• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

VeraCrypt bilgilendirme

Fabriel

LV
0

Web sitesi
fabox1942.blogspot.com
Veracrypt kullananların dikkatine kullandığım yazılımları aralıklı takip edip topluluk gruplarında bulunuyorum çünkü güncel rapor bildirimlerine rahatça erişmeme neden oluyor, söz konusu kişisel güvenlik oldu mu işler değişiyor.Veracrypt kritik bir zaafiyet barındırmıyor, fakat kullanıcı odaklı olan bu sorun şifrelemiş olduğunuz diskinizi güvenli kılmaz altını çizerek yazıyorum.

Veracrypt kullanırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir öyle direk indir kur tamam olmuyor gereken ayarlamalar yapmadığınız sürece diskiniz erişilebilir düzeyde olduğu gibi adli bilişim yazılımlar tarafından şifrenizin kırılması mümkün olacaktır.Gereken ayarlamalar ve teknik notlara önceden yazmış olduğum makaleye blog üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ve ayrıca Veracrypt harici disk şifreleme yazılımlarını tavsiye etmiyorum bitlocker vb güvenli değill.

Bunla iligli blogumda önceden bir makale yazmıştım fakat son testlerden sonra,bilgilendirici detaylı makaleyi en kısa sürede yayınlayacağım.Fakat bunu yaparken elcomsoft şirketinin bu konuda aciz bırakacak şekilde method üzerinden gideceğim.

Dökümanlar

https://support.passware.com/hc/en-us/articles/115002145727-How-to-decrypt-Full-Disk-Encryption (Güncellendi)

Bu kısa konudan çıkacak özet standart şifreleme yöntemlerinin de artık yetersiz olduğunu göstermektedir.

Son güncel makele yazısı:

Son düzenleme:

LQM33

?Linux ?
LV
0

Beyaz hackerlar ile siyah hackerlar dengeli olarak gelişiyordu.
Acaba şuan da öyle mi ? ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8