Neler yeni

Psikolojik gerçekler (1 Viewer)

Credits
22,175
  1. Sadece uykulu hissettiğinizde uyumaya çalışın.
  2. Eğer uykulu hissetmiyorsanız ve 20 dakika içinde uykuya dalamazsanız, yatak odanızdan dışarı çıkın ve başka bir yerde sessiz bir aktiviteye başlayın. Yatak odanıza sadece, ama sadece, uykulu hissettiğinizde geri dönün. Bu işlemi, gece boyunca gerektikçe tekrar edin.
  3. Tatil günlerinizde ve hafta sonlarında dahi düzenli bir uyanma saatini koruyun.
  4. Yatakodanızı sadece uyku, hastalık gibi zamanlarda kullanın.
  5. Gün içinde şekerleme yapmaktan kaçının. Eğer karşı koyamıyorsanız, şekerleme süresini günde bir kez ve bir saatten aza kısıtlayın. Öğleden sonra üçten sonra şekerleme yapmayın.

Credits
22,175
  1. Sadece uykulu hissettiğinizde uyumaya çalışın.
  2. Eğer uykulu hissetmiyorsanız ve 20 dakika içinde uykuya dalamazsanız, yatak odanızdan dışarı çıkın ve başka bir yerde sessiz bir aktiviteye başlayın. Yatak odanıza sadece, ama sadece, uykulu hissettiğinizde geri dönün. Bu işlemi, gece boyunca gerektikçe tekrar edin.
  3. Tatil günlerinizde ve hafta sonlarında dahi düzenli bir uyanma saatini koruyun.
  4. Yatakodanızı sadece uyku, hastalık gibi zamanlarda kullanın.
  5. Gün içinde şekerleme yapmaktan kaçının. Eğer karşı koyamıyorsanız, şekerleme süresini günde bir kez ve bir saatten aza kısıtlayın. Öğleden sonra üçten sonra şekerleme yapmayın.
uyku bozukluğuna iyi gelebilecek birkaç madde

Credits
22,175
Çevrenizde herkese tavsiye veren biri varsa bilinki hayatında en çok sorun yaşayan odur

Bir kişinin karakterini restoran çalışanlarına nasıl davrandığına bakarak anlayabilirsiniz

Geceleri düşünmekten uyuyamıyorsanız kalkıp düşündüğünüz şeyleri bi kağıda yazın böylelikle zihniniz açılır ve daha kolay uykuya dalarsınız

Sevdiğiniz kişinin elini tuttuğunuzda daha az acı hisseder daha az endişelenirsiniz

Seyehat etmek beyin sağlığınıza iyi geldiği gibi depresyon ve kalp krizi riskinizi de azaltır

İnsanlar ilgilendikleri konu hakkında konuşurken daha çok çekici olur

Yüksek frekanslı müzik dinlemek sizi rahatlatarak daha mutlu hissetmenizi sağlar

İki dil konuşan insanlar farkında olmadan konuştukları dile göre karakter değiştirirler

"Günaydın" ve "iyi geceler" mesajı beyninizdeki mutluluk bölgesini harekete geçirir

Ne kadar mutlu olursanız o kadar az uykuya ihtiyacınız olur

Sizi korkutan şeyleri yapmak aslında sizi daha mutlu yapar

Zeki insanlar çok hızlı düşündükleri için e yazıları genellikle kötü olur

Başkalarını mutlu etmeye çalışan kişiler kendini en yanlız hisseden kişilerdir (... diyecek sözüm yko)

(başka yerlerden bakıyorum ama kopyala yapıştırla değil kendim yazıyorum emek var yanee rıjwkgsşfld)

Credits
22,175
uzun bir aradan sonra tekrar araştırayım dedim ve burdayım-->

-Unutkanlık, yüksek zekanın bir işaretidir (ya da Alzheimer (alzaymır) pjwkvdlmsö)

-Bir seferde sadece 3-4 şeyi hatırlayabilirsiniz

-Endişelendiğimiz şeylerin %85 aslında asla olmaz

-Ne kadar mutlu olursanız o kadar az uyursunuz

-Güçlü duygular yanlış anılar yaratabilir (sinirli bi şekilde bişey yaptığınızda pişman olmanız gibi, ben öyle anladım)

-Fobileriniz atalarınızın genlerinden geçen anılar olabilir

-İnsanlar yorgun olduklarında daha dürüst olurlar

-Başkalarına para harcamak sizi daha mutlu eder

-İyi yalancılar diğer yalancıları daha iyi tespit edebilir

-İnsanların %90 kadarı hayalet titreşimden muzdaripmiş (sendrom gibi birşeymiş, telefon titremese bile titremiş gibi hissederlermiş)

-Ne kadar çok seçeneğiniz olursa karar vermeniz o kadar zorlaşır

-Çikolata size aşık olmaktan daha fazla mutluluk vereblir (SONUNDA BENİ ANLAYAN BİR PSİKOLOJİK GERÇEKK)

Şimdilik bu kadar biraz daha araştırıcam bulursam atarım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar