Neler yeni

Biyolojik Suikast Yapmak (1 Viewer)

Credits
1,445
Nedir Bu Şarbon ?

Merhaba ben NUKE bu günkü konumuz beyaz toz olarakta bilinen şarbon çok tehlikeli bir biyolojik silahtır kurbana zarf yolanır posta yolu ile daha sonra kurban bu zarfı açtığı anda toz insan bedeninden içeri girerek kişinin yaşamını yitirmesine sebeb olur türkiyede ve dünyada birçok diplomat , siyasetçi vs böyle girişimler yapılmıştır gerçekten çok tehlikelidir Vakaların yüzde 25-60’ında hastalık ölümle sonuçlanır daha geniş bilgiye wikipedia üzerinden ulaşabilirsiniz aşağıya linkini bırakıyorum

Şarbondan Korunma Yolu

ABD'den Japonya'ya kadar bütün dünyada paniğe yol açan şarbondan korunmak için buharlı ütünün kullanılması önerildi. Şarbon korkusuyla posta paketlerini açmaktan çekinenlerin, mikropları buharlı ütü ve nemli kumaş parçasıyla öldürebilecekleri belirtildi. ABD'de araştırmalar yapan biyoterör uzmanı Ken Alibek, Kongre üyelerine verdiği brifingde, ‘‘Mektuplarınızı ütüleyin’’ dedi. Mikro dalga fırının ütü kadar iyi olmadığını, kuru havada hayatta kalan mikroplar için nemin önemli olduğunu söyleyen Alibek, büyük kentlerde ve posta dağıtım merkezlerinde ise mektupları mikroplardan temizlemek için portatif radyasyon birimlerinin kurulabileceğini kaydetti. peki sizin bu biyolojik silah hakkında düşünceleriniz ve bildiğiniz ek bilgiler varsa aşağıda belirtirseniz sevinirm güvende kalın

Link
1- WİKİPEDİ ŞARBON
2- Şarbon Suikast Haberi

Credits
194
Eskiden evde zarfları karıştırırken bu bir şarbon virüsüdür gibi bir şey görmüştüm korkmuştum?
Acaba şimdide korona virüsü için aynısı mı yapılıyor ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar