibi duygular da bir anlamda bundan doğmaktadır. Kendisinden farklı düşünenlerin, kendisi gibi olmayanların varlığıyla birlikte kişi kendisine, güvenliğine, gücüne ya da değerlerine yönelik bir saldırı algılar ve buna tepki verme ihtiyacı hisseder. Kişi böyle davranmakla, kendisine duymuş olduğu saygıyı da korumuş hatta artırmış olmaktadır. Sonuç olarak nefret suçları, temelde kişinin aile içinde sağlıklı, güvenli ve mutlu bir ilişki ağı geliştirememesine bağlı olarak ortaya çıkan tüm değersizlik, yetersizlik, yalnızlık, başarısızlık, haset, kıskançlık gibi duygularıyla birlikte aslında bu sahte benlik saygısını koruma ihtiyacından doğmaktadır.

Credits
1,445
ben bir millete nefret beslerim mesela ermenistan karabağda birçok türkü katletri ben cinsel yönelimi bozuk birine nefret beslerim mesela bir gaye şahsen ben kafede oturuken bir erkek beni kesse onu anasının amindan cıktıgına pişman ederim ben bir ülkeye nefret beslerim mesela israil müslumanlar katleyseymis ben bir insana nefret beslerim mesela lisede mert puştu pcmi çalmasaymıs mq hırsızı kısacası diyecegim oki nefret normal bir duygudur birisi bir puştluk yaparsa sende ona nefeet beslerlersin ha boş yere birini gordu tipini begenmedi diye nefret beslerse o ayrı konu o arkadas piskolojik sorunlari vardir o arkadasi bakırköy ruh sagligina yatırmak lazm kısacası diyecegim şu nefret beslerim çünku ben insanım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar