• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Subdomin öğrenme

Arık Böke

Grafiker

Virüs Total'in ücretsiz bir şekilde sergilemiş olduğu bir hizmettir.Bildiğiniz üzere Virüs Total sadece dosya taraması yapmamaktadır,bu yazımızda daha detaylı şekilde göreceksiniz zaten.


VirüsTotal ?
VirusTotal ücretsiz dosya taratmalarına izin veren bir websitesidir. Yaklaşık 55 antivirüs yazılımı barındırır. Dosyalar hem web üzerinden hem de e-posta yoluyla gönderilebilir. Oluşabilecek hatalardan dolayı dosyanın temiz olduğunu ya da zararlı yazılım içerdiğini garanti edemez.

Her neyse web sitemize giriş yapalım. ( https://www.virustotal.com/gui/ )
1-Web sitemizde 3 ana başlık bulunmaktadır. "FILE" " URL " " SEARCH " biz SEARCH kısmını seçiyoruz.
2-Subdomain'i öğreneceğiniz domaini yazalım.(office.com)

3-Arama tuşuna bastığımız zaman bize web siteyle ilgili whois tarzı bir uygulama gösteriyor.
4-Arama bittikten sonra " Relations " bölümüne tıklayacağız.

Burada bize " Passive DNS Replication " " Subdomain " " URLs " " Downloaded Files " " Communicating Files " " Files Referring " " Contained in Graphs " " Historical Whois Lookups " " Historical SSL Certificates " " Graph Summary "

Ben burada genel olarak Subdomain tarzı şeylere bakıyorum umarım işinize yarar.
 
Son düzenleme:
Üst Alt